Penktadienis, 5 sausio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosTarybos posėdyje – ginčas dėl policijos reformos

Tarybos posėdyje – ginčas dėl policijos reformos

Po rugsėjo 26 d. rajono tarybos posėdžio, per pirmąkart vykusią „mažumos valandą“, opozicija uždavė aštrių klausimų valdančiajai daugumai, tarp kurių buvo klausimas ir apie policijos reformą, tik štai atsakymai nesutapo ir liko neaiškumų, tad juos pabandė išsiaiškinti „Merkio kraštas“…

„Vidaus reikalų ministerija pradėjo policijos apskričių ir komisariatų reformą. Mus pasiekė kukli informacija, kad bus naikinami apskričių policijos komisariatai ir kad tai tikrai palies ir Alytaus policijos komisariatą. Generalinio komisaro atsakymas sunerimusiam Alytaus miesto merui buvo raminantis – jis sakė, kad bus sukurtas naujas komisariatas, aptarnaujantis Alytaus miestą ir Alytaus rajoną, tačiau neužsiminė apie periferinius rajonus, savivaldybes. Aš tikiuosi, kad jau domėjotės šiuo klausimu ir galite paaiškinti, kokia perspektyva laukia Varėnos krašto žmonių dėl jų apsaugos ir policijos veiklos“, – mero Algio Kašėtos paklausė rajono tarybos narys Vidas Mikalauskas.
Meras atsakė, kad policijos reforma neturėtų sumažinti darbuotojų skaičiaus Varėnos rajono komisariate, juo labiau – komisariatą naikinti, o į šį klausimą plačiau pabandė atsakyti vicemeras Alvydas Verbickas.

„Perspektyva mūsų rajono komisariatui šiandien yra ir bus žymiai geresnė. Mes panašios patirties turime su mūsų priešgaisrine gelbėjimo tarnyba. Kažkada buvo vienas apskrities gelbėjimo departamentas, kuriam buvo pavaldūs ir visi mūsų rajono gaisrinių padaliniai. O tai mums parodė, kad apskritis rūpinasi pirmiau savo poreikiais, o tik tada – vietinių padalinių. Šiandien Varėnos komisariatas taps atskiru juridiniu vienetu, turės centralizuotą visų viešųjų pirkimų sistemą, o etatų skaičius kol kas nebus didinamas, tačiau keturių pareigūnų trūkumo problema bus išspręsta“, – kalbėjo šią sritį kuruojantis rajono vicemeras A. Verbickas.
Vicemeras pridūrė, kad Varėnos komisariatas šiuo metu yra renovuojamas, o šiemet paskaičiuota, kad šiam projektui kol kas skirta iki pusantro milijono eurų.
„Bus sudarytos kokybiškos darbo sąlygos. Pastatas nuo sovietinių laikų nebuvo modernizuotas. Mūsų savivaldybė, be to, irgi prisideda prie pastato modernizavimo. Ji yra įsipareigojusi kalbėtis su apskrities vadovu ir policijos departamento vadovais įrengti gerbūvį. Taigi nuo Čiurlionio gatvės pusės taip pat bus įrengta infrastruktūra“, – tęsė A. Verbickas, patikslinęs, kad savivaldybė neprisiėmė jokių įsipareigojimų, susijusių su rajono biudžetu.
Tuomet V. Mikalauskas paprašė, kad vicemeras patikslintų, kuriam komisariatui priklausys Varėnos komisariatas.
„Niekam nepriklausys. Jis bus tiesiogiai pavaldus Policijos departamentui. Pagal struktūrą yra taip: yra Vyriausiasis Alytaus policijos komisariatas ir yra jam pavaldūs kiti komisariatai. Alytaus miestas turės savo komisariatą ir Varėna – irgi savo“, – atsakė A. Verbickas, patikslinęs, kad iš dalies prokuratūra bus pavaldi Kauno apskrities komisariatui, bet tiesioginis pavaldumas – Policijos departamentui“.
Buvęs ilgametis Varėnos r. policijos komisariato viršininkas, rajono tarybos narys Marijonas Čapkovskis teigė, kad 2008 metais policijos reforma panaikino Varėnos r. komisariato juridinį statusą, o dabartinė reforma stambina apskrities policijos komisariatus ir Varėnos r. policijos komisariatas priklausys Kauno vyriausiajam policijos komisariatui. M. Čapkovskis net suabejojo, ar kadaise Policijos departamente dirbęs dabartinis vicemeras apskritai skaitė apie naująją policijos reformą.
Meras A. Kašėta irgi tarė savo žodį.
„Noriu pasakyti, kad policijos komisariato – tiek Alytaus dar veikiančios struktūros vadovas, tiek Varėnos komisaras – buvo čia atvykę bei mus supažindino su projektu – renovacija, kurią atliko, – ir kreipėsi su konkrečiu prašymu. Jų pastatas turi savo sklypą, tačiau šalia yra ir savivaldybei priklausanti teritorija. Mums buvo naudinga sužinoti, kokius darbus jie ketina padaryti, ir mes dabar žinom, ką mums siūlyti tarybai kitais metais, tvarkant Varėnos miesto gerbūvį, aplinką. Ten yra statinių likučių, mažosios architektūros detalių, kurios turbūt labai kontrastuos, kaip dabar kontrastuoja atnaujintas pastatas. Bendradarbiavimas turi vykti“, – kalbėjo meras.
Bet liko neaišku, kam iš tiesų bus tiesiogiai pavaldus Varėnos r. policijos komisariatas po reformos – Kauno apskrities policijos komisariatui ar Policijos departamentui.
Tad „Merkio kraštas“ tuo klausimu susisiekė su pačiu vicemeru A. Verbicku.
„Aš būčiau linkęs dabar šito reikalo nekomentuoti, nes yra tam tikri procesiniai dalykai. Vieni kontroliuos procesinius dalykus, t. y., baudžiamojo proceso dalykus, kiti kontroliuos tik civilinius procesus. Yra projektas, kuris dar nėra patvirtintas, Vidaus reikalų ministerija dar nėra jo patvirtinusi. Prokuratūra, sakykim, priklausys Kaunui, o kiti – Vilniui“, – aiškino vicemeras.
Arnas Ališauskas

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai