Ketvirtadienis, 12 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosTrečdalis opozicijos bendraminčiams atsuko nugarą

Trečdalis opozicijos bendraminčiams atsuko nugarą

Rugpjūtį įvykusiame rajono tarybos posėdyje Mišrios frakcijos pirmininkas Ąžuolas Kuprys pagarsino pareiškimą, kad ši frakcija išlieka opozicijoje, bet jos lyderiu nebepripažįsta tarybos nario Povilo Saulevičiaus ir atsiriboja nuo kitų dviejų opozicinių frakcijų veiklos…

Visas rajono tarybos Mišrios frakcijos pareiškimas, adresuotas merui Algiui Kašėtai ir rajono tarybai, skambėjo taip:

„Vadovaudamiesi Varėnos rajono tarybos veiklos reglamentu, Vietos savivaldos įstatymu, deklaruojame, kad Varėnos rajono savivaldybės taryboje ir toliau dirbsime opozicijoje. Tačiau opozicijos lyderiu nepripažįstame tarybos nario Povilo Saulevičiaus ir atsiribojame nuo kitų opozicijoje dirbančių frakcijų veiklos. Frakcijos vardu – Ąžuolas Kuprys, pasirašė visi trys frakcijos nariai.“

Šie trys opozicinės Mišrios frakcijos nariai yra: Ąžuolas Kuprys ir Marijonas Čapkovskis, į rajono tarybą išrinkti pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašą, bei Jaunius Grikšas, į valdžią atėjęs kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Algio Kašėtos sąrašas „Drauge su Jumis“ kandidatas, kurį laiką dirbęs valdančiojoje koalicijoje, bet 2020 metų lapkrity iš to Algio Kašėtos sąrašo pašalintas.

Kitos dvi rajono tarybos opozicinės frakcijos, nuo kurių veiklos atsiribojo minėtasis trejetukas, – Socialdemokratų frakcija ir frakcija „Už Varėnos kraštą“.

Socialdemokratų frakciją sudaro irgi trys rajono tarybos nariai, visi išrinkti pagal Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatų sąrašą: Povilas Saulevičius (pirmininkas), Angelė Malinovskienė ir Algis Miškinis.

Frakcija „Už Varėnos kraštą“ vienija taip pat tris rajono tarybos narius iš Lietuvos centro partijos kandidatų sąrašo: Vidą Mikalauską (pirmininką), Martyną Katelyną ir Daivą Tamulevičienę.

Garsiai nuskambėjęs minėtasis rajono tarybos opozicinės Mišrios frakcijos pareiškimas, panašu, gerokai nustebino ne tik valdančiąją koaliciją su meru A. Kašėta priešakyje, bet ir likusius 6 opozicionierius.

Antai net P. Saulevičius, niekuomet nepraleidžiantis progos viešai pašnekėti reikia nereikia ir gal dėl to tarybos opozicijos pramintas lyderiu (o vos prieš metus socialiniuose tinkluose skelbęs, jog opozicija „yra vieninga ir veikia kaip kumštis“), šįkart pratylėjo pareiškęs, kad jo „klausimas prarado aktualumą“.

Kodėl rajono tarybos Mišri frakcija būtent dabar atsiribojo nuo opozicijos „vieningojo kumščio“, „Merkio kraštas“ paklausė paties šios frakcijos pirmininko Ą. Kuprio. Ar ne todėl, kad artėja savivaldos rinkimai, o kiekvienos rajone veikiančios partijos skyriai svarsto, ką deleguoti į savivaldybių tarybas ir, svarbiausia, – į merus?

Tačiau Mišrios frakcijos pirmininkas teatsakė, kad „buvo toks frakcijos apsisprendimas, o ar tai susiję su rinkimais, nenorėčiau sakyti“.

„Galbūt apie tai daugiau žinoma partijos viduje, – paaiškino Ą. Kuprys. – Aš jau nesu Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, Jaunius (Grikšas-aut.) – taip pat nepartinis.“

„Merkio krašto“ pakalbintas trečiasis rajono tarybos Mišrios frakcijos narys bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Varėnos skyriaus pirmininkas M. Čapkovskis buvo kiek atviresnis.

„Norėjom bendro opozicijos kandidato (į rajono merus-aut.) – buvo žodiniai susitarimai, bet, artėjant rinkimams, pozicijos pradėjo keistis, tačiau mes galim ir patys už save pastovėti, – kalbėjo rajono tarybos narys ir LVŽS skyriaus pirmininkas. – O partijoje turim savo planų (dėl kandidato į Varėnos r. merus-aut.), bet jų neatskleisiu, nes partijos taryba dar nepatvirtino, todėl nieko negaliu komentuoti.“

„Merkio krašto“ žiniomis, „bendru opozicijos kandidatu“ į merus lyg ir nuo „valstiečių“ buvo siūlytas Mišrios frakcijos nario J. Grikšo sūnus, buvęs Kaniavos seniūnijos seniūnas Edvinas Grikšas, vėliau dirbęs Seimo nario Juozo Baublio padėjėju, o dabar einantis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Inovacijų politikos skyriaus vedėjo pareigas.

O rajono tarybos opozicijos „pozicijos pradėjo keistis“, kiek žinoma, nes į merus labai nori ir Socialdemokratų frakcijos bei Lietuvos socialdemokratų partijos Varėnos skyriaus pirmininkas P. Saulevičius, į šį postą jau kandidatavęs, be to, nuošaly, tikėtina, neliks ir svarbiausias dabartinio mero oponentas V. Mikalauskas su savo frakcija „Už Varėnos kraštą“.

kokią politinę jėgą šis ilgametis politikas su savo bendražygiais rinktųsi šįkart, dar nežinia, nes Lietuvos centro partijos (LCP), su kurios kandidatų sąrašu į rajono tarybą atėjo visi trys frakcijos „Už Varėnos kraštą“ nariai, jau nebėra – pernai prie LCP prisijungus Tautininkų ir respublikonų sąjungai bei Petro Gražulio vadovaujamam judėjimui „Už Lietuvą, vyrai“, radosi Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai).

Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai