Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosPuodžiai trokšta švaraus vandens

Puodžiai trokšta švaraus vandens

Apie tai redakcijai pranešė šio kaimo gyventoja Žibutė Rinkevičienė, kartu su kaimynais besinaudojanti „Varėnos vandenų“ centralizuotai tiekiamu geriamuoju vandeniu, kurio jau dvi savaites negalima nei gerti, nei maisto ruošti ar drabužių skalbti; o ką apie tai sako UAB „Varėnos vandenys“ direktorius Eimantas Kirkliauskas?..

Vanduo tinkamas tik pilti į tualetą
Anot Žibutės Rinkevičienės, įpusėjo antra savaitė, kai visas Puodžių kaimas priverstas taikstytis su esamais nepatogumais – iš čiaupo bėga drumzlinas, dvokiantis vanduo. 
Šulinių kaime – tik vienas kitas. Redakcijos interesantė piktinosi, kad išskalbti drabužiai turi nemalonų kvapą, kurio nepanaikina net skalbinių minkštiklis, o štai vandenį užvirus, jis apsitraukia putomis, kurios nusėda ant puodo šonų. 
„Vandentiekio darbuotojai aiškino, kad buvo sugedęs vandens įrenginys ir jam reikia kažkokių naujų dalių, bet iki šiol tos dalys nepakeistos, dėl to vanduo toks bjaurus, tarsi surūgęs. Tiek pinigų sukišta į dar neseną vandens valymo įrenginį, ir vis tiek iš jo nieko gero. O mokame už vandenį kaip už švarų: vienas kubas vandens kainuoja 2 eurus, dar prietaisų priežiūros mokestis – virš euro... Jeigu jie ima tokį mokestį, turi ir prižiūrėti atitinkamai. Vandens naudoti neįmanoma, tik į tualetą pilti“, - sakė Ž. Rinkevičienė.
Sugedo vandens gerinimo įrenginiai
„Merkio krašto“ šia tema kalbintas „Varėnos vandenų“ direktorius Eimantas Kirkliauskas iš pradžių Puodžių gyventojos skundą pavadino dezinformacija. „Inžinieriai manęs neinformavo, apie tai pirmą kartą girdžiu. Maždaug prieš dvi savaites žmonės iš Perlojos irgi kėlė „bangas“, bet paėmus vandens mėginį, paaiškėjo, kad vanduo atitinka higienos normos reikalavimus“, - komentavo E. Kirkliauskas, pažadėjęs išsamiau pasidomėti, kokia iš tiesų situacija yra Puodžiuose.
Maždaug po pusvalandžio „Varėnos vandenų“ direktorius „Merkio kraštui“ visgi patvirtino, kad skundas buvo ir kad problema dėl vandens Puodžiuose – reali, bet jau sprendžiama: „Sugedo vandens gerinimo įrenginiai, reikia keisti vieną dalį. Tą dalį turime gauti šią savaitę ir ją pakeisime, tuomet viskas bus gerai“.
Skundžiasi ir daugiau rajono gyventojų
Beje, dėl nešvaraus centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupių piktinasi ir daugiau rajono gyventojų. Antai Žilinų kaimo gyventoja pasakojo, kad jau beveik du mėnesius iš čiaupo bėga rudas vanduo, Pamusių kaimo gyventoja skundėsi geltonos spalvos dvokiančiu vandeniu, o Dubičių gyventojas rašė, kad vanduo drumzlinas, dėl to gyventojai esą yra priversti naudoti vandens filtrus. Tuo tarpu viena varėniškė teigė vandens iš čiaupo negerianti daug metų, o kitas komentatorius tvirtino, kad vanduo Varėnoje – kalkėtas. 
„Varėnos vandenų“ direktorius E. Kirkliauskas pripažino, kad geležies kiekis Pamusiuose viršija normą, nurodęs, jog jau kitąmet ten ruošiamasi statyti vandens gerinimo įrenginį. Pašnekovo teigimu, vandens kokybė tikrinama keliskart per metus ir kitose rajono gyvenvietėse bei atitinka visus reikalavimus.  
„Kalbant apie vandens filtrus – tai yra verslas. Jie taip išvalo vandenį, kad nelieka nė vienos naudingos medžiagos, gaunamas beveik distiliuotas vanduo“, - aiškino pašnekovas.
Varėnos ir Matuizų vandens kokybė – unikali
O štai Varėnos ir Matuizų vandens kokybė, E. Kirkliausko žodžiais tariant, ne tik labai gera, bet ir unikali. „Reikia pasidžiaugti, kad Varėnoje ir Matuizose turime gerą vandenį, nes visose kitose gyvenvietėse jis išgaunamas iš po žemių, blogos kokybės. Bet mes jį taip išvalome, kad galima gerti. Žmonės parduotuvėje perka „Neptūną“, o Varėnoje vandens kokybė, galima sakyti, atitinka „Neptūno“ vandenį“, - sakė „Varėnos vandenų“ direktorius.
„Merkio krašto“ žiniomis, dar praėjusią savaitę rudas vanduo tekėjo ir Varėnos Vytauto gatvės pabaigoje esančiuose namuose. E. Kirkliausko paaiškinimu, taip atsitiko dėl hidraulinio smūgio: „Jeigu vandentiekio tinkluose yra kažkokie sutrikimai, vanduo užsisuka. O kai atkarpa, kurioje buvo gedimas, sutvarkoma, vanduo vėl pasileidžia, ir ištinka hidraulinis smūgis. Reikia suprasti, kad vamzdžiai – ne pirmos jaunystės, visų jų nepakeisime, nes Varėnos rajone jų turime 150 kilometrų. Keičiant juos pagal europinį projektą, vieno vamzdžio keitimas kainuoja maždaug 150 eurų. Nuo magistralinių trasų įvadai eina į daugiabučius, ir dėl tų hidraulinių smūgių būna tokių dalykų, kad kurį laiką iš čiaupo bėga purvinas vanduo. Tuomet reikia jo šiek tiek nuleisti, ir paskui viskas susitvarko“.
Evelina Kuliešė
Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai