Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSena laisvės gynėjų kapaviete susirūpino garsus žurnalistas ir net Mikalauskas

Sena laisvės gynėjų kapaviete susirūpino garsus žurnalistas ir net Mikalauskas

Prieš gerą devyniasdešimtmetį Varėnos šaulių būrio iniciatyva Senosios Varėnos kapinėse atsirado memorialinis ansamblis Lietuvos nepriklausomybės kovose su lenkais prie Varėnos žuvusiems kariams atminti, o per ilgą laiką sudūlėjusiais paminklais, kryžiais, antkapiais neseniai susirūpino garsus Lietuvos žurnalistas, istorijos tyrinėtojas Vilius Kavaliauskas…

Liepos 17 dieną žurnalistas, istorijos tyrinėtojas Vilius Kavaliauskas asmeninėje „Facebook“ paskyroje parašė, kad 2005 metais Kultūros paveldo departamentas nutarė atnaujinti Lietuvos karių atminimą įamžinančius kryžius, tačiau savo eilės ligi šiol taip ir nesulaukė bent pusantro tūkstančio tokių kryžių, o tarp jų – ir Senojoje Varėnoje.
Šiuo įrašu, be daugelio kitų socialinio tinklo vartotojų, pasidalino ir Vidas Mikalauskas, vienas iš 25-ių mūsų rajono tarybos, priimančios svarbius sprendimus dėl tokių memorialų tvarkymo reikalų, narys, bet kažkodėl neužsiminęs, o gal nežinojęs, kad jau yra parengtas ir patvirtintas paminklinio ansamblio tvarkymo projektas Senosios Varėnos kapinėse.
Kaip „Merkio kraštui“ sakė Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė, tvarkymo darbus planuojama užbaigti iki kitų metų gruodžio. „Lietuvos karių kapavietė Senosios Varėnos kapinėse yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą, todėl reikėjo parengti restauravimo-konservavimo darbų programą, kas šiuo metu jau yra padaryta. O dabar pradėtos viešųjų pirkimų procedūros rangos darbams atlikti. Įvykus viešųjų pirkimų konkursui, prasidės darbai“, – paaiškino L. Denutienė.
Tuo tarpu pagal Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Sauliaus Korocejaus pateiktą informaciją, žadama nuo paminklo, antkapių ir kryžių nuvalyti nešvarumus, užtaisyti plyšius, atkurti autentiško tinko sluoksnį, atlikti paviršių hidrofobizaciją, apsaugant statinius nuo kenksmingų aplinkos faktorių ir kt. Tačiau kiek visa tai kainuos rajono biudžetui, kol kas neskelbiama, nes, kaip patvirtino S. Korocejus, vyksta viešieji pirkimai.
Kultūros vertybių registro duomenimis, 1920 metais mūšiuose su Lenkijos okupacine kariuomene žuvusių karių kapuose Senosios Varėnos kapinėse amžinojo poilsio yra atgulę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pulko kovotojai ir du nežinomi kariai.
Plačiau šia tema parašysime kituose laikraščio numeriuose.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai