Šeštadienis, 30 kovo, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSenjorę išprievartauti bandęs Giraitės gyventojas pasiųstas kalėti

Senjorę išprievartauti bandęs Giraitės gyventojas pasiųstas kalėti

Praėjusį mėnesį Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Matuizų seniūnijos Giraitės kaimo gyventojas apkaltintas pasikėsinimu išžaginti garbaus amžiaus moterį…

Rėkiančią močiutę išgirdo vaikai
Praėjusių metų rugsėjo 27-osios vakarą Varėnos policijos komisariato pareigūnams buvo pranešta apie kėsinimąsi išprievartauti senyvo amžiaus moterį. Tą patį vakarą policininkai sulaikė ir įtariamąjį – Matuizų seniūnijos Giraitės kaimo gyventoją J. Ž. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Jam buvo nustatytas lengvas girtumas – 0,89 promilės.
Nuo išniekinimo senjorė išsigelbėjo tik per plauką, nes jos pagalbos šauksmą išgirdę netoliese stovėję moksleiviai pro moters buto langą pamatė vyriškį, suėmusį buto šeimininkės kaklą ir užspaudusį burną. Radę neužrakintas duris vaikai, pasak liudytojų, užėjo vidun, tačiau koridoriuje pasirodęs J. Ž. pareiškė, kad viskas gerai, ir užvėręs duris užsirakino.
Apie tai, kad garbingo amžiaus moteriai gali grėsti pavojus, vaikai iškart perspėjo kaimynus. Šie beldė į užrakintas duris, reikalaudami atidaryti, tačiau niekas nereagavo. Netrukus po to, kai buvo iškviesti policijos pareigūnai, J. Ž. paskubomis iš senjorės buto pasišalino ir, sėdęs ant dviračio, kažkur nuvažiavo. Nors giraitiškis bandė slėpti savo veidą, liudytojai jį nufilmavo mobiliuoju telefonu ir įsidėmėjo jo drabužius.
Įsiveržęs į butą parsigriovė ant lovos
Ikiteisminio tyrimo metu apklausta nukentėjusioji pasakojo, kad ji, nešina krepšeliu su keliais obuoliais, ėjo iš sodybos, kai prie jos sustojęs vyriškis pasisiūlė padėti. Nors senjorė pagalbos atsisakė, nepažįstamasis nešulį vis tiek paėmė ir užsikabino ant savo dviračio vairo. Palydėjęs garbingo amžiaus moterį iki pat jos namų durų dar paprašė paskolinti keletą eurų, pažadėjęs juos greitu metu grąžinti.
Senjorės teigimu, tas pats vyras į jos namų duris pasibeldė praėjus maždaug trims dienoms, apie 21 valandą. Lauke temo. Svečiui paaiškinus, kad atnešė skolą, moteris pravėrė duris, o kai paėmusi pinigus bandė jas uždaryti, vyriškis įsiveržė vidun. Čiupęs pagyvenusią moterį į glėbį, pargriovė ją ant lovos, užgulė savo kūnu ir ėmė nurenginėti: numovė kelnes ir apatines kelnaites. Apsinuoginęs agresyvus vyras per jėgą senjorę lietė, bandė bučiuoti jos veidą.
Nukentėjusiajai priešinantis ir šaukiant, prievartautojas įrėmė alkūnę moteriai į krūtinę, uždengė jai burną ir spaudė nosį, o kaimynams intensyviai beldžiant į duris, galiausiai paspruko, nespėjęs iki galo įgyvendinti savo kėslų. Medikai nustatė, kad senjorei buvo sužalota nosis, žandikaulis, smakras, žandas, ausis, krūtinė, dilbis, plaštaka ir žastas.
Už nužudymą anksčiau kalėjusiam vyrui – dar treji metai nelaisvės
Pasikėsinimu išprievartauti kaltinamas Giraitės kaimo gyventojas J. Ž. teisme savo kaltę pripažino tik iš dalies, neva išžaginti garbaus amžiaus moters jis nenoręs, nors ikiteisminio tyrimo teisėjui buvo prisipažinęs, kad gulėdamas ant nukentėjusiosios tokią mintį turėjo.
Įvertinę surinktą medžiagą – kaltinamojo J. Ž. ir nukentėjusiosios bei liudininkų parodymus, specialistų išvadas ir kitus duomenis – Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai padarė išvadą, kad įtarimai dėl pasikėsinimo išžaginti senjorę pasitvirtino, o savo veiksmų Giraitės kaimo gyventojas neužbaigė dėl priežasčių, nepriklausiusių nuo jo valios.
Spręsdamas dėl bausmės skyrimo teismas nenustatė kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių. Tuo tarpu atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis laikytina tai, kad nusikaltimą J. Ž. padarė būdamas recidyvistas ir neblaivus. J. Ž. teisiamas septintą kartą. Teismas taip pat atsižvelgė ir į tai, kad kaltinamasis, 2022 metų pavasarį paleistas iš įkalinimo įstaigos, kur atliko bausmę už vagystę ir žmogaus nužudymą, praėjus vos metams vėl pasikėsino padaryti sunkų nusikaltimą – išprievartauti moterį.
Praėjusį mėnesį Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai, Giraitės kaimo gyventoją pripažinę kaltu dėl pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką (Baudžiamojo kodekso 22 straipsnio 1 dalis) ir dėl išžaginimo (Baudžiamojo kodekso 149 straipsnio 1 dalis), jam skyrė laisvės atėmimą trejiems metams ir dešimčiai mėnesių. 
Nuteistąjį J. Ž. pažįstantys Giraitės seniūnaitijos gyventojai „Merkio kraštui“ dar papasakojo, kad šis vyras yra maždaug 45-50 metų amžiaus ir prie pagyvenusių moterų priekabiauja jau ne pirmą kartą.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai