Sekmadienis, 22 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosRajono taryba tarė žodį: daugiabučio Aušros gatvėje nebus

Rajono taryba tarė žodį: daugiabučio Aušros gatvėje nebus

„Merkio kraštas“ jau ne kartą rašė apie UAB „Somnus LT“ ketinimus Varėnos miesto centre, Aušros gatvėje 17, pastatyti daugiabučių namų kvartalą; pagal pasirašytą sutartį minėtoji įmonė įsipareigojo iki šių metų rugpjūčio pastatyti pirmąjį pastatą, bet to nepadarė, o įmonės atstovo prašymas rajono tarybai pratęsti sutartį dar 18-kai mėnesių šio antradienio tarybos posėdyje buvo atmestas…

Dėmesį atkreipė bendrovės skelbimas
Trumpai priminsime, kad 2019 metų lapkritį rajono tarybos posėdyje nuspręsta 99-iems metams aukciono būdu išnuomoti Varėnos Aušros gatvėje 17 esantį žemės sklypą su sąlyga, kad nuomininkas per 3 metus pastatys tenai viešbutį arba gyvenamosios paskirties daugiabučio pastatą. 2020 metų vasarą žemės sklypo Aušros gatvėje nuomos sutartį Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) pasirašė su aukciono laimėtoja, Vilniuje įregistruota UAB „Somnus LT“.
Likus keliems mėnesiams iki statybų termino pabaigos – šių metų rugpjūčio 10 dienos, populiariame nekilnojamojo turto skelbimų portale atsirado šiuolaikiškai įrengto daugiabučių namų kvartalo Aušros gatvėje nuotraukos su siūlymu butus rezervuoti iš anksto, nors statybos dar net nebuvo prasidėjusios. Į skelbimo turinį tąkart atkreipė dėmesį ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis. „Nuomininkų įsipareigojimai yra iki vasaros daugiabutį pastatyti, nuogąstaujame, kad nesuspės“, – sakė jis.
Prašė statybų terminą pratęsti
Šių metų kovą „Merkio kraštas“ paklausė UAB „Somnus LT“ atstovo Manto Timaičio, kodėl bendrovės išsinuomotame žemės sklype Aušros gatvėje nevyksta statybų darbai. Pašnekovas paaiškino, kad kortas sumaišė „sąmyšis ekonomikoje“, „koronaviruso pandemija“ ir „Rusijos sukeltas baisus karas Ukrainoje“. „Pagal nuomos sutartį galime statybas organizuoti keliais etapais, o pirmuoju etapu, tai yra iki rugpjūčio 10 dienos, pastatysime pirmąjį pastatą su komercinėmis patalpomis“, – tvirtino M. Timaitis. Apie tai parašėme kovo 17 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Kodėl vis dar nematyti žadėto daugiabučio Varėnoje statybų?“
Kadangi jokių statybų nebuvo matyti net rugpjūčio pabaigoje, „Merkio kraštas“ vėl pabandė susisiekti su UAB „Somnus LT“ atstovu M. Timaičiu ir su Turto valdymo skyriaus vedėju E. Zaleskiu. M. Timaitis į „Merkio krašto“ skambučius tąkart neatsiliepė, o E. Zaleskis paaiškino, kad liepos mėnesį savivaldybė gavo UAB „Somnus LT“ prašymą pratęsti statybų terminą, nors sutartyje tokios galimybės nėra.
Tiesa, per trejus metus UAB „Somnus LT“ šį tą nuveikė. Šių eilučių autorę E. Zaleskis informavo, kad „statybų projektas jau parengtas, bendrovė yra pateikusi prašymą dėl statybą leidžiančio dokumento“ (apie tai skelbėme rugpjūčio 22 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Tai kurgi tie žadėtieji nauji daugiabučiai Varėnoje?“).
Rajono tarybos komitetai sutarties pratęsimui nepritarė
Atsižvelgus į UAB „Somnus LT“ prašymą ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Varėnos skyriaus nuomonę – kad rajono tarybai pritarus, sutartį su nekilnojamojo turto plėtotoja galima pratęsti – savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas E. Zaleskis parengė sprendimo „Dėl pritarimo sutarties pakeitimui“ projektą su siūlymu pratęsti sutartį dar 18-kai mėnesių. Tačiau šį projektą iš anksto apsvarstę rajono tarybos nariai komitetuose tokiam siūlymui nepritarė.
Nerimaudamas, kad sutarties pratęsimui taip pat nebus pritarta ir rajono tarybos posėdyje šį antradienį, UAB „Somnus LT“ atstovas M. Timaitis tarybos nariams elektroniniu paštu išsiuntinėjo ilgą laišką su paaiškinimais, kodėl nepavyko laiku įgyvendinti numatyto projekto (M. Timaičio užsakymu jo laiškas „Ar tarybos nariai balsuos prieš beveik šešių milijonų eurų investicijas Varėnoje?“ skelbiamas ir „Merkio krašto“ internetinėje svetainėje www.merkiokrastas.com).
Tikino jokių nusikaltimų nepadaręs
Šį antradienį įvykusiame rajono tarybos posėdyje politikams teko balsuojant nuspręsti, ar pratęsti sutartį su UAB „Somnus LT“, ar ne. Žodis buvo suteiktas ir pačiam minėtosios bendrovės atstovui M. Timaičiui. Pirmiausia domėtasi, ar įmonei pavyktų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, jeigu statybų terminas būtų pratęstas. „Po tokios pauzės reikės kažkiek laiko įsivažiuoti, bet aš nekalbu apie mėnesius, kalbu apie savaites. Esame pasiruošę šį projektą įgyvendinti“, – tvirtino M. Timaitis.
Tarybos narys Žilvinas Baublys, remdamasis Registrų centro viešai skelbiama informacija, pagarsino, kad UAB „Somnus LT“ atstovui M. Timaičiui teismo nutartimi yra „apribota teisė eiti viešojo ir (ar) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ar būti kolegialaus valdymo organo nariu“. M. Timaitis buvo paprašytas šią teismo nutartį pakomentuoti.
„Apribojimas taikomas 3 metams. Terminas baigiasi kitų metų sausio 28 dieną. Apribojimas buvo pritaikytas bankroto administratoriaus, vienos iš mano įmonių bankroto metu. Tuo metu buvo viena sudėtingiausių situacijų mano ir mano šeimos gyvenime, susidūrėme su atitinkamos reputacijos piliečiais, kurie naudojo įvairiausias metodikas spaudimui daryti. Teko dalyvauti ikiteisminiuose tyrimuose, kurie buvo atliekami dėl neaiškių priežasčių. Tačiau visi pasibaigė, juos nutraukiant. Lygiai taip pat su visomis bankroto bylomis, nė vienas kreditorius nebuvo praradęs savo lėšų, ir visos bylos yra pasibaigusios tvarkingai. Dabar tai yra likęs faktas po didžiausios kovos už savo turtą ir šeimą. Jokių nusikaltimų nesu padaręs“, – tikino UAB „Somnus LT“ atstovas.
„Absoliučiai normali praktika“
Rajono tarybos narė Danguolė Miškinienė pasidomėjo, kaip yra, kad UAB „Somnus LT“ dirba tik vienas darbuotojas, ir jis – ne rajono tarybos posėdžių salės tribūnoje stovintis M. Timaitis, bet įmonės direktorė Dalia Budreikaitė. „Atstovaujate „Somnus LT“, pasirašinėjate laiškus jos vardu, nors oficialiai ten nedirbate?“, – klausė tarybos narė.
UAB „Somnus LT“ atstovo M. Timaičio patikinimu, tai yra „absoliučiai normali praktika“: „Įmonėje dirba vienas darbuotojas, kaip ir mūsų su šeima valdomoje įmonėje „Invest Varėna“ dirba vienas darbuotojas, kuris faktiškai vysto šitą projektą ir turi tam investicijų. UAB „Somnus LT“ yra laimėjusi konkursą ir taip pat yra šio projekto partnerė. Jums įgaliojimą atnešti ar ką, kad galiu atstovauti „Somnus LT“ šiais klausimais? Oficialiuose laiškuose, kuriuos, tikiu, kad skaitėte, bendrovė įvardija mane kaip jos atstovą ir prašė tarybos leisti man pasisakyti jos vardu“.
Siūlymą palaikė tik 9 opozicijos atstovai
Prie sprendimo projekto pridėtas Aiškinamasis raštas perspėjo, kad žemės sklypo nuomininkui laiku neužbaigus statybų, „yra grėsmė turėti nebaigtą statyti ir kraštovaizdį šalia miesto parko gadinantį (gadinančius) pastatą (pastatus)“. Rajono tarybos narys Martynas Katelynas siūlė į nuomos sutartį įtraukti papildomą punktą – „tarkime, 50 ar 100 tūkst. eurų baudą, jeigu per pratęstą terminą neįvykdote savo įsipareigojimų“.
„Kodėl gi ne?, – į pasiūlymą sureagavo M. Timaitis. – Esame pasiryžę šitą projektą daryti ir padaryti, ką esame parodę iki šios dienos savo atliktais darbais ir faktais“.
Opozicijos atstovai teigė, kad perskaitę UAB „Somnus LT“ atstovo M. Timaičio atsiųstą laišką, pakeitė savo nuomonę ir ragino tarybos kolegas pritarti siūlymui dėl sutarties pratęsimo. Tačiau balsavimas parodė, kad M. Timaičiui pavyko įtikinti toli gražu ne visus. „Už“ sutarties pratęsimą balsavo 9 tarybos nariai, 6 – „prieš“, dar 5 susilaikė ir 5 nebalsavo. Taigi daug atgarsių sukėlęs statybų projektas, turėjęs virsti kaip žadėta, į daugiabučių namų kvartalą su 46-iais aukščiausios kokybės standartus atitinkančius butais ir komercinėmis patalpomis, Varėnos Aušros gatvėje nebus įgyvendintas.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai