Šeštadienis, 20 balandžio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSienos kontrolės pokyčiai sustiprins eismo saugumą pasienio ruože

Sienos kontrolės pokyčiai sustiprins eismo saugumą pasienio ruože

Kaimyninėms Latvijai ir Lenkijai palikus veikti vos po vieną pasienio kontrolės punktą prie sienų su Baltarusija, į Lietuvą ir iš jos judantys srautai ženkliai padidėjo, kartu didindami ir pastebimas nesaugaus eismo rizikas pasienyje. Vyriausybei pritarus stabdyti prekių, transporto ir asmenų judėjimą per Lietuvos-Baltarusijos valstybinę sieną Lavoriškių ir Raigardo punktuose, tokių eismo saugumo pavojų liks gerokai mažiau.
Vyriausybės nutarimas, kuriuo stabdomas prekių, transporto ir asmenų judėjimas per Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktus, įsigalios nuo kovo 1-osios.
Paskata imtis šių priemonių – ne tik su nacionaliniu saugumu susijusios rizikos, bet ir reikšmingai padidėjusi eismo įvykių tikimybė, mat per Lietuvos pasienio punktus aptarnauti kroviniai, anksčiau vykdavę per Latvijos ir Lenkijos sienas.
Važiuojamojoje kelio dalyke sustojęs sunkusis transportas, nuolatinių iššūkių keliantys
prasilenkiančio priešpriešinio eismo srautai – tokia kasdienybė šiuo metu Lavoriškėse ir Raigarde, išryškėjusi Latvijai ir Lenkijai priėmus atitinkamus savuosius sprendimus pasienyje. Ypač ryškūs nepatogumai ir nesaugaus eismo rizikos susiklostė ties Lavoriškių pasienio kontrolės punktu, kuriame nesama transporto priemonių laukimo aikštelės.
Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir toliau veiks Šalčininkų ir Medininkų pasienio punktai. Pastarojo infrastruktūra bus panaudota geriau, mat čia įrengtos naujos eismo juostos, leidžiančios efektyvesnę prekių kontrolę. Be to, Medininkų poste bus užpildytos ir likusios laisvos darbo vietos – sustabdžius Lavoriškių bei Raigardo postų veikimą, muitinės pareigūnus numatoma nukreipti į Medininkus.
Uždaryti Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktų veikimą Vyriausybė pritarė vasario pabaigoje, atsižvelgusi į Nacionalinio saugumo komisijos siūlymą, paremtą visapusišku grėsmių ir sienos kontrolės efektyvumo įvertinimu.

Užs. Nr. 58

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai