Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosTėvų buto tikėjęsis sūnus liko prie suskilusios geldos

Tėvų buto tikėjęsis sūnus liko prie suskilusios geldos

Rietenos dėl pinigų ir turto kyla net ir tarp pačių artimiausių žmonių, o kai nepavyksta iškilusių nesutarimų išspręsti taikiai, tenka tai daryti teisiniu keliu; štai Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose buvo išnagrinėta civilinė byla, kurioje sūnus reikalavo iš savo gimdytojų grąžinti skolą po to, kai šie jam žadėtą butą pardavė… buvusiai marčiai – ieškovo buvusiai žmonai…

Tėvai butą žadėjo padovanoti sūnui

O visa istorija prasidėjo, kai tėvai pagal žodinį susitarimą leido savo sūnui apsigyventi ir, kiek tik panorės, naudotis jiems nuosavybės teise priklausančiu butu. Tėvai niekuomet iš sūnaus nuompinigių neprašė su sąlyga, kad šis tą būstą tinkamai prižiūrės, savo nuožiūra pasiremontuos ir už daugiabučio renovaciją bei komunalinius mokesčius susimokės. Tėvai esą netgi buvo pažadėję sūnui tą butą padovanoti ir ragino pasirašyti dovanojimo sutartį. Taigi sūnus tėvų butą tvarkėsi kaip savo, bet dovanojimo sutartį pasirašyti delsė, neįtaręs, kad viskas gali susiklostyti kitaip, nei žadėta.

Kaip vėliau liudijo vyras, nei iš savo tėvų, nei iš uošvių pinigų jis esą niekada neprašydavęs, mat pats neblogai uždirbdavęs. Tad ir žmoną kartkartėmis palepindavęs: į mokslus išleido, Varėnoje padėjo kirpyklą atsidaryti, supirko reikalingą įrangą. Sutuoktinei nepagailėjo ir kelių tūkstančių eurų plastinei operacijai, o vėliau, pasiėmęs paskolą, dar ir neprastą automobilį padovanojo.

Pardavė buvusiai marčiai

Tačiau pinigai laimės neatnešė, ir po poros dešimčių bendro gyvenimo metų moteris paprašė skyrybų, tad sutuoktiniai pasuko skirtingais keliais. Vyras buvusiai žmonai gal dar tebepuoselėjo šiltus jausmus, o gal dėl kitų priežasčių santuokoje įgyto turto nesidalijo ir nieko iš buvusiosios nereikalavo, be to, įsipareigojo pats asmeniškai grąžinti įsiskolinimą už automobilį.

Praėjus maždaug metams po skyrybų, it perkūnas iš giedro dangaus vyrą pribloškė žinia – tėvai butą pardavė… buvusiai marčiai. Pastaroji be jokių ceremonijų įsakė vyrui tučtuojau išsikelti, net policiją išsikvietė. Tad jis buvo priverstas skubiai susirinkti savo daiktus ir dingti iš jau svetimu tapusio buto.

Tėvo testamento nebeliko

Vyras ryžosi savo teises bent iš dalies apginti teisme ir, pasisamdęs advokatę Angelę Ikasalienę, gimdytojams iškėlė ieškinį, reikalaudamas, kad anie jam grąžintų skolą, tai yra sumokėtų 1950 eurų už daugiabučio renovaciją bei 420 eurų už balkono langų pagaminimą bei sumontavimą. Civilinę bylą išnagrinėjo Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai (teisėjas Dalis Žilionis).

Sūnaus ieškinį atmesti prašiusiai motinai teisme atstovavo varėniškis advokatas Gintaras Česnulevičius. Moteris iki paskutinio tikino nežadėjusi, o tik minėjusi, kad sūnus bus turto paveldėtojas, tad jo lūkesčiams tapti teisėtu buto savininku esą nebuvo pagrindo. Vis dėlto apie tėvų ketinimus butą patikėti sūnui bylojo oficialiai sudarytas tėvo testamentas, kuris kažkodėl buvo panaikintas likus kelioms savaitėms iki buto pardavimo.

Motina kategoriškai nesutiko ir su reikalavimu grąžinti sūnui skolą už daugiabučio renovaciją bei naujus langus, kuriems neva pati davė pinigų. Motinos pusėn stojo ir buvusi marti, kuriai atiteko uošvių butas – esą kerštaudamas vyras tik nori praturtėti.

Teismas, išsamiai išanalizavęs visas bylos aplinkybes, įvertinęs liudytojų parodymus bei kitą medžiagą, vyro ieškinį patenkino iš dalies, tai yra įpareigojo tėvus sūnui grąžinti prašomus 1950 eurų ir atlyginti 550 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai