Šeštadienis, 25 gegužės, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosRajono valdžia atsigręžė į kapines

Rajono valdžia atsigręžė į kapines

Rajono taryba visais balsais patvirtino už beveik trečdalį milijono eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų finansuojamą projektą, kurio tikslas – per 1,5 metų perkelti į elektroninę erdvę visų mūsų rajone esančių 193 kapinių inventorizavimo duomenis…

Visas projekto pavadinimas – „Varėnos rajono unikalios skaitmeninės kapinių duomenų bazės sukūrimas, jos atvėrimas gyventojams ir laidojimo viešųjų paslaugų bei duomenų administravimo procesų skaitmeninimas“.
Kaip buvo nurodyta Aiškinamajame rašte rajono tarybai, šio projekto tikslas – „perkelti į elektroninę erdvę visų rajone esančių 193 kapinių inventorizavimo duomenis ir susijusias viešąsias paslaugas, taip pagerinant su kapinėmis susijusių paslaugų teikimą, atveriant visus duomenis gyventojams ir taip skaidrinant laidojimo ir kapinių administravimo procesus“.
Preliminarus projekto biudžetas – 315, 91 tūkst. eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų, iš jų iki 261,08 tūkst. eurų būtų skirta iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, iki 54,83 tūkst. eurų PVM apmokėti – iš Lietuvos valstybės biudžeto. Papildomų pinigų iš mūsų rajono biudžeto, kaip rašoma, prireiktų tik tuo atveju, jei Varėnos r. savivaldybei būtų priskirtos nenumatytos ar netinkamos finansuoti, tačiau projektui įgyvendinti būtinos išlaidos, nors jos į teikiamo projekto planą neįtrauktos.
Už minėtuosius pinigus būtų įsigyta ir įdiegta skaitmeninių laidojimo duomenų informacinė sistema; taip pat būtų apmokėtas su ja integracijų kūrimas; savivaldybės specialistų mokymai, kaip naudotis ta sistema aptarnaujant gyventojus; rankraštinės laidojimo duomenų medžiagos archyvo surinkimas ir skaitmeninimas; kapinių matavimai dronais, skaitmeninių žemėlapių sukūrimas; kapaviečių inventorizavimas; duomenų susiejimas ir duomenų bazės sukūrimas; kultūros pavelde esančių kapaviečių žymėjimas.
Tokiu būdu, kaip teigiama, būtų „inventorizuoti visų rajono kapinių duomenys ir sukurti skaitmeniniai kapinių žemėlapiai integruoti į laidojimo duomenų informacinę sistemą, taip administruojantiems specialistams sudarant sąlygas modernios apskaitos pagrindu greitai ir efektyviai aptarnauti fizinius asmenis, atsakyti į jų užklausas ir išlaikyti vientisą skaitmeninį privalomų saugoti duomenų registrą“.
Tokį projektą planuojama įgyvendinti per 18 mėnesių.
Mūsų inf.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai