Pirmadienis, 23 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosRajono taryba, regis, užsigviešė per daug

Rajono taryba, regis, užsigviešė per daug

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Varėnos skyriaus tuščiomis patalpomis antrajame aukšte Parko gatvėje „Merkio krašto“ skaitytojai susidomėjo dar praėjusių metų vasarį, kuomet iš tų patalpų NVSC darbuotojai buvo iškraustyti į nuomojamus kabinetus teismo rūmuose; o štai dabar visas NVSC Varėnos skyriaus pastatas jau priklauso rajono savivaldybei…

Kabinetai tušti nuo 2019 metų

Varėnos miesto parko pakraštyje stovinčiame žaliai dažytame dviejų aukštų mediniame name kadaise veikė Sanitarijos-epidemiologijos stotis, Higienos centras. Dabar šio namo pirmajame aukšte įsikūręs bendrovės „Renumvita“ hemodializių skyrius ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) laboratorija bei privatus gydytojo kabinetas. O štai antrasis pastato aukštas, kuriame iki 2019 metų darbavosi NVSC Varėnos skyriaus specialistai, nuo to laiko yra tuščias.

Kaip rašėme praėjusių metų vasario 19 d. straipsnyje „Kas namelyje gyvena?“, minėtieji specialistai buvo perkelti į Varėnos teismo rūmus. Kodėl? Tąkart „Merkio krašto“ paprašyta į šį klausimą atsakyti NVSC Varėnos skyriaus vedėja Agnė Visalgaitė pakomentavo, kad ištuštintas patalpas dėl pernelyg brangaus jų šildymo ir eksploatacijos turėjo perimti Turto bankas, bet jis „kažkodėl to nepadarė“.

Tuo tarpu NVSC Alytaus departamento direktorė Dalytė Nekraševičienė „Merkio kraštui“ kalbėjo norinti kuo greičiau visą pastatą perduoti Varėnos rajono savivaldybei, bet „procedūra užsitęsė“. Anot D. Nekraševičienės, Parko g. 10 antrajame aukšte esančių patalpų išlaikymas vidutiniškai atsiėjo 315 eurų per mėnesį, o Varėnos teismo rūmuose esančių kabinetų, į kuriuos buvo perkelti NVSC specialistai, nuoma kainuoja daugiau nei perpus pigiau – 144 eurus per mėnesį.

Neatsiranda nuomininkų

Praėjusiais metais rajono savivaldybei vis dėlto pavyko perimti minėtąjį nekilnojamąjį turtą Parko g. 10 savo nuosavybėn. Pasak savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Almos Tamulevičienės, savivaldybė dabar bando surasti patalpoms naujus nuomininkus, tačiau nesėkmingai. Kodėl?

Rajono tarybai savivaldybės specialistai pristatė sprendimo projektą, kuriuo siūlyta išnuomoti maždaug 23 kvadratinių metrų ploto kabinetą su vandentiekiu ir kanalizacija, už 1 kvadratinį metrą iš nuomininko prašant 0,68 euro centų per mėnesį. Vadinasi, mėnesinis nuomos mokestis būtų 15,76 euro.

Tačiau savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis „Merkio kraštui“ teigė, kad „dalis tarybos narių, atsižvelgę į rinkos kainas“, nusprendė nuompinigius padidinti iki 6 eurų už kvadratinį metrą, o tai jau būtų maždaug 139 eurai per mėnesį be PVM (metinis nuompinigių dydis būtų ne mažesnis nei 1 665 euro be PVM). Be to, norintieji dalyvauti konkurse turėtų susimokėti Varėnos rajono savivaldybės administracijai pradinį įnašą – turto nuomos mokestį už 3 mėnesius – 416 euro be PVM.

Savivaldybė šiam kabinetui išnuomoti balandžio 7 d. paskelbė konkursą, tačiau jame nedalyvavo nė vienas kandidatas.

 „Atsižvelgėme į tarybos narių siūlymus, bet rezultatai parodė, kad niekas už tokią sumą kol kas nenori nuomotis. Tarybos nariai peržiūrėjo skelbimus, ir pats juos žiūrėjau, tai taip – skelbimuose kainos panašios. Skelbsime aukcioną antrą kartą dar už tą pačią kainą (jis jau paskelbtas balandžio 25 d. – aut.), bet mūsų taisyklės numato, kad nepavykus išnuomoti, trečią kartą skelbiant konkursą bus galima sumažinti kainą 30 procentų, vėliau – 50 procentų“, – kalbėjo E. Zaleskis.

Remontuoti pastato kol kas nesiruošia

Antrajame pastato aukšte yra 8 kabinetai. E. Zaleskis „Merkio kraštui“ pasakojo, kad savivaldybė iš pradžių siūlė juos išsinuomoti nevyriausybinėms organizacijoms, tačiau šios atsisakė. Parko gatvėje stovintis žalios spalvos dviaukštis pastatytas prieš maždaug 78 metus, o paskutinė jo rekonstrukcija, „Merkio krašto“ žiniomis, atlikta prieš 46-erius. Paklaustas, ar dabartinė patalpų būklė atitinka nuomos kainą, Turto valdymo skyriaus vedėjas atsakė, kad tiek pastatui, tiek jo patalpoms antrajame aukšte iš tiesų reikalingas remontas: „Kai pats žiūrėjau skelbimus, už tokią kainą buvo visokių patalpų: ir sutvarkytų, ir ne. Minėtų patalpų vienas iš pliusų, kad jos yra miesto centre, dar vienas privalumas – kad pastato paskirtis yra medicinos paslaugoms teikti. Pagrindinis jų minusas – patalpų būklė“.

Bet jokių konkrečių planų modernizuoti pastatą savivaldybė bent jau artimiausiu metu neturi. „Yra pasvarstymų iš ateinančių Europos Sąjungos projektų sutvarkyti patalpas ir pritaikyti jas verslui ar kitai veiklai, bet jeigu iki to laiko atsirastų nuomininkas, manau, kad taryba būtų už tai. Esame kreipęsi į Turto banką, ir vienas iš mūsų motyvų buvo, kad tas pastatas nebjaurotų aplinkos. Jeigu leis finansinės galimybės, ieškosime sprendimų, nes pastatas strategiškai tikrai geroje vietoje“, – teigė rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas E. Zaleskis.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai