Šeštadienis, 6 balandžio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Sugedęs telefonas“,arba Ką pamiršo Matuizų seniūnas

„Sugedęs telefonas“,arba Ką pamiršo Matuizų seniūnas

Redakcija gavo žinių, esą rajono valdžios atstovai ruošiasi pakeisti sunkiasvorių automobilių eismą ribojantį ženklą asfaltuotame kelyje Matuizos-Šarkiškės, palankesnį miškovežiams…

Nesulaukęs rajono valdžios atsako, kreipėsi į redakciją
2022 metų lapkričio 27 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Asfaltuotą kaimo kelią nuo miškovežių gina kaip liūtas“ pasakojome apie Matuizų seniūnijos kaimų gyventojus pradžiuginusį naujai išasfaltuotą vietinės reikšmės kelią Matuizos-Šarkiškės.
Tąkart Giraitės seniūnaitijos seniūnaičio pareigas ėjusio Jono Bujanausko (pernai jį pakeitė Stasys Rudokas) prašymu Matuizų seniūnas Mindaugas Matuiza ir rajono savivaldybės administracija sutarė šalia to kelio pastatyti ženklą, žymintį, kad sunkiems krovininiams automobiliams juo važinėti yra draudžiama, kad nenukentėtų palyginti plona kelio danga.
Taip buvo ir padaryta su išimtimi vadinamajam aptarnaujančiajam transportui, kuriuo galėjo būti 45-50 tonų sveriantis miškovežis, išvežantis po medžių kirtimo miške susandėliuotus rąstus.
Tačiau seniūnaitis, kaip rašėme, rajono valdžios reikalavo, kad ši pastatytų naują ženklą, draudžiantį tuo keliuku važinėti sunkesniems nei 9 tonos automobiliams – be jokių išimčių. Nesulaukęs rajono valdžios atsako, jis kreipėsi į „Merkio kraštą“.
2023 metų vasario 3 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Miškovežius nuo keliuko baidys ne tik ženklas“ parašėme, kad J. Bujanauskui pavyko išsireikalauti naują kelio ženklą, ribojantį sunkiasvorių transporto priemonių eismą – dabar tame kelyje neleidžiama važiuoti daugiau nei 9 tonas sveriantiems automobiliams.
Supyko ant seniūno, vicemero ir miškininkų
O štai praėjusį ketvirtadienį su „Merkio kraštu“ susisiekęs J. Bujanauskas liejo pyktį dėl „įžūlaus ir niekingo valdininkų elgesio“. Esą, pasak redakcijos interesanto, kovo 12 dieną Matuizų seniūnijos veiklos ataskaitos pristatyme dalyvavęs vietinės miškininkystės įmonės „Log Forest“ direktorius Mantas Lesniauskas prašė, kad kelio ženklas, draudžiantis kelio atkarpoje Matuizos-Šarkiškės važinėti sunkesniems nei 9 tonos automobiliams, būtų pakeistas svorį ribojančiu ženklu „10 t“, leidžiančiu važiuoti ir 1 tona sunkesniam transportui.
J. Bujanauskas prisipažino pats asmeniškai tame susirinkime nedalyvavęs, o tik iš to susirinkimo dalyvių sužinojęs apie rajono vicemero Alvydo Verbicko pažadą „viską sutvarkyti, kad miškovežiai vėl galėtų važinėti“, dėl to labai įširdęs ir šią žinią išplatinęs socialiniame tinkle. Įrašas pasklido įvairiose grupėse, juo savo paskyrose ėmė dalintis ir kiti mūsų rajono gyventojai.
„Merkio krašto“ pakalbintas UAB „Log Forest“ direktorius Mantas Lesniauskas teigė, kad „9 t“ ženklas riboja sunkiasvorės technikos judėjimą visais keliais, pristatant Šarkiškių ir Matuizų Duobupio gatvės gyventojams medieną.
„Kaip mums važiuoti, jeigu niekas neduoda leidimų? Kai seniūno buvo klausta, jis paaiškino, kad galėtų išduoti leidimą tik esant „10 t“ kelio ženklui. Visos Šarkiškės ir Matuizų Duobupio gatvė iš visų pusių, kur įmanoma, turi „9 t“ ženklą. Šiukšliavežio svoris toks pat kaip miškovežio, ir jam galima važiuoti, nes yra paslaugos tiekėjas, o mums – ne, nors irgi esame paslaugos tiekėjai“, – komentavo M. Lesniauskas.
Seniūnas tvirtina, kad ženklas nieko nereiškia
Tuo tarpu Matuizų seniūnas M. Matuiza „Merkio kraštą“ tikino šioje situacijoje irgi įžvelgiąs problemą. „Jeigu gyventojai nori parsigabenti malkų, žvyro ar plytų, jie to padaryti negali. Taigi šioje situacijoje eilinis žmogus tampa įkaitu. Tarkime, pas žmogų, kuris gyvena Matuizų ar Šarkiškių kaime, joks sunkvežimis negali atvažiuoti. Net ir tas pats šiukšliavežis, kuris atvažiavęs kaip ir pažeidžia Kelių eismo taisykles“, – kalbėjo pašnekovas.
M. Matuiza teigė, kad jokių sprendimų dėl ženklo keitimo susirinkime nebuvo ir bent jau kol kas nėra. Seniūnas taip pat paaiškino dėl atsisakymo išduoti leidimą miškovežiams važiuoti keliu Matuizos-Šarkiškės. „Seniūnijos išduoda leidimus dėl žvyrkelių ir ten, kur yra „10 t“ ženklai, kai yra lietus, sniegas, polaidis ir panašiai pagal rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą. Ir viskas. Yra kelių sąrašas, kur stovi „10 t“ ženklas, ir tik tiems keliams yra išduodami leidimai. Tačiau pats ženklas dar nieko nereiškia. Iš esmės šioje situacijoje reikėtų tam tikrų protingų sprendimų savivaldoje, Saugaus eismo komisijoje arba toje pačioje rajono taryboje“, – sakė seniūnas.
„Mindaugas tiesiog buvo pamiršęs…“
Apie kelio ženklo keitimą paklaustas rajono vicemeras Alvydas Verbickas garantavo jokių pažadų šiuo klausimu nedalinęs. „Tai yra visiškas melas. Pirmiausia tegul šis ponas (J. Bujanauskas – aut.) bent jau sudalyvauja viename iš susirinkimų, o dabar nė nebuvęs komentuoja. Ženklo keisti nėra reikalo ir to daryti nesiruošiame, o seniūnas, atsižvelgęs į oro sąlygas, tikrai turi teisę leidimą išduoti. Seniūnas tam ir yra, kad priimtų atitinkamus sprendimus. Nes žmonės kažkokiu būdu turi išsigabenti medieną, nepažeidžiant taisyklių. Rajone daug kur pastatėme tokių ženklų, kadangi yra miško kirtėjų, atvažiuojančių iš kitų rajonų, kurie sugadina mūsų kelius. Todėl, norėdami išsivežti išpjautą medieną, jie būtinai turi kreiptis į seniūnus ir gauti tam leidimą“, – teigė A. Verbickas.
Vicemeras taip pat kiek nustebo išgirdęs, jog Matuizų seniūnas pareiškė negalintis išduoti leidimų, ir sakė dėl to pasidomėsiąs. „Mindaugas (Matuizų seniūnas Mindaugas Matuiza – aut.) tiesiog buvo pamiršęs, – netrukus perskambinęs kalbėjo A. Verbickas. – Paprašiau, kad savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis persiųstų jam galiojančią tvarką, pagal kurią seniūnai gali išduoti leidimus. Minėtasis ženklas prie kelio Matuizos-Šarkiškės ir buvo pastatytas tam, kad bet kas, vos užsimanęs, negalėtų važiuoti, o tik su seniūno leidimu. Kitas dalykas, kad vicemeras, pasitaręs su seniūnu, taip paprastai negali ženklo panaikinti. Dėl to turi nuspręsti savivaldybės Saugaus eismo komisija“.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai