Pirmadienis, 9 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosŠių metų derlių ūkininkai vadina pusėtinu

Šių metų derlių ūkininkai vadina pusėtinu

Javapjūtei artėjant prie pabaigos, „Merkio kraštas“ paklausinėjo rajono ūkininkų apie šių metų derlių…

Nei gerai, nei blogai
Pasak Vergakiemio kaimo ūkininko Jono Kondratavičiaus, „iš pradžių pavasaris buvo daug žadantis, žemė buvo drėgna“, tačiau birželio sausra rūpestį sukėlė dėl vasarinių kultūrų. Nukentėjo anksčiau sėti grikiai, lubinai, gana menkos išaugo avižos, silpni ir ankštiniai augalai.
Vis dėlto „Merkio krašto“ respondentai ūkininkai dažniausiai šių metų derlių vadino pusėtinu. „Kas susiję su derlingumu – dėl visko patenkintas, skųstis nėra kuo“, – pareiškė Česlovas Petruškevičius, Tolkūnų kaimo ūkininkas. Tačiau dvejonių ponui Česlovui kelia labai didelė grūdų savikaina: „Pernai trąšos supirktos buvo brangiai, o šiemet labai nukrito grūdų kainos, bet ką padarysi, yra kaip yra.“
Apie derlių paklaustas rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjas Irmantas Laniauskas kol kas tikslaus atsakymo neturi: „Dėl derliaus nuėmimo, sakyčiau, metai buvo neblogi, o dėl derlingumo negalėčiau tvirtint, kad labai blogai ar labai gerai. Gal šiek tiek prasčiau negu praeitais metais, bet čia kol kas tik spėjimas.“ Statistiniai duomenys, pasak. I. Laniausko, bus renkami porą savaičių, o tada informacijos bus galima pateikti daugiau.
Trūksta pašarų
Tuo metu, kai derlius vertinamas pusėtinai, problemų iškyla auginantiems gyvulius. „Šiais metais rajone labai trūksta pašarų, – teigė Padaugės kaimo ūkininkas, Lietuvos ūkininkų sąjungos Varėnos skyriaus pirmininkas Edmundas Samauskas, auginantis galvijus. – Gyvuliams ganiava yra labai suprastėjusi, šienainius mažai kas pasidarė, žolės nelabai buvo.“ Tam pritaria ir Stasys Barkauskas, Voriškių kaimo ūkininkas: „Nuo pavasario iki šiol gyvulius šeriam. Kur buvo paliktos pievos pašarams žiemai ruoštis, tai praktiškai per visą vasarą šienavom ir vežėm gyvuliams – taip išdegusios ganyklos.“ Pasak S. Barkausko, šiemet pašarų paruošė 30-50 proc. mažiau.
Savivaldybė „gyvulininkų“ skundų negavo
Pasirodo, kaltas ne tik šaltas pavasaris ir sausra, išdžiovinusi žolę, bet ir patys ūkininkai, neinvestuojantys į pievas. „Kaip aplinkui matau, tai nelabai kas nori atnaujint pievų, nori tiktai prisišienaut. Toks šiek tiek savęs apgaudinėjimas“, – pastebi J. Kondratavičius. Tuo tarpu rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjas I. Laniauskas sako dėl pašarų stygiaus skundų negirdėjęs: „Tenka bendraut, nors ir nedaug tų gyvulininkų, bet dar nė iš vieno tokio skundo negirdėjau. Galbūt vienetai ir yra tokių galvijų laikytojų.“ Daugiau nusiskundimų žemės ūkio skyrius gavo dėl naujų 2023/2027 metų tvarkų ir strategijų.
Emilija Šumska

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai