Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSu Lietuvos paštu susikalbėti vis sunkiau

Su Lietuvos paštu susikalbėti vis sunkiau

Mūsų skaitytoja ir prenumeratorė iš Masališkių (Merkinės sen.) redakcijai prieš savaitę pranešė, kad „visas kaimas yra sukilęs“ prieš pensijas ir spaudą Masališkių gyventojams pavėluotai pristatančią laiškanešę, bet laiškanešių darbą organizuojantys Lietuvos pašto atstovai kuo toliau, tuo labiau neskuba aiškintis tokių ir panašių skundų…

Sausio 16 dieną, pirmadienį, „Merkio krašto“ prenumeratorė senjorė iš Masališkių (pavardė žinoma) redakcijai pasiskundė, kad laiškanešė nuolat vėluoja jai atnešti laikraštį ir pensiją.

„Praėjusio penktadienio „Merkio kraštą“ atnešė tik šeštadienį 7 valandą vakaro, – pasakojo moteris. – Tas pats ir su pensija – kartais net po tris dienas vėluoja ir visuomet atneša vakare, apie 18 valandą ar net po 19-tos, kai aš jau nuo 17 valandos, vos tik sutemsta, užsirakinu, nes gyvenu viena. Ir taip tęsiasi jau nuo rugpjūčio mėnesio. Kaimynai Masališkėse irgi labai nepatenkinti laiškanešės darbu – visas kaimas prieš ją sukilęs! Manęs jie ir prašė apie tai jums pranešti visų vardu – jei reikės, sakė, ir parašus surinksim. Turim pažįstamų Matuizose ir kitur, tai ten laiškanešių darbu žmonės sako labai patenkinti, nesiskundžia. O aš štai dabar su jumis kalbu ir jau iš anksto nervinuos, kad rytoj antradieninio „Merkio krašto“ vėl negausiu…“

Anksčiau dėl netinkamo laiškanešių darbo rajono gyventojai galėdavo pasiskųsti tiesiai Varėnos pašto viršininkui, ir jis greitai viską sutvarkydavo. Bet prieš kurį laiką viršininko neliko, o prisiskambinti viešai skelbiamais vos dviem Lietuvos pašto telefono numeriais (8 700 55400 arba 1942), ką patyrė ne tik rajono gyventojai, bet ir „Merkio krašto“ žurnalistai, tai tik laiko ir nervų gadinimas. Susisiekimas internetu daugumai pagyvenusių kaimo žmonių apskritai neįkandamas, tad ir skambina žmonės redakcijai.

Gi redakcijai interesantų skundus dėl Lietuvos pašto veiklos perduoti šiai valstybės įmonei anksčiau irgi būdavo daug lengviau: žiniasklaidai skirtu telefonu atsiliepęs pašto atstovas neilgai trukus tą pačią dieną sureguliuodavo visus nesklandumus, nepamiršdamas apie tai pranešti ir atsiprašyti pašto klientų.

Bet štai interesantės (ir Lietuvos pašto klientės!) iš Masališkių skundo su Lietuvos paštu taip paprastai išsiaiškinti tą patį pirmadienį nebepavyko.

Lietuvos pašto atstovė Eglė pasiūlė „Merkio kraštui“ išgirstą nusiskundimą užrašyti ir laišką išsiųsti bendrovei el. paštu leidiniai@post.lt , kur skundą esą užregistruotų ir į jį atsakytų… „po paros ar po dviejų“.

Mums pasipiktinus tokiu biurokratizmu valdiškoje bendrovėje, pašnekovė  pasiūlė užrašytą masališkietės skundą persiųsti jai el. paštu, tuomet „gal pavyks atsakyti greičiau“.

Bet kitą dieną, antradienį, iš ryto gavome ne atsakymą, o tik raštišką pažadą, kad „išsiaiškinsime su paštu kiek įmanoma greičiau ir informuosime Jus“. Šį pažadą el. paštu iš leidiniai@post.lt davė jau kita Lietuvos pašto atstovė Irena (savo pavardės Irena, kaip ir kiti pašto darbuotojai, neparašė, neužrašė nė savo telefono numerio).

Tačiau tuo Irenos pažadas ir pasibaigė – atsakymo nesulaukėme nei antradienį, nei trečiadienį, nei ketvirtadienį. O tuomet, kai ketvirtadienį nebeiškentę apie tai pranešėme pirmajai pašnekovei Eglei, ši labai nustebo ir ėmė svarstyti, kad „būna sergančių laiškininkų, o tie, kurie juos pavaduoja, apylinkių gal nelabai žino, nespėja“, ir panašiai. Apie tai, kad Masališkių pašto klientams nepatinka jau pusę metų juos aptarnaujančios laiškanešės darbas, nebuvo pasakyta nieko.

Eglė tik užsiminė, kad Lietuvos paštas skundų gauna mažai, o jei jų gauna „Merkio kraštas“, reikėtų tuos skundus siųsti el. paštu leidiniai@post.lt (t. y. tuo pačiu, kuriuo pašto darbuotoja Irena davė pažadą „kiek įmanoma greičiau“ duoti atsakymą, bet to pažado neišpildė-red.), kur skundai esą yra registruojami, o paskui pagal juos sprendžiama, kaip pagerinti pašto veiklą.

Ką gi – nurodytu el. paštu išsiuntėme šį straipsnelį. Gal pašto veikla pagerės bent Masališkėse?..

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai