Penktadienis, 13 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosŠventės be šūvių: stilinga, tvaru ir saugu

Šventės be šūvių: stilinga, tvaru ir saugu

Fejerverkų naudojimas visada buvo žalingas, o dabar jis tampa ir nebemadingu. Aplinkosaugininkai ragina jų atsisakyti dėl žalos gamtai ir oro taršos, kuri, kaip rodo tyrimai, Naujųjų metų naktį padidėja kelis kartus. Atliekų tvarkytojai primena, kad panaudotų pirotechnikos priemonių atliekas reikia mesti į pakuočių atliekų konteinerius, neiššovusias – vežti į rūšiavimo centrus.

Panaudotų sertifikuotų fejerverkų bei petardų tūtelės ir kitos detalės gali būti perdirbamos ir yra žymimos specialiu perdirbimo ženklu. Tokias atliekas reikia mesti į popieriaus ar plastiko konteinerius – priklausomai nuo medžiagos.

Labai atsargiai reikia elgtis su uždegtomis, bei neiššovusiomis ar pilnai neiššovusiomis pirotechnikos priemonėmis. Tokių fejerverkų bei petardų negalim mesti į jokius konteinerius, nes tvarkymo metu jos gali sprogti ir sukelti grėsmę žmonių saugumui. Todėl neiššovusias pirotechnikos priemones vežkite į rūšiavimo centrą (atliekų surinkimo aikštelę) – jos turi būti tvarkomos kaip pavojingos atliekos.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai