Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosUžtvanka suremontuota

Užtvanka suremontuota

Atstatyta Varėnos antrojo tvenkinio pralaida ir sutvirtintas pylimas…

Daugiau kaip prieš metus varėniškiai nustebo ir sunerimo, kai staigiai krito aukštutinio tvenkinio vandens lygis. Vanduo, aplenkęs įrengtą pralaidą, prasigraužė pro pylimą ir grūmojo jį visiškai sugriauti.

Gerokai vandens lygis pakilo žemutiniame tvenkinyje – Varėnos jūroje.

Savivaldybė surado rangovą, kurio darbuotojai supylė laikiną pylimą, paklojo didelio diametro vamzdį vandeniui nutekėti. Šiais darbais situacija buvo stabilizuota, išnyko grėsmė užtvankos griūčiai.

Po to iškilo nauja problema: ar tvenkinį visiškai panaikinti, ar įrengti naują pralaidą ir sutvirtinti pylimą? Varėnos rajono valdžia dauguma balsų nutarė, kad gražioji Varėnos jūra turi ir toliau puošti mūsų miestą bei jo apylinkes.

Pasak savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjo Irmanto Laniausko, užtvankos remontui atlikti buvo paskelbti net 2 konkursai. Ilgą laiką neatsirado nė vienos statybinės organizacijos, kuri norėtų ir sugebėtų atlikti šiuos sudėtingus darbus.

Pagaliau praėjusių metų pabaigoje buvo sutarta su Druskininkų savivaldybėje įsikūrusia „Leimestos“ įmone. Per porą mėnesių (su pertraukomis dėl blogų orų) rangovai įrengė naują vandens pralaidą, sutvirtino ir išlygino pylimą, pašalino anksčiau įrengtą karkasą ir vandens nutekėjimo vamzdį. Prie vandens veda nuožulnus betonu grįstas keliukas valtims į tvenkinį nuleisti. Atšilus orams, pylimas bus apsėtas žole. Tvenkinio vanduo jau pasiekė ankstesnį lygį.

Savivaldybei (ir mums visiems) užtvankos atstatymo darbai kainavo 79 tūkstančius eurų (neskaitant anksčiau atliktų darbų, likviduojant avarijos grėsmę).

Kęstutis Makselė

Autoriaus nuotr.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai