Šeštadienis, 21 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosTarp tvariausių Lietuvos įmonių – trys iš Varėnos

Tarp tvariausių Lietuvos įmonių – trys iš Varėnos

Žurnalas „Reitingai“ kartu su portalu „Delfi“ atliko tyrimą, aiškindamiesi tvariausius Lietuvos verslus pagal kelis skirtingus aspektus; iš visų 60 šalies savivaldybių geriausiųjų sąraše atsidūrė ir trys Varėnos rajone veikiančios bendrovės…

Skelbiama, kad 2021-ųjų metų rugsėjo 1-spalio 15 dienomis atlikto tyrimo „Tvari ir darni Lietuva“ metu buvo apklausta maždaug 380 asmenų – savivaldos politikų, verslo, žiniasklaidos bei Pramonės ir amatų rūmų atstovų, aplinkosaugininkų arba ekologų. Pasikalbėta ir su Aplinkos ministerijos, Seimo aplinkos apsaugos komiteto vadovais bei nariais, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovybe, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei šalies universitetų atstovais.

Apklaustųjų balsai buvo suskirstyti į tris ženkliukus: savivaldos politiko ar žiniasklaidos balsas – visuomenės ženkliukas (draugiškos įmonės savo darbuotojams, bendruomenei ir miestui), verslo organizacijų balsas – ekonomikos ženkliukas (mokesčiai, investicijos, sukurtos darbo vietos) ir aplinkosaugos organizacijų balsas – aplinkosaugos ženkliukas (draugiškos įmonės gamtai).

Respondentų buvo prašoma išskirti įmones, kuriose dirba daugiau nei po 20 žmonių ir kurios per pastaruosius trejus metus nebuvo baustos dėl aplinkosauginių pažeidimų bei nepatyrė reputacinių krizių. Ilgame sąraše yra ir trys Varėnos rajone veikiančios įmonės – UAB „Neptūno vandenys“, UAB „Varėnos pienelis“ ir UAB „Staginis“ – pelniusios net po tris ženkliukus.

„Merkio krašto“ žurnalistės skambutis UAB „Varėnos pienelis“ direktorę Jolantą Kuzminienę kiek nustebino, mat apie minėtąjį tyrimą ji sakė… nieko negirdėjusi, tačiau pripažino, kad visgi malonu gauti gerą įvertinimą. „Kas priklauso, tą ir darai. Kažko labai neprisigalvosi… Nustatytos taisyklės, ir jų laikomės“, – nedaugžodžiavo „Varėnos pienelio“ direktorė.

Visai netikėta naujiena pakėlė ūpą ir UAB „Staginis“ direktoriui Kęstučiui Jurgelioniui, kuris pasidžiaugė, kad buvo įvertintas jo daugelio metų darbas. „Į atliekas žiūrime atsakingai, dalyvaujame visose aplinkosaugos programose – šiukšlių tvarkymas, polietileno mažinimas ir visa kita duoda rezultatą. Kolektyvo kaita pas mus taip pat yra ypač maža, nes, kiek tik įmanoma, stengiamės pagerinti darbuotojų būtį – ne tik geras atlyginimų vidurkis lyginant su kitomis vietinėmis įmonėmis, bet ir kitos naudos. Daugiausia mūsų parduotuvių yra kaimeliuose, taigi palaikome draugiškus santykius su bendruomene, seniūnijomis, kultūros centrais. Esame renginių, pasibuvimų rėmėjai. Netgi gavome bendruomeniškiausio verslo apdovanojimą“, – pasakojo K. Jurgelionis.

Jo nuomone, labai svarbu, kad įmonė sugebėtų stabiliai dirbti finansiškai, laiku atsiskaitytų su tiekėjais, darbuotojais ir tvarkingai mokėtų mokesčius valstybei.

Natūralaus mineralinio vandens „Neptūnas“ gamyklos vadovas Justinas Kirbutas irgi padėkojo „Merkio kraštui“ už gerą žinią. Tačiau tai jau nebe pirmasis bendrovės įvertinimas – gamykla gavo „Atsakingos vandens valdysenos“ aukso medalį už tvarų vandens panaudojimą ir vandens telkinių saugojimą.

„Neptūnas“ yra „Coca- Cola HBC“ grupės dalis, tad nuolat bendradarbiauja su didelę tarptautinę patirtį turinčiais kolegomis iš viso pasaulio. J. Kirbutas pasakojo, kad visoje „Coca-Cola“ pasaulinėje sistemoje tvarumas yra vienas pagrindinių verslo prioritetų, o „Neptūno“ gamykla ne tik atitinka aukštus grupės standartus, bet ir stengiasi būti viena koja priekyje.

„Ypač pasitempti verčia „Atsakingos vandens valdysenos“ auksinis įvertinimas – jis skirtas ne tik už nuopelnus tiesioginėje gamybos veikloje, bet ir už bendruomenės įtraukimą. Mylime miestą, kuriame veikiame, ir tikime, jog atviras dialogas su Varėnos miesto gyventojais kuria abipusę vertę“, – kalbėjo pašnekovas.

Ateityje bendrovė daugiau dėmesio skirs, J. Kirbuto žodžiais tariant, ambicingiausiai programai – „Net Zero 2040“, kurioje numatyta iki 2040 metų panaikinti ne tik tiesiogines, bet ir „Neptūno“ partnerių sukuriamas CO2 (anglies dvideginio) emisijas, kad vartotojų mėgstami gėrimai pasiektų prekybos vietas be jokio teršalų pėdsako.

„Savo veikloje kliaujamės keliomis esminėmis strategijomis – pasaulis be atliekų, tvarumo misija 2025-ieji bei jau minėta „Net Zero 2040“ strategija“, – sakė gamyklos vadovas J. Kirbutas.

Evelina KULIEŠĖ

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai