Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosPuodžiuose – gyventojų nerimas dėl daugiabučių administravimo

Puodžiuose – gyventojų nerimas dėl daugiabučių administravimo

Mūsų skaitytoja iš Puodžių (pavardė redakcijai žinoma) pranešė apie gautus rajono savivaldybės laiškus, įpareigojančius kaimo daugiabučių namų gyventojus pasirinkti tų namų valdymo formą – bendriją, jungtinės veiklos sutartį arba palikti šiuos reikalus „Varėnos šilumai“, tačiau žmonės esą nesupranta, kam išvis to reikia, tad pagalbos kreipiasi į „Merkio kraštą“…

Jeigu gyventojai nesusitars tarpusavyje, namo valdytoją paskirs savivaldybė
Redakcijos interesantė iš Puodžių elektroniniu paštu „Merkio kraštui“ persiuntė gautą rajono savivaldybės laišką, kuriame parašyta, kad pagal įstatymą daugiabučio namo butų savininkai privalo tinkamai prižiūrėti bendrojo naudojimo patalpas, o tam yra numatytos trys bendrosios nuosavybės valdymo formos – sudaryti jungtinės veiklos sutartį (ją pasirašo dauguma butų savininkų ir išsirenka įgaliotą asmenį), steigti bendriją arba pasirinkti kitą namo valdymo būdą – pavesti daugiabutį prižiūrėti administratoriui.
Apsispręsti kaimo gyventojai paraginti iki šių metų gegužės 1 dienos, antraip esą „nustatyta tvarka“ daugiabučio administravimo reikalų imsis daugiabučių namų priežiūros paslaugas teikianti įmonė – UAB „Varėnos šiluma“ ir taikys mėnesinį administravimo paslaugų tarifą – 7 centus be PVM už kvadratinį metrą, taip pat – techninės priežiūros tarifą, priklausantį nuo pastato dydžio, konstrukcijų ir panašiai.
Žmonės nesupranta, ko valdžia nori
Redakcijos interesantė svarstė, kad turėti namo valdytoją bei tvarkytoją galbūt ir nėra blogai, tačiau senyvo amžiaus kaimo žmonės nelabai supranta, ko jų prašoma.
„Aš pati iš pradžių nesupratau, todėl pasiskambinau Čiurlevičiui (Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiajam specialistui Vytautui Čiurlevičiui – aut.). Jis man paaiškino, kad tai nesusiję su daugiabučių socialinių būstų gyventojais, nes už juos atsako savivaldybė, tik butų savininkai turėtų susirūpinti. Prieš keletą metų jau buvo prašoma išsirinkti namo administratorių, bet niekas į tai dėmesio nekreipė, o dabar vėl. Man tai atrodo visiškai normalu, bet yra daug pagyvenusių žmonių, ir jie nesupranta, ką čia reikia daryti ir ką kurti. Be to, reikės papildomai mokėti“, – pasakojo moteris.
Socialinių būstų nuomininkai apsisprendimo teisės neturi
Šių eilučių autorės pakalbintas minėtasis rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas V. Čiurlevičius aiškino, kad pagal Civilinį kodeksą kiekvienas pastatas su trimis ir daugiau butų yra laikomas daugiabučiu, kuris pagal įstatymą privalo turėti valdytoją. Pašnekovo teigimu, namo valdytoją turi teisę rinktis patys to namo gyventojai, išskyrus socialinių būstų nuomininkus, mat už juos nusprendžia tiesioginė tų būstų savininkė – savivaldybė.
„Rajone turime daug tokių daugiabučių, kurie neturi jokio atsakingo asmens, todėl mes etapais skatiname juos pasirinkti. Galbūt yra galvojančių, kad čia tik būdas pasipelnyti, tačiau tai nėra labai naudinga net ir tai pačiai „Varėnos šilumai“, kadangi daugiabučiai namai Puodžiuose yra nutolę nuo Varėnos miesto, o kiekvienas nuvažiavimas ten jiems kainuoja“, – aiškino V. Čiurlevičius.
Už namo priežiūrą sumokėti pinigai „neprapuola“
Pašnekovas taip pat sakė nerekomenduosiąs 3-4 butų daugiabučiams steigti bendrijos, esą „optimaliausias variantas“ jiems būtų pasirašyti jungtinę veiklos sutartį ir išsirinkti įgaliotinį, o šis privalėtų tame daugiabutyje turėti nuosavybės teise jam priklausančio turto.
„Tokiu atveju yra renkami kaupiamieji mokesčiai, minimalus mokestis kiekvienam butui yra 5 centai už kvadratinį metrą. Tie pinigai niekur neprapuola, jie yra sąskaitoje ir negali būti išleidžiami kitiems tikslams, tik, pavyzdžiui – namo priežiūrai, tarkime, jeigu prakiūra stogas ir panašiai“, – komentavo V. Čiurlevičius.
Pažadėjo organizuoti susitikimą su gyventojais
„Merkio kraštui“ pasidomėjus, ar valdžia negalėtų dėl bendro reikalo suorganizuoti gyvo susitikimo su daugiabučių gyventojais, kad šie galėtų užduoti iškilusius klausimus dėl numatytų pokyčių, V. Čiurlevičius tokią idėją įvertino kaip „galimą ir tikslingą“, tačiau susitikimo datą ir laiką esą reikėtų derinti su jo tiesioginiu viršininku – Turto valdymo skyriaus vedėju Egidijumi Zaleskiu.
Apie Puodžių kaimo žmonių rūpesčius „Merkio kraštas“ papasakojo ir rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjui E. Zaleskiui. Šis palaikė mintį dėl susirinkimo ir, kaip sakė, pasitaręs su Jakėnų seniūnu, paprašė „Merkio krašto“ per laikraštį paskelbti susirinkimo datą.
Toks susirinkimas, kaip žadėta, vyks kitą savaitę – balandžio 25 d. (antradienį) 15 val. kaimo bendruomenės namuose, Mokyklos g. 5. Susirinkime gali dalyvauti visi Puodžių kaimo gyventojai, kuriems yra aktualus daugiabučių administravimo klausimas.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai