Antradienis, 17 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosTai kurgi tie žadėtieji nauji daugiabučiai Varėnoje?

Tai kurgi tie žadėtieji nauji daugiabučiai Varėnoje?

Šių metų kovą rašėme apie Varėnoje žadamą statybų bumą – verslininkai viešai pristatė savo ketinimus Aušros ir Marcinkonių gatvėse pastatyti naujus gyvenamuosius daugiabučius, tačiau statybų darbai nuo to laiko nė neprasidėjo, o kodėl, domėjosi „Merkio kraštas“…

Pirmasis daugiabutis turėjo iškilti iki rugpjūčio 10 dienos
Šių metų kovo 17 dienos straipsnyje „Kodėl vis dar nematyti žadėto daugiabučio Varėnoje statybų?“ išsamiai aprašėme naujo gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalo statybų planus Varėnos Aušros gatvėje 17, kur anksčiau veikė vaikų lopšelis-darželis „Pumpurėlis“. Rajono tarybos sprendimu 2020 metais Nacionalinė žemės tarnyba Varėnos Aušros gatvėje esantį 0,6715 ha žemės sklypą aukcione išnuomojo Vilniuje įregistruotai UAB „Somnus LT“ su sąlyga, kad ši per trejus metus, tai yra iki šių metų rugpjūčio 10 dienos, tenai pastatys daugiabutį.
Likus 5 mėnesiams iki nustatyto statybų užbaigimo termino, internetiniuose portaluose „Merkio kraštas“ aptiko skelbimą su siūlymu butus rezervuoti iš anksto. Nors statybomis nė iš tolo nekvepėjo, pirkėjus imtasi vilioti gražiomis būsimojo gyvenamojo kvartalo nuotraukomis. UAB „Somnus LT“ atstovas Mantas Timaitis, atsakingas už investicijas ir pardavimus naujame daugiabučių projekte, „Merkio kraštui“ aiškino, kad norintiems rezervuoti dar tik brėžiniuose egzistuojančius butus reikėtų susimokėti pustrečio tūkstančio eurų rezervacijos mokestį, o iki šių metų rugpjūčio 10 dienos Aušros gatvėje esą iškils pirmasis pastatas su komercinėmis patalpomis.
Prašo pratęsti statybų terminą
Dabar kalendorius rodo rugpjūčio 22-ąją, bet Aušros gat-vėje 17 esantis žemės sklypas statybvietės anaiptol neprimena. Kadangi į „Merkio krašto“ skambučius M. Timaitis šįkart neatsiliepė, pasikalbėjome su Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėju Egidijumi Zaleskiu. „Statybų projektas jau parengtas, bendrovė yra pateikusi prašymą dėl statybą leidžiančio dokumento, tačiau neseniai gavome jų raštą su prašymu pratęsti statybų terminą. Kreipėmės dėl to į Nacionalinę žemės tarnybą, kuri su investuotojais sudarė sutartį dėl žemės nuomos. Prašymą nagrinės šios tarnybos ir rajono savivaldybės teisininkai, kadangi sutartyje nebuvo įtraukta galimybė terminą pratęsti“, – pakomentavo E. Zaleskis.
Pagal Nacionalinės žemės tarnybos ir UAB „Somnus LT“ sudarytą žemės nuomos sutartį nuomininkas per trejus metus turi pastatyti viešbučių arba gyvenamosios paskirties daugiabučio pastatą, kurio bent vienas aukštas būtų skirtas paslaugų veiklai. Neįvykdžius šio reikalavimo, žemės sklypo nuomos sutartis nutraukiama dėl nuomininko kaltės.
Varėnos rajono savivaldybės administracijos teisininkas, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Aivaras Batūra „Merkio kraštui“ raštu nurodė, kad prašymą dėl žemės nuomos sutarties pratęsimo UAB „Somnus LT“ rajono savivaldybei pateikė praėjusį mėnesį – liepos 21-ąją.
Rezervuota 18 neegzistuojančių butų
„Atsižvelgiant į tai, kad Varėnos rajono savivaldybė nėra sutarties šalis ir negali priimti sprendimų dėl jos sąlygų keitimo, nes sutartis buvo sudaryta tarp Nacionalinės žemės tarnybos ir nuomininko, minėtasis nuomininko raštas Varėnos rajono savivaldybės mero pagal kompetenciją buvo persiųstas išnagrinėti Nacionalinei žemės tarnybai, kuriame, be kita ko, prašoma apie priimtus sprendimus dėl sutarties pratęsimo arba nutraukimo informuoti ir Varėnos rajono savivaldybės merą“, – savo atsakyme „Merkio kraštui“ rašė A. Batūra.
O tame prašyme, kurį vėliau gavo ir „Merkio kraštas“, UAB „Somnus LT“ įvardijo priežastis, dėl kurių laiku nesugebėjo įvykdyti savo įsipareigojimų. Cituojame: „Bendrovės planus statyti planuojamą viešbučių paskirties pastatą neigiamai paveikė turizmo sektoriaus krizė, kilusi dėl užsitęsusios COVID-19 pandemijos ir jos metu taikytų apribojimų. Taip pat situaciją sukomplikavo 2021 metais vykęs pabėgėlių antplūdis iš Baltarusijos ir 2022 02 24 prasidėjęs Rusijos karas prieš Ukrainą, ir su tuo susijęs ženklus statybinių medžiagų kainų kilimas. Visų potencialių investuotojų atsakymai dėl galimybės tuo metu investuoti į šį ir kitus tokio tipo projektus buvo kategoriškai neigiami. Šios priežastys galutinai užkirto kelią gauti reikiamą finansavimą viešbučio vystymui ir, nepaisant patirtų išlaidų, bendrovei teko atsisakyti viešbučio statybos šiame sklype. Atlikus Varėnos r. gyventojų apklausą, kurioje dalyvavo apie 300 respondentų, pastebėjome susidomėjimą naujos statybos butais. Apklausos metu išsiaiškinę rinkos poreikius dėl butų dydžių, kambarių skaičiaus, kreipėmės į architektų bendriją <…> dėl pradinės koncepcijos atnaujinimo, pritaikant ją daugiabučių paskirties pastato statybai sklype <…>“.
Prašyme taip pat nurodoma, kad bendrovė į minėtąjį projektą jau yra investavusi apie 150 tūkst. eurų, o šiuo metu jau yra rezervuota 18 butų ir 5-ios paslaugų paskirties patalpos.
Statybų tikisi imtis šiemet arba kitąmet
Pastatyti naują daugiabutį Varėnos kitoje – Marcinkonių – gatvėje 6A taip pat yra prisižadėjęs UAB „Dzūkų apartamentai“ direktorius Tomas Gulbinas (einantis ir UAB „Adex LT“ vykdančiojo direktoriaus pareigas). Šių metų kovo pabaigoje daugia-bučio projektas buvo viešai pristatytas rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje.
Žemės sklypas Marcinkonių gatvėje praėjusių metų gegužę minėtajam investuotojui irgi buvo išnuomotas rajono tarybos sprendimu, įpareigojant sklypo nuomininką per 16 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos gauti daugiabučio statybą leidžiantį dokumentą bei ne vėliau kaip per 30 mėnesių nuo statybos leidimo išdavimo pabaigti daugiabučio statybas.
Su „Merkio kraštu“ praėjusią savaitę bendravęs UAB „Dzūkų apartamentai“ direktorius T. Gulbinas pasakojo, kad leidimą statyboms planuojama gauti rudenį, darbus pradėti žiemą arba kitąmet, o baigtą statyti daugiabutį įregistruoti 2025 metais. „Turime tam tikrų sunkumų, kadangi tas sklypas papuola į Lietuvos automobilių kelių direkcijos apsauginę zoną. Todėl kiekvieną projektą turime su jais derinti. Be to, po sklypu yra inžineriniai tinklai, trukdantys namo statybai, kuriuos mes turime iškelti“, – aiškino direktorius.
Kainų neatskleidžia ir rezervacijų nepriima
Kiek galėtų kainuoti butas naujos statybos daugiabutyje Marcinkonių gatvėje, pašnekovas kol kas neatskleidžia. „Kai rankose laikysime visus patvirtintus projektus ir praeisime rangovo atrankos etapą, tada bus galima kalbėti apie kainą. Įsivaizduoju, kad preliminarios kainos turėtų būti aiškios artėjant naujiesiems metams“, – nurodė T. Gulbinas.
Anot verslininko, šiuo metu galimybės rezervuoti norimą butą nėra. „Nesinori pardavinėti to, ko dar neturi, – sakė T. Gulbinas. – Kai pas mane ateina žmonės, aš jiems parodau daugiabučio planus, visą išdėstymą. Jie man pasako, koks butas domintų, tuomet aš užsirašau jų kontaktus ir, kai kaina bus žinoma, aš tiems žmonėms paskambinsiu. Dabar jokių sutarčių nepasirašinėjame. Orientuojamės į vietinį pirkėją, nes, pavyzdžiui, mūsų kolektyve yra nemažai jaunų žmonių, kurie turi šeimas, taigi su jais pasikalbėjęs susidariau vaizdą, ko jiems reikia. Nesitaikome į didžiulę prabangą, kad atvažiuotų turtingi žmonės ir tuos butus nusipirktų. Svarbiausia, kad butas būtų patogus ir šiltas“.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai