Antradienis, 26 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSenovės kaime aptiko kontrabandinių cigarečių „lobį“

Senovės kaime aptiko kontrabandinių cigarečių „lobį“

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai netoli Marcinkonių, Senovės kaime, sučiupo ketvertą vyrų su didžiuliu baltarusiškų cigarečių kroviniu; Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai rūkalų nešikams paskyrė daugiatūkstantines baudas…

Krovinio vertė – daugiau kaip 19 tūkst. eurų
Šių metų liepos 30-osios rytą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai patruliavo pasienio miškuose palei Senovės kaimą.
Užkardos budėtojas kolegoms pranešė, kad pasieniečių kontroliuojamoje atkarpoje suveikė seisminiai judesio davikliai – neabejota, kad iš Baltarusijos į Lietuvos teritoriją per fizinį barjerą – tvorą yra mėtomas kontrabandinių cigarečių krovinys. Teritoriją blokavusi Kabelių užkardos sargyba (jaunesnieji specialistai Aušra Adomauskaitė, Laurynas Petrušis ir Justinas Pocevičius) miško tankmėje netrukus pastebėjo keturis sprunkančius vyrus.
Pabėgimo planas ketvertukui neišdegė – pareigūnai bėglius nutvėrė ir nustatė jų tapatybes – visi buvo lietuvos piliečiai. Į pagalbą buvo pasitelktas ir tarnybinis šuo Kira. Teritoriją dar kartą apieškojęs keturkojis pėdsekys už kelių dešimčių metrų nuo sulaikytų asmenų aptiko 42 juodos spalvos polietileno plėvele aptrauktus ryšulius – iš viso 5 tūkst. 40 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais, rūkalų bendra vertė – daugiau kaip 19 tūkst. eurų.
Užsidirbti pasiūlė prie „Maximos“ sutiktas rusas
Į kontrabandos operaciją grupė vyrų esą įsitraukė po to, kai vienas jų iš nepažįstamojo gavo pasiūlymą prasimanyti nelegalių, bet lengvų pinigų. Prie prekybos centro „Maxima“ Varėnoje neva sutiktas rusakalbis vyras užsiminė galintis Baltarusijoje surasti žmonių, kurie per valstybės sieną permes partiją cigarečių. Baltarusiškų rūkalų paketą ketveriukė turėjo išnešti iš miško į saugesnę vietą, vėliau rūkalus parduoti, o gautus pinigus pasidalinti su kontrabandos tiekėjais – už kiekvieną parduotą pakelį cigarečių baltarusiams atiduoti po 1 eurą. Galimybė pasipelnyti iš neteisėtos veiklos įtariamiesiems susuko galvas.
Vyrams atvykus į nurodytą vietą – pasienio teritoriją ties Senovės kaimu, iš Baltarusijos pusės vienas po kito ėmė skrieti juodos spalvos ryšuliai. Kompanija puolė juos rinkti ir rišti į naščius. Staiga išgirdę atvažiuojantį automobilį, kontrabandininkai paliko brangų krovinį ir dėjo į kojas, tačiau maždaug už 400 metrų buvo sulaikyti ir kartu su kontrabandinių rūkalų manta pristatyti į Kabelių pasienio užkardą.
Kontrabandinių cigarečių verslas – populiarumo viršūnėje
Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai kontrabandinių rūkalų „verslininkus“ pripažino kaltais pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 22 straipsnio „Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką“ 1 dalį ir pagal 1992 2 straipsnio „Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis“ 2 dalį. Už tai kontrabandininkų šutvė įpareigota susimokėti kiekvienas po 3 tūkst. 333 eurų. Cigaretės kofiskuotos.
Muitinės kriminalinės tarnybos duomenimis, jeigu pernai daugiausia ikiteisminių tyrimų pradėta dėl bandymų nelegaliai į Lietuvą įvežti narkotines medžiagas, tai šiemet populiariausia kontrabandine preke vėl tapo tabako gaminiai. Absoliuti dauguma – maždaug 80 proc. cigarečių – šiemet buvo su baltarusiškomis banderolėmis. Lietuvos pasienyje sulaikyta 45 proc., o šalies viduje – 55 proc. nelegalių rūkalų.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai