Sekmadienis, 24 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosUž kokią veiklą rajono tarybos nariai gauna atlyginimą?

Už kokią veiklą rajono tarybos nariai gauna atlyginimą?

Prieš daugiau nei dvi savaites grupės skaitytojų prašymu „Merkio kraštas“ kiekvienam iš 25-ių mūsų išrinktųjų rajono tarybos narių uždavė tris klausimus: „1. Kiek jis per mėnesį skiria laiko tarybos nario pareigoms atlikti ir kokiai konkrečiai veiklai skiriamas tas laikas? 2. Ar Seimas pasielgė teisingai, nutaręs savivaldybių tarybų nariams mokėtas kanceliarines išlaidas pakeisti kasmėnesiniu fiksuotu atlyginimu, susietu su mero alga? 3. Ar rajono tarybos narys negalvoja pasinaudoti teise, kurią suteikia tarybos veiklos reglamentas, atsisakyti to jam iš rajono biudžeto mokamo atlyginimo? O jei ne, tai kodėl?“ Ir štai pirmieji atsakymai…

Minėtuosius tris raštiškus klausimus kiekvienam iš 25-ių mūsų rajono tarybos narių „Merkio krašto“ redakcija lapkričio 15 dieną išsiuntinėjo jų viešai skelbiamais elektroninio pašto adresais su prašymu atsakyti per pusantros savaitės – iki lapkričio 27 dienos. Apie tai paskelbėme ir lapkričio 17 dienos „Merkio krašto“ žinutėje „Atlyginimai“.
Ta proga priminsime, kad nuo šių metų liepos 1 dienos, atsižvelgus į Seimo priimtas Vietos savivaldos įstatymo pataisas, visiems 25-iems mūsų rajono tarybos nariams yra mokamas atlyginimas, siekiantis nuo 1 tūkst. 71,24 euro iki 1 tūkst. 285,49 euro su mokesčiais, o „į rankas“ – nuo beveik 689 iki 827 eurų per mėnesį.
Panašiai už tokį patį mėnesinį atlyginimą daug mūsų rajono gyventojų sunkiai triūsia kiekvieną darbo dieną po 8 valandas ir ilgiau.
Tad nenuostabu, kad žmonės labai domisi, už kokį darbą po panašiai tiek pat algos gauna mūsų rajono tarybos nariai – negi tik už dalyvavimą 2-juose ar 3-juose posėdžiuose per mėnesį? Ne paslaptis, kad ne visi politikai ir į tuos posėdžius ateina iš anksto pasiruošę – kai kurie būna neperskaitę net pristatomų sprendimų projektų…
Tačiau tokias kalbas paneigia pirmieji pareigingiausieji „Merkio krašto“ redakcijai savo atsakymus atsiuntę du mūsų rajono tarybos nariai – Michailas Golubevas ir Gintautas Kanauka. Skelbiame jų atsakymus į „Merkio krašto“ užduotus klausimus.
Varėnos rajono savivaldybės Tarybos nario Michailo Golubevo atsakymai
Klausimas. Kiek laiko per mėnesį Jūs skiriate tarybos nario pareigoms atlikti ir kokiai konkrečiai veiklai skiriamas tas laikas?

Atsakymas. Diskusijos apie tarybos nariui mokamą nemažą atlyginimą neva tik už tai, kad jis sudalyvauja 2-uose ar 3-uose posėdžiuose, neatitinka tikrovės. Paaiškinu, ką aš, kaip tarybos narys, dirbu.
Į Varėnos rajono tarybos narius esu išrinktas ketvirtą kartą. Man dirbant valstybės tarnautoju, buvo nelengva derinti tiesiogines pareigas su darbu taryboje. Nuo 2022 m. birželio mėn. esu pensijoje, todėl tarybos nario pareigoms atlikti skiriu tiek laiko, kiek to reikalauja sąžiningas tarybos nario pareigų atlikimas.
Varėnos rajono savivaldybės taryboje dirbu dviejų komitetų darbe: Biudžeto ir finansų bei Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų. Taip pat dalyvauju trijų komisijų darbe: Etikos komisijos – esu jos pirmininko pavaduotojas; Žemės ūkio rėmimo lėšų skirstymo komisijos – esu jos pirmininkas; taip pat esu Žalos prevencijos priemonių rėmimo programos lėšų skirstymo komisijos narys.
Nemažai laiko užima veikla koalicijoje. Rengiant sprendimų projektus, tenka nemažai diskutuoti, kol projektas būna parengtas priėmimui.
Ir, žinoma, didžioji dalis laiko skiriama bendravimui su rinkėjais – tai vyksta beveik kas dieną, bendraujant telefonu, susitikimuose ar sutikus gatvėje. Padedu spręsti iškilusias problemas. Pagal savo profesinį išsilavinimą daugiausia bendrauju su kaimo žmonėmis. Kadangi esu Žemės ūkio rėmimo lėšų skirstymo komisijos pirmininkas, tenka aiškinti ir raginti naudotis rajono skiriama finansine parama ūkio veiklai paremti.
Konkrečiai išvardyti, kiek dienų ar valandų skiriu tarybos nario pareigoms atlikti, negaliu, dirbu tiek, kiek reikia.
Klausimas. Ar Seimas pasielgė teisingai, nutaręs savivaldybių tarybų nariams mokėtas kanceliarines išlaidas pakeisti kasmėnesiniu fiksuotu atlyginimu, susietu su mero alga?
Atsakymas. Ar Seimas pasielgė teisingai? Manau, taip, kadangi kiekvienas darbas turi būti įvertintas ir apmokėtas. Iki tol gaudavome iki 150 eurų tarybos nario pareigoms atlikti. Skiriamų lėšų neužtekdavo, teko naudoti asmeninius finansus. Buhalterijai privalėjome pateikti išlaidas pagrindžiančius dokumentus apie skiriamų lėšų panaudojimą. Galima padėkoti buhalterijai už griežtą kontrolę, kurios dėka neįsipainiojame į vadinamą „čekiukų“ skandalą, kuris neaplenkė mūsų kaimynų. Mano nuomone, Seimas priėmė veiksmingą sprendimą dėl fiksuoto atlyginimo ir pasielgė teisingai. Tarybos nario pareigoms atlikti susidaro nemažai išlaidų, tai – transportas ir jo aptarnavimas, degalai, telekomunikacijos priemonės: internetas, telefonas, kanceliarinės išlaidos. Galų gale – ir asmeninis laikas, skiriamas darbui taryboje, dabar yra įvertinamas finansiškai.
Klausimas. Ar negalvojate pasinaudoti teise, kurią suteikia rajono tarybos veiklos reglamentas, atsisakyti to Jums iš rajono biudžeto mokamo atlyginimo? O jei ne, tai kodėl?
Atsakymas. Žinau, kad rajono tarybos veiklos reglamentas suteikia teisę atsisakyti atlyginimo, tačiau aš negalvoju apie jo atsisakymą, kadangi gaunu senatvės pensiją, atsisakius atlyginimo, tektų naudoti pensijos išmoką ir neliktų lėšų savo asmeniniams poreikiams.
Varėnos rajono savivaldybės Tarybos nario Gintauto Kanaukos atsakymai
Klausimas. Kiek laiko per mėnesį Jūs skiriate tarybos nario pareigoms atlikti ir kokiai veiklai konkrečiai skiriamas tas laikas?

Atsakymas. Be darbo Varėnos rajono Taryboje ir Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komitete, dar dalyvauju Žemės ūkio rėmimo lėšų skirstymo ir Žalos prevencijos priemonių rėmimo programos lėšų skirstymo komisijose.
Kas mėnesį renkamės frakcijos posėdžiuose, kur aptariame rengiamus Tarybos projektus. Taip pat kas mėnesį susitinkam su koalicijos partneriais, kur aptariame artėjančio Tarybos posėdžio sprendimų projektus.
Per 40 metų savo darbinės veiklos (dirbau gyvulininkystės srityje) bendravau su ūkininkais ir kaimo bendruomenėmis. Todėl daugiausia žmonių ir pažįstu iš kaimiškų vietovių. Su jais ir dabar beveik kasdien palaikau ryšį, apsilankau, jie pakviečia į bendruomenių susirinkimus, kur aptariame rūpimus klausimus. Dirbu tiek, kiek reikia, niekada neatsakau savo rinkėjams.
Klausimas. Ar Seimas pasielgė teisingai, nutaręs Jums mokėtas kanceliarines išmokas pakeisti kasmėnesiniu fiksuotu atlyginimu, susietu su mero alga?
Atsakymas. Manau, kad Seimas priėmė išmintingą sprendimą ir eliminavo galimybę piktnaudžiauti mokesčių mokėtojų pinigais, nors mes ir taip to nedarėme.
Klausimas. Ar negalvojate pasinaudoti teise, kurią suteikia tarybos veiklos reglamentas, atsisakyti tos Jums iš rajono biudžeto mokamos algos?
Atsakymas. Jūsų klausime yra atsakymas – negalvoju. Gyvenu iš senatvės pensijos.
Mūsų inf.

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai