Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosTurime apie tai kalbėti!

Turime apie tai kalbėti!

Vykdydami projektą ,,Nors skirtingi – mes lygūs“ kvietėme visuomenėje žinomus žmones pasidalinti savo mintimis apie toleranciją, apie tai, kaip jie konstruoja tarpusavio santykius ir sprendžia šeimose  kylančias konfliktines situacijas, apie tai, kiek santykiuose svarbi lyčių lygybė, pagarba partnerio nuomonei…

Iš kelių dešimčių garsių žmonių atsakyti į klausimus sutiko vos keletas moterų. Kiti pabijojo rizikuoti reputacija, ,,nepataikyti į natą“ su visuomenės opinija, išsakė nerimą dėl pačios temos – kaip neva kuriančios visuomenės priešpriešą – mat veiksmas vyko Stambulo konvencijos svarstymų ir diskusijų dėl partnerystės fone. Kitiems kliuvo žodžiai „tolerancija“, „partnerio“…

Vis dar jautri tema

Tolerancija, lyčių ir žmonių lygybė – tiek visuomenėje, tiek šeimoje – vis dar jautrios temos. Nesusimąstoma, jog šios esminės vertybės yra pagrindas – pagarba grįstų tarpusavio santykių, bendravimo, kylančių nesutarimų konstruktyvaus sprendimo.

Kaip taikliai pastebėjo psichologas Evaldas Karmaza, tolerancijos stoka yra viena iš smurtą, tame tarpe ir artimoje aplinkoje, sąlygojančių veiksnių.

Tolerancijos stoka – viena iš smurto priežasčių

Pasak dainininkės Ericos Jennings, ši tema yra labai svarbi mūsų visuomenėje, nes smurtą patiria viena iš trijų moterų. „Mes turime apie tai kalbėti, kad atkreiptume dėmesį, jog ši problema egzistuoja, yra labai reali ir arčiau mūsų nei manome. Ir tai nėra vien moterų problema, todėl labai svarbu įtraukti į diskusiją ir vyrus, kad galėtume kartu ieškoti sprendimų, kaip pagerinti situaciją tiek mums, tiek ateities kartoms“, – teigia E. Jennings.

Būtent kalbėti – atvirai, jautriai – apie sunkias smurto nuspalvintos vaikystės patirtis pasiryžo ir TV laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva. Tikėdamasi, jog jos istorija palietė širdis, gal net paskatino imtis radikalių pokyčių savo gyvenime. ,,Žinau tik viena, kad kartais reikia labai mažo lašelio, jog užtvanka pagaliau prasiveržtų“, – teigia Renata. Jos žodžiais tariant, jei jos patirtis kuriai nors moteriai ar vyrui, o gal vaikui tapo tuo lemtingu lašeliu – vadinasi, misiją ji įvykdė.

Atvirumas paskatina pokyčius. Kalbėkime!

Garsi moteris prisipažįsta, jog po savo atviro pasakojimo apie vaikystėje patirtą smurtą, skaudžius išgyvenimus, sulaukusi ne vienos žinutės ir laiško, kuriuose žmonės dalijosi savo patirtimis. Anot jos, buvo ir keletas moterų, kurios tikino galutinai po šio interviu supratusios, kad gyvenimas su smurtaujančiu vyru tik dėl vaikų yra pražūtingas ir niekur nevedantis. „Aš labai noriu tikėti, jog šios moterys šiandien yra saugios ir laimingos“, – viliasi Renata.

Receptas smurtą patiriančiam žmogui

Paklausta apie tai, koks būtų ,,pirmosios pagalbos“ receptas smurtą artimoje aplinkoje patiriančiam žmogui, Živilė Vaškytė-Lubienė taip pat išskiria atvirus pokalbos. ,,Geriausias patarėjas – tas, kuris tai išgyveno. Aš tos patirties, ačiū Dievui, neturiu ir  nenorėčiau turėti. Bet jei manęs kas klaustų, o yra taip buvę, siūlau atsitraukti. Išeiti iš aplinkos, kurioje smurtaujama. Taip, dažniausias atsakymas yra: kur aš eisiu, neturiu, kur eiti. Bet visada yra išeitis. Ir eiti yra kur. Yra specialių centrų patiriantiems smurtą, yra vienuolynų, kur tikrai žmogui stengiamasi padėti. Suprantu, kad nelengva tokį žingsnį žengti, bet tai yra būtina. Ir siūlyčiau skambinti pagalbos telefonais, kur teikiama specialistų pagalba, ieškoti, kas išgirstų, suprastų ir paskatintų keisti gyvenimą.. Svarbiausia – nebijoti ateities, kuri atrodo neaiški, nebijoti patirti nepatogumą, nes jis laikinas. Kai žmogus žengia žingsnį, tikiu, kad Dievas jam atsiunčia pagalbą“,- teigia Živilė.

Užs. 572

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai