Antradienis, 26 rugsėjo, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosUžkandinė prie Varėnos jūros politikams atrišo liežuvius

Užkandinė prie Varėnos jūros politikams atrišo liežuvius

Prie Derėžnyčios tvenkinio, vadinamo Varėnos jūra, pagrindinio paplūdimio dar šią vasarą pradėtas statyti prekybos paviljonas vietoj buvusio mobilaus kiosko-vagonėlio, kurį laiką pardavinėjusio karštus užkandžius ir kitą maistą, netruko apaugti gandais, kad toms statyboms trukdo „opozicija“; o netrukus ir pati opozicija apie tai prabilo viešai…

Kas nepatinka opozicijai

Mūsų skaitytojų replikos, kad „opozicijai“ kažkodėl kliūva pradėtos statybos prie Varėnos jūros paplūdimio, redakciją pasiekė, vos tik nuo pagrindinės Vytauto gatvės gerai matomas mobilus prekybos kioskas-vagonėlis ant ratų buvo patrauktas šalin, o jo vietoje ėmė kilti naujo statinio sienos.

Tas kioskas, pasak redakcijos interesantų, pardavinėjęs kebabus, vištienos gaminius bei kitus maisto produktus, buvo populiarus, produktų kokybe pirkėjai nesiskundė, „ir jei jo savininkai nori gražiau įsikurti, tai kam trukdyt?“

O kas nepatinka opozicijai, pirmasis viešai, praėjusio mėnesio 30 dienos rajono tarybos posėdyje, prabilo tarybos narys Ąžuolas Kuprys, savo pasisakyme įvardijęs ir naujai statomą paviljoną prie Varėnos jūros.

Tarybos narys teigė „truputį pasidomėjęs“ ir „sužinojęs“, kad statomam paviljonui „joks leidimas neišduotas, o paviljoną įrenginėja visai kitas juridinis asmuo, ne tas pats, kuris ten turėjo leidimą vykdyti veiklą“.

Panašiai tą patį rajono tarybos opozicijos atstovai tvirtino ir per savivaldybės interneto svetainę vėliau transliuotame posėdyje, pavadintame neeiliniu Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komiteto posėdžiu, bei disputavo su pasikviestu savivaldybės administracijos direktoriumi Alvydu Verbicku.

Tiesa, disputas minėtąja tema daugiau panėšėjo į triukšmingą balaganą, kai keli oponentai (rajono tarybos mažumos atstovai), perrėkdami vienas kitą, stengiasi savo klausimais bei teiginiais labiau išvesti iš pusiausvyros ir šiaip jau gera iškalba nepasižymintį respondentą (šiuo atveju – vykdomosios valdžios vadovą), o ne išsiaiškinti naujojo statinio prie miesto paplūdimio statybų teisėtumą.

Vizitas į Architektūros skyrių

Taigi ar naujasis paviljonas statomas teisėtai, ar ne, po tokio „disputo“ taip ir liko neaišku, išskyrus kai kurias detales. Tad situaciją nuo pat pradžių ėmėsi aiškintis „Merkio kraštas“ rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriuje, išduodančiame statybą leidžiančius dokumentus.

Architektūros skyriaus vedėjos Jurgitos Skirevičiūtės šių eilučių autorė pirmiausia paprašė atsakyti į rajono tarybos narės Danutės Karalevičienės klausimą iš minėtojo emocingojo Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų posėdžio – „kaip man žinot, kad prie Varėnos jūros galima prekiaut?“

O žinoti apie tai, kaip paaiškėjo, rajono tarybos nariams derėtų, nes būtent jų sprendimu yra patvirtintos Prekybos ir paslaugų teikimo vietos Varėnos rajone, be to, jos, kas svarbiausia, skelbiamos viešai ir labai aiškiai – internetiniame žemėlapyje, paspaudus nuorodą savivaldybės svetainės titulinio puslapio kairėje pusėje.

Būtent tame žemėlapyje sužymėta gana daug prekybos vietų, kurios jau užimtos (tarp jų ir kioskas Nr. 1 ant savivaldybei priklausančios žemės prie Varėnos jūros paplūdimio), bei dar daugiau – neužimtų.

Mobilų kioską ant ratų prie Varėnos jūros iš pradžių buvo pasistačiusi UAB „Eurazija LT“ iš Druskininkų, kuriai leidimą teikti viešąsias maitinimo paslaugas iki šių metų rugpjūčio 17 dienos išdavė Varėnos seniūnija, o tiksliau – seniūnijos vyr. specialistė Dovilė Saulevičė (beje, kažkodėl nenurodžiusi tos įmonės kodo).

Bet mobilaus kiosko atsiradimo aplinkybės rajono tarybos opozicijos narių, tarp jų – ir D. Saulevičės sutuoktinio, tarybos nario Povilo Saulevičiaus, nedomino. Juos domino jau kitos UAB toje pačioje vietoje pradėtas statyti naujas paviljonas, kuriam, kaip garsiausiai minėtajame „balaganiniame“ posėdyje teigė P. Saulevičius, „jokio leidimo nebuvo išduota“.

Leidimą statybai bendrovė turi

Tuo tarpu Architektūros skyriaus vedėja J. Skirevičiūtė, peržvelgusi turimus duomenis, „Merkio kraštui“ patvirtino, kad statybos leidimas tai kitai UAB pavadinimu „Nizi zh trans“, Juridinių asmenų registre įregistruotai tuo pačiu adresu, kokį turėjo ir iš to registro jau išregistruota „Eurazija LT“, yra išduotas.

VĮ Registro centro duomenimis (kurie, beje, yra vieši), UAB „Eurazijos LT“ pavadinimas į UAB „Nizi zh trans“ buvo pakeistas 2021 m. liepos 23 d., šių metų sausio 18 d. pasikeitė pastarosios bendrovės vadovas, o po savaitės, sausio 24 d., buvo įregistruoti nauji bendrovės veiklos tikslai, bet pagrindinė jos veikla – maitinimo paslaugų teikimas vartotojams – išliko.

Architektūros skyriaus vedėja neabejojo, kad „toks pakeitimas yra teisėtas“, ir, kai „Nizi zh trans“ bendrovės savininkas į šį skyrių kreipėsi dėl pritarimo paviljono projektui, jo prašymas buvo užregistruotas šių metų liepos 12 dieną.

„Projektas buvo derinamas su vyriausiuoju architektu, buvo akcentuotos nuotekos, bet savo biotualetą toje vietoje savininkas turi ir visuomet turėjo, tad statytis paviljoną jis gali, – nurodė J. Skirevičiūtė. – Dar šiai bendrovei reikės pasirašyti eksploatavimo sutartį, kad pati prižiūrėtų paviljono aplinką, o iš seniūnijos – gauti leidimą maitinimo veiklai vykdyti, nes be šio leidimo tokios veiklos vykdyti ji negalės. Dabar, kol vyksta statybos, bendrovė maitinimo paslaugų neteikia, tad ir leidimo tam jai kol kas nereikia.“

Taigi, jei rajono tarybos narys P. Saulevičius iš savo žmonos, Varėnos seniūnijos vyr. specialistės, ir sužinojo, kad seniūnija bendrovei „Nizi zh trans“ kol kas neišdavė leidimo teikti maitinimo paslaugas, tai dar nereiškia, jog bendrovė neturi leidimo statytis tam reikalui paviljoną.

P. Saulevičius statytis „namelį“ ir jame prekiauti irgi galės

„Merkio kraštas“ Architektūros skyriaus vedėjai J. Skirevičiūtei ta proga uždavė dar keletą klausimų, išgirstų minėtajame triukšmingajame posėdyje.

Antai tas pats tarybos narys P. Saulevičius, aktyviai palaikomas jo kolegos Jauniaus Grikšo ir dar poros opozicijos aktyvistų, kvotė savivaldybės administracijos direktorių: „Tai aš irgi galiu gaut tą statybos leidimą, taip? O tas, kas pasistato namelį, tas ir prekiauja? Ar aš, pasistatęs namelį, irgi galėsiu prekiaut?“

Ko reikia statybos leidimui gauti, yra smulkiai surašyta savivaldybės interneto svetainėje su nuoroda pagrindiniame puslapyje „Savivaldybė/Paslaugos/Architektūros sk. paslaugos“. Be to, savivaldybės mažoji salė, kurioje rėksmingai posėdžiavo neeilinis Teritorinio vystymo ir kaimo reikalų komitetas, yra vos vienu aukštu aukščiau, nei Architektūros skyriaus specialistų kabinetai, kur visus neaiškius klausimus apie naujojo prekybos paviljono statybas, regis, buvo galima ramiai išsiaiškinti dar prieš posėdį.

Tačiau nė vienas tų statybų teisėtumu ypač abejojęs rajono tarybos narys, ką patvirtino Architektūros skyriaus vedėja, į tuos kabinetus neužsuko nė karto.

O jei P. Saulevičius ar kiti jo tarybos kolegos irgi norėtų jų pačių sprendimu patvirtintose prekybos vietose „pasistatyti namelį ir prekiauti“, skyriaus vedėja J. Skirevičiūtė sakė mielai padėsianti, kuo galėsianti, „tegul tik ateina“.

„Turim krūvą nenaudojamų prekybos vietų mieste bei rajone, tad jei žmonės nori užsiimti verslu, daug į jį investuoti ir teikti kokybiškas paslaugas mūsų gyventojams bei svečiams, kaip tai daro verslininkai prie Varėnos jūros, tokių žmonių visuomet laukiam“, – kalbėjo „Merkio krašto“ pašnekovė.

Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai