Antradienis, 17 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSavivaldybė griaus dar vieną lūženą

Savivaldybė griaus dar vieną lūženą

Sprendimą – už 18 tūkst. eurų išsipirkti patalpas avariniame daugiabutyje Varėnos Vytauto gatvėje 36, kad šis būtų nugriautas, – bendru nutarimu priėmė nuotoliniu būdu posėdžiavusi rajono taryba..

Pasiūlė pirkti

            Pagrindinėje Varėnos miesto Vytauto gatvėje jau ilgą laiką stūkso senas ir apleistas dviaukštis medinukas. Kadaise ten gyveno kelios šeimos, veikė maisto prekių krautuvėlė „Šilas“, dar vėliau – parduotuvė „Viskas už vieną eurą“. Dabar pačiame miesto centre stovintį kaidaise net liepsnojusį namą varėniškiai ir miesto svečiai bado pirštais – nuo pastato sienų nubyrėję dažai, išdužę langai, pridengti kartono plokštėmis.

Varėnos rajono taryba dar 2015-aisiais nusprendė išsipirkti pastarajame daugiabutyje esančias patalpas. O štai 2020 metų lapkričio 30-ąją įvykusio posėdžio metu savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis pristatė sprendimo projektą rajono tarybai svarstyti su tokiu siūlymu – savivaldybės nuosavybėn įsigyti vienintelį tame daugiabutyje likusį butą ir pradėti pastato griovimo procedūras. „Taryba buvo išreiškusi viziją išpirkti visus privačius butus, esančius name Vytauto gatvėje 36, – kalbėjo pranešėjas. – Tai būtų paskutinis privatus butas, esantis tose patalpose. Su juo buvo nemažai vargo: nesutvarkyta paveldėjimo teisė, antstolių uždėtas areštas, nes skola siekė daugiau negu 11 tūkstančių eurų. Taigi sprendimo projektu siūlome išpirkti šį paskutinį būstą ir tuomet būtų galima judėti toliau dėl šios vietos aplinkos sutvarkymo“.

Vytauto gatvėje 36 stovintis medinukas kitąmet turėtų būti nugriautas

Sutarė kainą

            Avariniu pripažintame daugiabutyje esančios privačios 39,64 kv. m ploto gyvenamosios patalpos iš pradžių net neturėjo paveldėtojų, tačiau šiuo metu jau yra teisėti buto ir jam priklausančios ūkinio pastato dalies savininkai. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas sudarė komisiją gyvenamosioms patalpoms su priklausiniu – ūkinio pastato dalimi – pirkti.

Bendrasavininkams buvo išsiųsti pasiūlymai dalyvauti neskelbiamose derybose, kuriose suderėta buto kaina buvo 20 000 eurų. Tačiau, atlikus turto vertinimą pagal rinkos vertę, butas atpigo iki 14 500 eurų. Galiausiai po dar vienų derybų gyvenamąsias patalpas bei 1/13 dalį šalia esančio ūkinio pastato sutarta įsigyti už 18 000 eurų.

Tarybos nariai visais balsais tokiam sprendimui pritarė.

Ir štai 2021 metų liepos 1 dieną rajono meras Algis Kašėta savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad „pagaliau pavyko nupirkti avarinio namo, esančio Varėnoje, Vytauto g. 36, paskutinį butą. Kitais metais planuojame šį pastatą ir šalia esančius sandėliukus nugriauti ir sutvarkyti aplinką“.

Evelina Petrušytė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai