Šeštadienis, 28 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaGyvieji archyvaiTradicinės iškilmės M. K. Čiurlionio gimtadienio proga

Tradicinės iškilmės M. K. Čiurlionio gimtadienio proga

Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje sekmadienį buvo paminėtos 148-osios Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinės ir tradiciškai „Sidabrinėmis bitėmis“ bei rajono savivaldybės premijomis apdovanoti Varėnos krašto kultūrai ir menui nusipelnę žmonės…

Šių metų „Sidabrinės bitės“ ženklai iškiliausiems kūrėjams buvo įsegti Varėnos kultūros centro folkloro ansamblio „Žeiria“ vadovei, etnologei, etnomuzikologei Vaidai Naruševičiūtei ir Naujųjų Valkininkų kaimo bendruomenės pirmininkui, „Menų skalbyklos“ vadovui Vytautui Česniui.
148-osios žymiausio Lietuvos kompozitoriaus bei dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metinių minėjimas prasidėjo tradicinėmis šv. Mišiomis. Už Senojoje Varėnoje gimusį genijų M. K. Čiurlionį bei visus Varėnos krašto kūrėjus ir visuomenininkus šv. Mišias aukojo klebonas Pranciškus Čivilis. Po šv. Mišių susirinkusiųjų laukė ne tik „bitučių“ apdovanojimai, bet ir koncertinė programa „Muzika – gyvenimo palaima“. Jos metu koncertavo operos solistai Eglė Stundžiaitė ir Dainius Puišys, arfa skambino Gabrielė Beinarytė, fortepijonu – Lina Giedraitytė. Šventės dalyviai taip pat turėjo progą pasiklausyti aktorių Justo Tertelio ir Vestos Šumilovaitės-Tertelienės literatūrinių skaitymų „Čiurlionis ir Sofija“.
1996 m. Varėnos r. kultūros ir meno tarybos įsteigtu „Sidabrinės bitės“ ženklu iš viso yra pagerbti 55 mūsų rajono žmonės. Apdovanojimo tikslas – skatinti aktyvius kultūros veikėjus Varėnos rajone. Šių metų laureatus pasveikino ir „Sidabrinės bitės“ ženklus įsegė rajono meras Algis Kašėta bei rajono Kultūros ir meno tarybos pirmininko pavaduotoja Laima Denutienė. „Turime jau ilgametę tradiciją ir progą padėkoti čia susirinkusiems ir jau amžinybėje esantiems „Sidabrinės bitutės“ laureatams, kurių dėka, tiek būnant Lietuvoje, tiek sulaukiant svečių čia, mes girdime vien tik gerus žodžius apie mūsų krašto tradicijas, kultūrą, – visiems „Sidabrinės bitės“ laureatams dėkojo meras Algis Kašėta. – Šių metų laureatai skirtingo amžiaus, patirčių, skirtingas veiklas vystantys žmonės, tačiau juos vienija vienas svarbus bruožas – burti žmones, dalintis savo gebėjimais ir inspiruoti kitus“. V. Naruševičiūtę ir V. Česnį pasveikino ir gausus bendradarbių, draugų, kaimynų. Patys laureatai taip pat nuoširdžiai dėkojo organizatoriams bei visiems juos palaikiusiems.
Emilija Šumska

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai