Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Sėkmė nėra laimės paukštis, kurį galima pagauti…“

„Sėkmė nėra laimės paukštis, kurį galima pagauti…“

Praėjusio ketvirtadienio popietę Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos abiturientai, jų
mokytojai, tėveliai ir draugai tradiciškai susirinko į kultūros centrą, kur iškilmingai paminėjo mokyklos baigimą…

Pirmieji į išleistuves rinkosi Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos abiturientai, jų šiemet – 86. Ypač prašmatniai atrodė elegantiškomis suknelėmis pasipuošusios merginos, avėjusios aukštakulniais arba pasirinkusios kiek patogesnę avalynę – sportbačius. Vaikinai vilkėjo solidžius kostiumus, rišėjo kaklaraiščius ar peteliškes.
Šventinį rytą su „Merkio kraštu“ bendravusi „Ąžuolo“ gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė džiugiai kalbėjo, kad mokyklos baigimo šventės yra kažkuo panašios, bet tuo pačiu ir skirtingos, nes kiekviena gimnazistų laida – unikali: „Tai yra viena gražiausių švenčių, nes didelis būrys jaunų, gražių žmonių išeina į gyvenimą. Gera žinoti, kad šie žmonės neš žinią, jog jie gyveno ir mokėsi Varėnoje. Ir galbūt ši žinia sklis ne tik po Lietuvą, bet ir po platųjį pasaulį. O abiturientams norėčiau palinkėti sėkmės ir supratimo, kad sėkmė nėra laimės paukštis, kurį galima pagauti. Nes sėkmė ateina pas tuos, kurie žino savo tikslą ir jo siekia“.
Į Varėnos kultūros centro salę plūstelėjus šventės kaltininkams, juos pasveikinti atėjusiems artimiesiems, draugams, didžiuliame ekrane buvo rodomos užfiksuotos akimirkos iš mokyklos gyvenimo ir gimnazistų laisvalaikio. Kultūros centro salė netrukus tapo sausakimša, buvo nemažai stovinčiųjų.
Be kitų sveikintojų, jautrius žodžius šventės metu abiturientams skyrė ir jų auklėtojos – Jolita Černienė, Vilma Saulynienė ir Rita Lysenko. O kad būsimi studentai nebūtų alkani ir pikti, mokytojos jiems padovanojo kepalą dzūkiškos duonos, lašinių ir agurkų.
Šiųmečiai abiturientai pirmąkart gaus nebe popierinius, bet elektroninius brandos atestatus. Peržiūrėti išduotą dokumentą, jį atsisiųsti ar atsispausdinti popieriuje absolventai galės prisijungę prie Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro. Jame atestatai turėtų būti įkelti iki liepos 13 dienos.
Taigi vietoje popierinių brandos atestatų abiturientai į sceną buvo kviečiami atsiimti mokyklos baigimo liudijimų bei padėkų, jiems taip pat įteiktos pasagėlės su „Ąžuolo“ gimnazijos logotipu. Daugeliui iš susijaudinimo drebėjo rankos, nes ši šventė primena, kad 12 metų trukęs etapas – baigėsi.
„Merkio krašto“ pakalbintų absolvenčių Indrės, Karolinos ir Ramintos veiduose matyti džiaugsmas ir jaudulys. „Sunku būtų nupasakoti, kas šiuo metu vyksta viduje, – kalbėjo merginos. – Ir linksma, ir liūdna vienu metu“.
Tuo tarpu su „Merkio kraštu“ bendravę vaikinai tryško jaunatvišku optimizmu. Paklausti, ką žada veikti baigę mokyklą, vieni prasitarė dar nežinantys, kiti ruošiasi studijuoti arba išvažiuoti dirbi į užsienį.
Po oficialios mokyklos baigimo šventės dalies abiturientų šventė tęsėsi Šalčininkuose, viloje „Era Richi“.
„Merkio kraštas“ linki abiturientams geros kloties nelengvame, bet labai įdomiame gyvenimo kelyje.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai