Sekmadienis, 24 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosSusirūpino beržo Varėnoje likimu

Susirūpino beržo Varėnoje likimu

Kol vieni varėniškiai džiaugiasi neseniai sutvarkytomis automobilių stovėjimo aikštelėmis, kitiems neabejotina vertybė – žaliasis miesto rūbas; su „Merkio kraštu“ bendravusiai mūsų skaitytojai skaudu, kad automobilių stovėjimo aikštelės prie Savanorių gatvės daugiabučio namo tvarkytojai, pasak redakcijos interesantės, apkapojo čia daug metų žaliavusio beržo šaknis…

Ilgaamžis medis – mirusio vyro atminimas
Prie daugelio Varėnos miesto daugiabučių namų šiemet buvo atnaujinti pėsčiųjų takai ir automobilių stovėjimo aikštelės. Štai Varėnos Aušros gatvėje gyvenanti mūsų skaitytoja (pavardė redakcijai žinoma) su liūdesiu žvelgia į daug metų jos akį džiuginusį beržą, nes, jos teigimu, tvarkant automobilių stovėjimo aikštelę buvo nukapotos medžio šaknys.
„Prieš 23 metus mano amžinąjį atilsį vyras čia pasodino tris beržus, iš kurių liko tik šis vienas, bet ir jam nukapojo šaknis, todėl jis greičiausiai nudžius, – su apgailestavimu papasakojo moteris. – Šitas medis man yra vyro atminimas, stengiausi tą medį puoselėti, pati šakas genėjau, bet išsaugoti, ko gera, nepavyko…“
Ekologui beržas atrodo gyvybingas
„Merkio kraštas“ tuomet iškart pasiskambino rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiajam specialistui, ekologui Antanui Labanauskui, bet jis buvo išvykęs atostogauti.
Praėjusį ketvirtadienį „Merkio kraštui“ pavyko susisiekti su A. Labanausku, kuris tą pačią dieną nuvažiavo patikrinti medžio būklės ir netrukus pranešė: „Kadangi šaknys užkastos, negaliu įvertinti, tačiau nesimato jokių medžio pažeidimų. Gyventojus raginčiau pranešti operatyviau, jeigu mato ką nors bloga. Tačiau beržas atrodo nedžiūstantis ir gyvybingas. Tikėkimės, kad toks ir liks“.
Ekologas patvirtino, kad leidimo nukirsdinti beržo šaknis savivaldybė neišdavė.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai