Pirmadienis, 9 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSmurtavęs policininkas baudžiamosios atsakomybės išvengė

Smurtavęs policininkas baudžiamosios atsakomybės išvengė

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dabar jau buvęs Varėnos rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis Žydrūnas Š. (pavardė redakcijai žinoma) kaltinamas perteklinės fizinės prievartos panaudojimu…

Darbavosi kumščiais ir kojomis
Varėnos rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis Žydrūnas Š. (pavardė redakcijai žinoma) nemalonumų prisidarė po to, kai praėjusių metų gruodį į komisariatą atsivežė tariamą vagį.
Kai sulaikytas įtariamasis pasipriešino išlaipinamas iš policijos automobilio, minėtasis pareigūnas be teisėto pagrindo ėmėsi smurto – kumščiu smogė sulaikytam vyrui į veidą, spyrė į krūtinę, delnu sudavė į galvą ir panaudojo ašarines dujas. Ištempęs nepaklusnųjį keleivį iš tarnybinio automobilio laikino sulaikymo kameros pareigūnas toliau liejo agresiją – pargriuvusį ant žemės vyrą spardė į šoną ir mažiausiai keturiskart į šlaunis. Pareigūno smurto aktą matė kolegos ir nufilmavo kameros.
„Merkio krašto“ žiniomis, Varėnos rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis Žydrūnas Š. netrukus po įvykio pateikė prašymą atleisti jį iš pareigų. Sutapimas ar ne, tačiau nuo minėtojo policijos pareigūno smūgių skaudžiai nukentėjęs, tačiau pretenzijų dėl to nereiškęs vyras šių metų sausį, po muštynių Varėnos policijos komisariato kieme praėjus maždaug mėnesiui, aptiktas miške negyvas su užnerta kilpa ant kaklo. Redakcija neturi daugiau informacijos apie šią skaudžią nelaimę.
Atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą
Šių metų balandžio 7 dieną Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose įvykusiame posėdyje pripažinta, kad Varėnos policijos komisariate dirbęs pareigūnas Žydrūnas Š., pasitelkęs perteklinę jėgą, peržengė savo įgaliojimų ribas. Įvertinęs surinktus įrodymus teismas nustatė, kad teisėsaugininkas pažeidė Valstybės tarnybos bei Policijos įstatymus, taip pat Specialiųjų priemonių panaudojimo tvarkos aprašą, netinkamai atliko vyriausiojo patrulio pareigą bei sumenkino policijos autoritetą.
Kadangi buvęs teisėsaugininkas savo kaltę pripažino ir gailėjosi, prokuroras Stasys Kuprys neprieštaravo, jog Žydrūnas Š. būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą sesers atsakomybėn vieneriems metams. Jeigu per šį laiką kaltinamasis padarytų naują baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų ar tyčinį nusikaltimą, teismas panaikintų atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręstų dėl baudžiamosios atsakomybės už visus nusikaltimus.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai