Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosV. Varanavičius pateko į interesų konfliktą

V. Varanavičius pateko į interesų konfliktą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė visais balsais nusprendusi, kad Varėnos r. savivaldybės tarybos narys Virginijus Varanavičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 str. 1 d. 2 punktas ir 11 str. 1 bei 2 dalys)…

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad pernai gruodį Varėnos r. tarybos narys V. Varanavičius nenusišalino ir dalyvavo rajono tarybos Biudžeto ir finansų komiteto bei tarybos posėdžiuose svarstant bei balsuojant už sprendimo projektą dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų pakeitimo.

Šiuo sprendimo projektu, be kita ko, siūlyta padidinti lengvatą fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris Varėnos rajono teritorijoje valdo, naudoja, disponuoja pramonės, gamybos paskirties nekilnojamojo turto objektais. (Apie minėtąjį rajono tarybos posėdį plačiai rašė „Merkio kraštas“ šių metų sausio 7 ir 11 d. str. „Kas už šiukšles šiemet mokės gerokai brangiau, kas – ne ir kodėl“.)

Rajono tarybos narys V. Varanavičius, kaip nustatė VTEK, yra UAB „Varbitas“ ir UAB „Vipreka“ akcininkas bei pastarosios bendrovės direktorius, o šiems juridiniams asmenims priklauso gamybos, pramonės paskirties nekilnojamojo turto objektai nuosavybes teise. Su šiais juridiniais asmenimis sietinas valstybės politiko privatus interesas. Taigi į sprendimo, už kurį balsuojant V. Varanavičius dalyvavo, reguliavimo sritį pateko ir UAB „Varbitas“ bei UAB „Vipreka“. Šioje situacijoje valstybės politikas turėjo nusišalinti, tačiau to nepadarė.

Atsižvelgusi į nustatytas aplinkybes VTEK siūlo Varėnos rajono merui imtis prevencinių priemonių, kad būtų išvengta Viešųjų ir privačių interesų derinimo nuostatų pažeidimų rajono tarybos posėdžiuose.

Tyrimas atliktas, kaip skelbta, gauto pranešimo pagrindu.

VTEK sprendimą (priimtą šio birželio 1 dieną) dar galima apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui per mėnesį nuo sprendimo paskelbimo arba jo įteikimo suinteresuotam asmeniui dienos.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai