Ketvirtadienis, 16 lapkričio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Ūlos akies“ taip ir nepamatė – išgąsdino sutrešę laiptai

„Ūlos akies“ taip ir nepamatė – išgąsdino sutrešę laiptai

Neseniai „Merkio krašto“ redakciją pasiekė elektroninis laiškas, kuriame rašoma, kad kai kuriems ekskursantams nepavyko pasigrožėti Trakiškių miške esančiu šiuo populiariu lankytinu objektu, nes jie pabijojo lipti senais laiptais…

„Ūlos akis“ ir atodanga,  vieni populiariausių ir dažniausiai lankomų objektų mūsų rajone, atrodytų, yra patogioje ir lengvai pasiekiamoje vietoje. Tačiau lengvai pasiekti „Ūlos akį“, kaip paaiškėjo, pavyksta ne visiems. Štai visai neseniai „Merkio kraštas“ gavo elektroninį laišką su tokiu nusiskundimu:
Sveiki, buvome ekskursijoje, dar kai šilta buvo, nuvažiavom į lankytiną objektą „Ūlos akis“. O ten laiptai statūs ir išpuvę, koją gali išsisukti, jau tikrai laukia remonto. (…). Juolab kad tarp mūsų buvo žmonių su negalia, kuriems sunku nulipti ir užlipti. Kai kurie negalėjo nulipti, todėl laukė mašinoje, taip ir nepamatę „Ūlos akies“. Gal Varėnos seniūnija ar kas atsižvelgtų į šį klausimą? Visgi „Ūlos akis“ – lankytinas Dzūkijos objektas“.
Apie gautą laišką papasakojome Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Laimai Denutienei. Kaip mus informavo vedėja, šis objektas priklausąs Dzūkijos nacionaliniam parkui, tad jam ir reikėtų adresuoti laiptų tvarkymo klausimą.
Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovas Eimutis Gudelevičius „Merkio kraštą“ patikino, kad jau šį gruodį vietiniai gyventojai ir mūsų krašto svečiai galės džiaugtis naujai sutvarkyta „Ūlos akies“ aplinka.
„Negalima taip kategoriškai sakyti, kad laiptai neprižiūrimi, nes jie yra nuolat remontuojami, tačiau šiuo metu jiems reikalingas didžiulis remontas. Jau yra pasirašytos darbų sutartys, ir laiptai bus sutvarkyti: naujai bus pakeista 10 metrų apatinės laiptų dalies, nes remontuoti jau neapsimoka. taip pat perdažysim tiltą. Gavome pinigų iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos smėliavimui, perdažymui, lentų pakeitimui. Prie „Ūlos akies“ sutvarkysime visus atitvarus. Viskas turėtų būti padaryta iki gruodžio mėnesio“, – pažadėjo E. Gudelevičius.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai