Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVaiką tvirkinęs policininkas sulaukė bausmės

Vaiką tvirkinęs policininkas sulaukė bausmės

Dar praėjusių metų rugpjūčio 18 d. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais, sulaikė Varėnos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėją, įtariamą jaunesnės nei 16 metų amžiaus mergaitės tvirkinimu, o praėjusią savaitę teismas įtarimus patvirtino…

Po sulaikymo operacijos pernai Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriuje buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl pareigūno vardo pažeminimo.

Įtariamasis, tuomet 27-erių metų amžiaus Varėnos r. PK tyrėjas Gediminas Stakutis buvo nušalintas nuo tarnybos, jam paskirtos kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą atliko Alytaus apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. Tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūra.

Sulaikytojo vidaus tarnybos stažas buvo 8 m. 11 mėn. 9 d.; tarnybos metu jis skatintas keletą kartų, tiesa, už aplaidumą tarnyboje turėjo ir galiojančią drausminę nuobaudą – pastabą.

O praėjusią savaitę dabar jau buvusį pareigūną Kauno apygardos teismas pripažino kaltu, skyręs jam 1 metų laisvės apribojimą ir 10 tūkst. eurų baudą. Tvirkintojas taip pat įpareigotas sumokėti aukai ir jos artimiesiems 3 tūkst. eurų neturtinę žalą.

G. Stakutis išteisintas tik pagal vieną iš keturių Baudžiamojo kodekso straipsnių, dėl kurių buvo teisiamas, – vaiko išnaudojimą pornografijai.

Laisvės apribojimo laikotarpiu jis privalės neatlyginai 160 dirbti valandų sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose gyvena senyvo amžiaus žmonės, neįgalieji.

Paaiškėjo, kad policininkas pažintį su mergaite užmezgė socialiniuose tinkluose – anksčiau jiedu nebuvo pažįstami.

Pareigūnas, kaip jau minėjome, buvo sulaikytas 2021 metų rugpjūtį, jo namuose atlikta krata, paimtas kompiuteris, o tyrimo metu aptikta vaizdo medžiaga.

Surinkus įkalčius prieš policininką, mažametė buvo pripažinta nukentėjusiąja.

Jau iškėlus baudžiamąją bylą, G. Stakutis buvo atleistas iš darbo už pareigūno vardo pažeminimą.

Sužinoję, kuo įtariamas G. Stakutis, net gerai jį pažinoję kolegos buvo apstulbę.

Teismas pripažino svariais įrodymus, kuriuos teisėsauga buvo surinkusi G. Stakučio byloje.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai