Šeštadienis, 23 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosUž dukros auklėjimą diržu – teisiamųjų suolas

Už dukros auklėjimą diržu – teisiamųjų suolas

Teisėsaugininkų akiratin atsidūręs tėvas, savo nepilnametę dukterį už rūkymą auklėjęs „beržine koše“, išgirdo Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmų nuosprendį…

Tėvą policijai apskundė… dukra
Prieš teismą stojusiam vyrui teisme teko aiškintis, kodėl savo dukrą ėmėsi auklėti diržu. Kaltinamasis pasakojo, kad sykį mokykloje pas dukterį buvo rasta tarp paauglių šiuo metu itin populiari elektroninė cigaretė. Tąkart motina dukrą išbarė, tikėdamasi, kad ši supras, jog nepilnamečiams nevalia rūkyti.
Praėjus kuriam laikui, motina namuose ant vonios krašto rado nuorūką. Dukrai išėjus į mokyklą, tėvai jos kambaryje suorganizavo kratą, o aptikę cigarečių ir nuorūkų, radinį paliko ant lovos. Mergaitei grįžus namo, tėvas išsitraukė diržą ir esą vieną kartą juo šėrė nepaklusniai dukrai per koją.
Kitą dieną dukra rykščių jai įkrėtusį tėvą apskundė policijai. Mergaitę apžiūrėję medikai nustatė kairės kojos sumušimą, o policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą, bet įtariamojo nesulaikė. Atvykę Vaiko teisių apsaugos specialistai pabendravo su nepilnametės tėvu. Nuspręsta, kad vykstant tyrimui, vyras pagyvens kitur. Tuo tarpu Valstybinės teismo medicinos tarnybos specialistai pateikė išvadą, kad mergaitė patyrė poodinę kraujosruvą kairės šlaunies srityje, šis sužalojimas laikytas nežymiu sveikatos sutrikdymu.
Teismas skyrė laisvės apribojimą
Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai nepilnametės tėvą pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“ 2 dalį, kuri numato bausmę viešaisiais darbais, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Teismas paskyrė kaltinamajam laisvės apribojimą 4-iems mėnesiams bei įpareigojo dalyvauti elgesio pataisos programoje.
Vykdydamas laisvės apribojimo bausmę nuteistasis privalės laikytis nustatytų įpareigojimų bei informuoti Probacijos tarnybą apie jų vykdymą: pranešti apie savo gyvenamąją, darbo ar mokymosi vietą ar išvykimą už rajono ribų. 
Trumpai priminsime, kad šių metų gegužę Lietuvoje įsigaliojo griežtesnės Tabako kontrolės įstatymo pataisos – nepilnamečiai ne tik neturi teisės įsigyti tabako gaminių, bet ir negali jų nešiotis. Tabako gaminiams priskiriamos ir elektroninės cigaretės. Rūkantiems ar turintiems tabako gaminių nepilnamečiams gresia bauda nuo 14 iki 28 eurų, pakartotinis nusižengimas gali kainuoti nuo 28 iki 86 eurų. Bauda už jaunesnių nei 16 metų amžiaus asmenų nusižengimą skiriama jų tėvams arba globėjams.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai