Ketvirtadienis, 12 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosTaisyklės egzistuoja ir bendrojo naudojimo balkonuose

Taisyklės egzistuoja ir bendrojo naudojimo balkonuose

Praėjusią savaitę į „Merkio krašto“ redakciją paskambinusi senjorė (pavardė
redakcijai žinoma), gyvenanti 6-jame Varėnos Sporto gatvės daugiabutyje, pasiskundė aukštu žemiau gyvenančiu savo kaimynu, esą šis bendrojo naudojimo balkono sienon kala vinis ir dėl to įskilo jos buto siena…

Pasiūlė kreiptis į daugiabučio administratorių

Redakcijos interesantė pasakojo, kad josios kaimynas bendrojo naudojimo balkone sumanė pritaisyti virvę skalbiniams džiauti, o jam pradėjus kalti vinis, įtrūko moters buto siena. Senjorė tikino buvusi ir savivaldybėje, ir „pas architektus“, bet nieko taip ir nepešusi nusprendė prašyti „Merkio krašto“ pagalbos.

Ką tokiu atveju reikėtų daryti, pirmiausia paklausėme Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Konsultavimo skyriaus specialistės Valentinos Linkuvienės. „Kiekvienas daugiabutis turi administratorių, kuris skiria statinio teisinį prižiūrėtoją. Tas prižiūrėtojas vykdo sezonines apžiūras, taip pat atvyksta žmonių prašymu. Šiuo atveju prižiūrėtojas irgi turėtų nueiti į tą butą ir jį apžiūrėti, nustatyti priežastį, kodėl įtrūkimas atsirado, bei surašyti aktą“, – paaiškino V. Linkuvienė.

Greitai išsiaiškino

Sporto gatvės 6-ąjį daugiabutį administruoja UAB „Varėnos šiluma“. Bendrovės direktorius Jonas Endrikis, išklausęs „Merkio krašto“, kokia bėda prispaudė varėniškę, pažadėjo tuoj pat viską išsiaiškinti ir apie tai informuoti.

J. Endrikio skambučio sulaukėme maždaug po valandos. Direktorius papasakojo, kad bendrovės darbuotojai butą nuodugniai apžiūrėjo, nufotografavo: „Moteris parodė vietą už spintelės, kur turėjo būti įtrūkimas, bet vyrai tą spintelę atitraukę visiškai nieko nerado, jokio įskilimo požymio – nei seno, nei naujo. Netgi kitas vietas apžiūrėjo, bet ir ten įtrūkimų nebuvo“ (žr. nuotr.).

Gyventojai privalo laikytis taisyklių

Nors varėniškės skundas, kaip teigia namą prižiūrinti bendrovė, šįkart nepasitvirtino, šios bendrovės direktorius J. Endrikis atkreipė dėmesį, kad dėl balkonų egzistuoja tam tikros taisyklės, kurių gyventojai privalo laikytis. Anot pašnekovo, bendrojo naudojimo balkonai daugiabučiuose yra priskiriami namo bendrojo naudojimo objektams, o pagal Civilinio kodekso 4.83 straipsnį tais objektais turi teisę naudotis visi butų savininkai, nepažeisdami kitų patalpų savininkų teisių ir interesų.

„Sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo turi būti priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma. Pavyzdžiui, jeigu gyventojai mano, kad dėl bendrame balkone įrengtos rūbų džiovyklės yra pažeidžiami jų interesai, ne mažiau kaip ketvirtadalis visų butų savininkų turėtų raštu kreiptis į namo administratorių, kad pastarasis sušauktų susirinkimą. Daugumai namo gyventojų priėmus sprendimą, kad dėl balkone įrengtos rūbų džiovyklės yra pažeisti jų teisėti interesai, UAB „Varėnos šiluma“ imtųsi priemonių, kad rūbų džiovyklė būtų pašalinta“, – paaiškino J. Endrikis.

Evelina Kuliešė

UAB „Varėnos šiluma“ nuotr.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai