Pirmadienis, 9 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosUž skalbimo priemonių vagystę mažai trūko iki belangės

Už skalbimo priemonių vagystę mažai trūko iki belangės

Teismams tenka narplioti tiek labai sunkias ir painias, tiek iš pažiūros kurioziškas
bylas – tokią išnagrinėjo ir Alytaus apylinkės Varėnos teismo rūmai…

Laimikį nusinešė pas pusbrolį

Teismas nustatė, kad varėniškis, įsibrovęs į svetimos sodybos ūkinį pastatą, nugvelbė vieną pakuotę skalbimo kapsulių už 22 eurus ir už šį nusikaltimą jam pritaikė Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio „Vagystė“ 2-ąjį punktą – tas, kas viešoje vietoje arba įsibraudamas į svetimą patalpą, saugyklą ar saugomą teritoriją apsivogė, baudžiamas pinigine bauda, areštu, laisvės apribojimu arba laisvės atėmimu iki 6-erių metų.

Į teisiamųjų suolą pasodintas kaltinamasis vagyste, prispaustas įrodymų bei įkalčių, prisipažino, kad Varėnos mieste vėlų vakarą, būdamas įkaušęs, įsliūkino į kito varėniškio sodybos teritorijoje esantį ūkinį pastatą, mat laukujės durys nebuvo užrakintos. Ten aptikęs skalbimo kapsulių pakuotę, lyg niekur nieko įsidėjo ją sau į maišą ir su laimikiu nužingsniavo pas pusbrolį.

Vagį padėjo atpažinti vaizdo kamera

Paaiškėjo, kad tai buvo ne pirmas vagies vizitas toje sodyboje – ten sykį yra lankęsis ir anksčiau. Mat tąkart jam susišvietė, kad toji sodyba – jo draugo namas, tad, per daug nesikuklindamas, užėjo vidun su viltimi, kad jiedu su draugu dar galės ko nors su laipsniais pagurkšnoti. Bet vietoje draugo rado du pomidorus ir pačiupęs juos suvalgė.

Teisme taip pat apklaustas nukentėjusysis ūkinio pastato savininkas tvirtino to pastato nerakinantis, nes teritorija yra apjuosta tvora, bet vagysčių esą ten buvusi ne viena – yla iš maišo ėmė lįsti tik kieme įtaisius vaizdo stebėjimo kamerą. Nuo alkano vagišiaus nukentėjęs vyras teigė, kad jo žmonos paskaičiavimais, buvo nugvelbtos iš viso 4 pakuotės su skalbimo priemonėmis už 88 eurus. Iš ilgapirščio nukentėjėlis taip pat norėjo prisiteisti dar 700 eurų neturtinės žalos už tai, kad jam teko samdyti žmones vaizdo stebėjimo kameroms įtaisyti, ir dar už tai, kad naktimis bluosto nesudėjo, mat stebėjo, kas šmirinėja jo valdose. 

Slėpėsi už užuolaidos

Duoti parodymų buvo paprašyti du Varėnos rajono policijos komisariato tyrėjai – Vytautas Gliebus ir Kęstutis Gaurys. Abiems pareigūnams kaltinamasis buvo pažįstamas „iš darbinių reikalų“ ar „iš matymo“, todėl, peržiūrėję nukentėjusiojo vyriškio pateiktą filmuotą medžiagą, vagišių iškart atpažino. Žinodami, kur anas gali būti apsistojęs, nuvažiavo patikrinti. Tarpduryje pasirodęs namo savininkas tvirtino, kad ieškomo žmogaus jo namuose nėra, bet pareigūnai dėl šventos ramybės nusprendė užeiti vidun ir apsižvalgyti. Paieška davė rezultatą – policininkai rado vagį, besislepiantį virtuvėje už užuolaidos.

Nuobauda nemaža

Kadangi vagis pagal administracinę tvarką keliskart jau buvo baustas anksčiau, be to, turėjo galiojančių nuobaudų, Alytaus apylinkės Varėnos teismo rūmai jam skyrė laisvės apribojimą vieneriems metams ir keturiems mėnesiams be intensyvios priežiūros, įpareigodami pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Varėniškiui taip pat uždrausta išeiti iš namų nuo 21 valandos vakaro iki 6 valandos ryto, jeigu tai nesusiję su darbu arba mokymusi, bei paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, be to, nukentėjusiajam teks atlyginti 100 eurų dydžio neturtinę žalą.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai