Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSeniūnų paieškos ir „paslaptingoji“ savivaldybės darbuotoja

Seniūnų paieškos ir „paslaptingoji“ savivaldybės darbuotoja

Dvi rajono seniūnijos – Varėnos ir Kaniavos – šiuo metu neturi seniūnų, tačiau, atrodo, kad jų rasis dar šiemet; o štai savivaldybės administracijoje po maždaug pusmečio jau dirba naujoji savivaldybės gydytoja, apie kurią administracija paskelbti „pamiršo“…

Centralizuota seniūnų atranka

Einamų pareigų šiemet atsisakė du Varėnos seniūnijų seniūnai: Varėnos – Dalius Lukminas (seniūnu dirbęs nuo 2015 metų lapkričio) ir Kaniavos – Audrius Verseckas (ėjęs šias pareigas nuo 2020 metų balandžio). Rajono savivaldybės administracijos Personalo skyriaus vedėja Ilona Radzevičienė „Merkio kraštui“ vardijo, kad konkursas Varėnos seniūno pareigoms eiti buvo skelbtas iš viso tris kartus.

Šioje vietoje trumpai priminsime, kad nuo 2019 metų pradžios pagal pakeistą Valstybės tarnybos įstatymą savivaldybės nebegali pačios savarankiškai vykdyti konkursų, kitaip tariant, valstybės tarnautojus, taip pat ir seniūnus, centralizuotai atrenka Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM).

Konkursas dėl seniūno pareigų vyksta dviem etapais. Pirmajame konkurso komisija, kurią sudaro pareigūnai iš VRM, seniūnaičiai ir savivaldybės administracijos direktorius, atrenka du geriausiai pasirodžiusius kandidatus. Antruoju etapu iš dviejų kandidatų vieną pasirenka jau tik savivaldybės administracijos direktorius, o seniūno pareigų galima imtis tik po Specialiųjų tyrimų tarnybos patvirtinimo.

Nugalėtojus žada paskelbti gavę STT pažymą

Su „Merkio kraštu“ bendravęs savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas paaiškino, kodėl konkursą dėl Varėnos seniūno reikėjo organizuoti net tris kartus: „Pirmasis konkursas neįvyko, nes kandidatai neatitiko sąlygų. Antrasis įvyko ir buvo laimėtojas, bet vėliau jis atsisakė, nes darbovietė, kurioje jis dar dirbo, pasiūlė geresnes sąlygas. Šiandien (spalio 27 d. – aut.) įvyko trečiasis konkursas ir turime du pretendentus. Po Vėlinių švenčių bus vadinamasis antrasis etapas ir skelbsime nugalėtoją, bet tik po to, kai gausime pažymą iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, kad asmuo nėra padaręs jokių pažeidimų. Manau, kad ši procedūra užtruks maždaug mėnesį“.

Valstybės tarnybos portalas skelbia, kad Varėnos seniūnui žadamas 1 tūkst. 991 euro dydžio atlyginimas, neatskaičius mokesčių, o Kaniavos seniūnui – 1 tūkst. 737 euro dydžio atlyginimas „ant popieriaus“.

„Merkio krašto“ žiniomis, šiuo metu Kaniavos seniūno funkcijas savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu laikinai atlieka Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Monkevičienė. 

„Tegul pabando jaunesni“

Varėnos seniūno pareigas laikinai einantis jo pavaduotojas Petras Keršys „Merkio kraštui“ sakė konkurse dėl seniūno pareigų nedalyvavęs, nors seniūnijoje dirba nuo 2013 metų, tad jam gerai pažįstami varėniškių rūpesčiai. „Manau, kad verčiau tegul pabando jaunesni, o aš jau kiek sugebėsiu, tiek apmokysiu. Be to, šiemet labai pavargau, nes man vienam iš tiesų buvo nemažas krūvis“, – kalbėjo P. Keršys.

Pagal specialiuosius reikalavimus 5 metų kadencijai išrinktas seniūnas yra tiesiogiai pavaldus administracijos direktoriui, privalo būti įgijęs aukštąjį universitetinį išsilavinimą arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją, turėti 5 metų patirtį bei B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Įstatymu seniūnams taip pat yra priskirta išties daug funkcijų.

Pažintis su savivaldybės gydytoja

Kaip rašėme spalio 21 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Naujosios savivaldybės gydytojos debiutas nustebino net seimūnus“, rajono savivaldybininkai nutylėjo apie šių metų rugsėjo 29 dieną naujai priimtą darbuotoją – savivaldybės gydytoją Ingą Jazukevičienę. Administracijos direktorius „Merkio kraštui“ prasitarė apie tai „pamiršęs“.

Šių eilučių autorė praėjusią savaitę susitiko su I. Jazukevičiene jos kabinete.

Iš Suvalkijos kilusi I. Jazukevičienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijo visuomenės sveikatos vadybos magistro laipsnį. Nuo 2008 metų Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) ji užėmė vidaus medicininio audito padalinio vadovo pareigas. PSPC buhalteriu dirba ir I. Jazukevičienės sutuoktinis.

Savo privačios įmonės „Medicininio audito paslaugos“ direktorės veiklą I. Jazukevičienė aiškino kuriam laikui sustabdžiusi.

Kalbėdama apie naująsias pareigas I. Jazukevičienė pripažino, kad pradžia nėra lengva: „Pagalvojau, kodėl gi nepabandžius. Po 13 metų tame pačiame darbe turbūt norėjosi kažkokių pokyčių, išbandyti save naujoje srityje. Reikės laiko į viską tinkamai įsigilinti. Žinoma, kad pradžioje nesijauti labai tvirtai, nes reikia persiorientuoti, pasikeitė darbo specifika. Mano pagrindinė mokytoja šiuo metu yra savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Mazaliauskienė, bet mano skambučių sulaukia ir kiti savivaldybės administracijos darbuotojai, kurie, esant reikalui, pakonsultuoja. Atrodo, kad visi priėmė mane gana geranoriškai, o kaip ten yra iš tiesų, reikėtų klausti pačių savivaldybės darbuotojų“.

Paklausta, kuo panašios ir kuo skiriasi pareigos poliklinikoje ir savivaldybėje, pašnekovė išskyrė, kad abiejuose yra „nemažai dokumentacijos“, tačiau: „Galbūt vienas iš pagrindinių skirtumų būtų tai, kad senajame darbe labiau gilindavausi į teikiamų paslaugų kokybę, medicininės dokumentacijos koordinavimą ir kontrolę, taip pat nuolatinį bendravimą su įstaigos gydytojais, slaugos personalu. O savivaldybės gydytojas yra atsakingas už sveikatos projektų rengimą, jų organizavimą, valstybinių sveikatos programų įgyvendinimą. Jis taip pat organizuoja pirminę sveikatinimo veiklą, antrinę sveikatos priežiūrą savivaldybėje ir kitus darbus“.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai