Pirmadienis, 24 kovo, 2025
spot_img
spot_img
PradžiaNaujienosUž kamino išvalymą – 650 eurų?

Už kamino išvalymą – 650 eurų?

Tiek pinigų redakcijoje apsilankiusi interesantė teigė sumokėjusi jos namo kaminą išvaliusiam meistrui, kuris šiam darbui esą teskyrė vos apie 15 minučių, ir dėl to ji jaučiasi apgauta; tuo tarpu „Merkio krašto“ pakalbintas meistras tvirtino už minimą sumą, esą iš anksto aptartą su kliente ir jai sutikus, tą kaminą, nevalytą keletą metų bei visiškai užakusį, šveitęs ilgiau nei 2 valandas…

„Ką aš padariau…“
Užpraėjusį trečiadienį (vasario 26 dieną) redakcijoje apsilankė mūsų skaitytoja (pavardė žinoma) iš Puodžių, kuri pagal „Merkio krašto“ laikraštyje publikuojamą skelbimuką buvo išsikvietusi meistrą gyvenamojo namo kaminui išvalyti. Tame skelbimuke buvo pranešama apie teikiamas stogų remonto, krosnių, kaminų, dūmtraukių valymo ir remonto, namų ir stogų dažymo paslaugas bei nurodytas telefono numeris.
„Mano namo kaminas visai užsikimšo, matyt, pačiame viršuje, nes apačioj suodžius aš pati pravalydavau, kiek pasiekiau, – pasakojo redakcijos interesantė. – Tad paskambinau tuo numeriu vasario 20 ar 21 dieną, kad atvažiuotų meistras. Jis atvažiavo jau kitą dieną, toks aukštas vyras, ir iš pradžių pabaksnojo kamino viduje iš apačios kažkokiu strypu, o paskui pasakė, kad teks lipti ant stogo. Ant to stogo, kol valė kaminą, jis prabuvo gal 15 minučių, o kai nulipusio jo paklausiau, kiek būsiu skolinga už darbą, meistras paprašė… 650 eurų. Nesuprantu, gal buvau visiškai apdujusi, kaip užkerėta, nes sumokėjau tam vyrui tuos 650 eurų. Ir tik paskui, kai jis išvažiavo, atsisėdau ir sakau anūkei: ką aš padariau – už 15 minučių darbą sumokėjau tokią krūvą pinigų! Ir suodžių po kamino valymo tiek tebuvo – visai nedidelė krūvytė… O kai dukra susižinojo, kad už kamino išvalymą Alytaus meistrai ima daugiausia 80 eurų, pasijutau apgauta. Tad sekmadienį (vasario 23 dieną-aut.) dar kartą paskambinau tuo pačiu telefono numeriu ir išdėjau viską, ką galvoju apie pas mane dirbusį meistrą, bet telefonu atsiliepęs vyras nelabai į tai sureagavo…“
Pašnekovė sakė suprantanti, kad „Merkio krašto“ redakcija neatsako už laikraštyje publikuojamos reklamos ir skelbimų turinį (apie tai kaskart perspėjame skaitytojus laikraščio metrikoje paskutinio puslapio apačioje), tad jokių pretenzijų jai ir nereiškianti. Be to, moteris apgailestavo neturinti jokių įrodymų apie tuos sumokėtus 650 eurų – nei jokio kvito, nei sutarties, o minėtojo „sandorio“ metu namie tebuvusi jos mama ir anūkė.
Laiškas skelbimo autoriui
Vis dėlto, redakcijos interesantės nuomone, reikėtų bent kažkaip perspėti per laikraštį būsimus kaminų valymo ir kitų paslaugų teikėjų klientus, kad tie paskui nesigraužtų permokėję už paslaugą kaip graužiasi ji.
Tiesą sakant, 650 eurų kaina už 15 minučių trukmės kamino valymą šių eilučių autorei irgi pasirodė nereali, tad ji pirmiausia pasiskambino minėtajame skelbimuke „Merkio krašte“ nurodytu telefono numeriu kaip eilinė klientė – pati pasiklausti, kiek kainuotų tokia paslauga.
Telefonu atsiliepęs vyras pirmiausia išklausinėjo, „koks yra pečius“ ir „koks yra kaminas“, o paskui paaiškino, kad išvalyti vien kaminą kainuotų iki 100 eurų, o jei užsikimšusi ir krosnis, kurią tektų ardyti, – darbų kaina „su valymu, su pečiaus ardymu ir su viskuo“ gali pakilti ir iki 1000 eurų, bet „pirmiau reikia atvažiuot pasižiūrėti“. Į klausimą, ar tiesa, kad iš vienos moteriškės vien už kamino išvalymą buvo paprašyta 650 eurų, vyras atsakė tokio atvejo nežinąs.
Tuomet „Merkio kraštas“ parašė elektroninį laišką skelbimą laikraštyje (apie kaminų valymo ir kitas paslaugas) tokiu pat būdu padavusiam Viktorui K., trumpai atpasakojęs reikalo esmę ir pažymėdamas, kad kalbos apie nepatikimus meistrus Varėnos rajone pasklinda labai greitai, ir apkaltintas pirmiausia bus „Merkio kraštas“, reklamuojantis tokius meistrus, tad redakcija, gindama laikraščio leidėjos UAB „Merkio kraštas“ dalykinę reputaciją, ketina apie tai prabilti viešai.
„650 eurų kaina klientei tiko“
Laišką skelbimo autoriui Viktorui K. užbaigėme sakiniu, jog „esame įsitikinę, kad su Jūsų kliente ir mūsų redakcijos interesante (…) įvyko nesusipratimas“ , bei paprašėme situaciją išsiaiškinti ir ją pakomentuoti, „kad tokių nesusipratimų ateityje nebūtų“.
Viktoras K. į redakcijos prašymą atsiliepė jau kitą dieną, iš pat ryto paskambinęs telefonu ir iš karto prisipažinęs, kad tai jis redakcijos interesantės name valė kaminą, bet viskas esą vyko ne taip, kaip ji kalbėjo.
„Kai aš atvažiavau, iškviestas valyti kamino, namų šeimininkė man pasakė, kad jį jau prieš mane valė kitas pasamdytas meistras, bet neišvalė, nes traukos krosnyje vis tiek nėra, – pasakojo Viktoras K. – Tuomet ji paklausė, kiek kainuotų mano darbas, ir aš atsakiau, kad pirma reikėtų įvertinti kamino būklę. Tam turiu patirties, visą reikiamą techniką, tad viską kruopščiai apžiūrėjau ir nustačiau, kad kaminas yra visiškai užsikimšęs suodžiais, baisiai užleistas, nevalytas gal kokius 5-6 metus, net gilzė užsilydžiusi, ją reikia keist. Aš ir video turiu nusifilmavęs tą kamštį kamine. O visiškai užsikimšęs kaminas – didelė problema, ir prireikia daug sunkaus ir nešvaraus darbo, kad jį atkimštum. Tad pasakiau klientei, kad jei ji profilaktiškai kasmet išsivalytų kaminą, jai tas tekainuotų apie 100 eurų, o dabar kainuos daug: jei pavyks sutvarkyti dėklą – kaina bus 200 – 300 eurų, o jei teks lipti ant stogo – ir visi 650 eurų išeis. Ji galėjo pasirinkti – mokėti tiek arba ne, aš gi jos neverčiau. Būtų atsisakiusi – būčiau sėdęs į savo autobusėlį ir išvažiavęs, net užmokesčio už atvykimą ir apžiūrą neprašęs. Bet 650 eurų klientei tiko ir patiko. Turėjau savo specialias kopėčias, užlipau ant stogo ir ten sunkiai dirbau tikrai ne 15 minučių, bet ilgiau nei 2 valandas. Trauka krosnyje atsirado, šeimininkė liko patenkinta, ir viskas buvo gerai. Ir tik paskui moteriškė, matyt, apsigalvojo, kad gal per daug sumokėjo. Na, kaip jau sakiau, visuomet yra pasirinkimas, o pigus meistras galbūt buvo tas, kuris užsikimšusio kamino taip ir neišvalė… Ta proga labai rekomenduočiau visiems individualių namų savininkams išsivalyt kaminus kartą per metus – geriausia rudenį, prieš šildymo sezoną, arba pavasarį, tam sezonui pasibaigus. Tuomet ir meistrams nereikės tiek vargti, ir šeimininkams – skųstis, kad per brangiai sumokėjo…“
Diana Zubavičienė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai