Penktadienis, 27 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVaikai Varėnos mokyklose gali papietauti ir už porą eurų

Vaikai Varėnos mokyklose gali papietauti ir už porą eurų

Mokinių tėveliai visoje Lietuvoje nerimauja, ką bei už kiek valgys jų vaikai per visus mokslo metus, ir Varėnos mokyklos nėra išimtis; taigi, kokia situacija Varėnos mokyklose šiais metais, pabandė išsiaiškinti „Merkio kraštas“…

Maistui išleidžia 800-1000 eurų per savaitę
„Rajono savivaldybė finansuoja mokinių maitinimą, o mes tik dirbame pagal sveikos mitybos specialistų sudarytus valgiaraščius ir laikomės receptūrų“, – „Merkio kraštui“ kalbėjo Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos vyr. virėja Vida Garliauskienė.
Kaip teigė pašnekovė, praeitais metais prasidėjusi infliacija maisto kainas paveikė stipriai, ir šiandien jos išlieka vis tokios pat aukštos.
„Ąžuolo“ gimnazijos val-gykloje valgo kiek daugiau nei 200 vaikų, apie 40 iš jų maitinasi nemokamai, ir, nors kainos kyla, problemų su maisto tiekėjais beveik nebūna.
„Sudarome sutartis su tiekėjais kiekvienais metais, ir jie dažniausiai jų laikosi. Per savaitę maistui išleidžiame nuo 800 iki 1000 eurų. Aš manyčiau, kad tai nėra nei daug, nei mažai, nes ir kitur panaši suma išleidžiama maistui“, – sakė V. Garliauskienė.
Taip pat ji pridūrė, kad atsinaujino jų valgiaraštis – atsirado nemažai naujų patiekalų, padažų bei įvairesnių daržovių.
Pietums išleidžia iki 2 eurų
„Merkio krašto“ pakalbinta dvyliktokė teigia gimnazijos valgykloje valganti kiekvieną mokslo dieną.
„Maistas valgykloje skanus, kokybiškas ir pigus. Pietums per dieną išleidžiu iki dviejų eurų“, – kalbėjo gimnazistė. Pašnekovė prisipažįsta pastebėjusi, kad patiekalai pabrango, tačiau pabrangimas nebuvo toks drastiškas, jog reikėtų sunerimti.
„Mane tenkina maisto kokybė ir kainos, tačiau kartais kaina neatitinka kiekio. Porcijos dažnai būna per mažos“, – atviravo gimnazijos vienuoliktokė.
Pažvelgę į Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos šiandienos valgiaraštį, pamatėme, kad pusryčiams yra siūloma 150 g sveriančių viso grūdo mielinių varškės blynų už 65 centus ir kibinas už 67 centus. Pietums siūloma šviežių kopūstų sriuba už 12 centų, 100 g svorio vištienos kukulis už 1,10 Eur, 180 g svorio kiaulienos bei daržovių troškinys už 86 centus, 200 g svorio varškės apkepas už 1,09 euro. Pagrindinio patiekalo garnyrai: bulvių košė už 9 centus, morkų salotos su aliejumi už 17 centų ir birūs ryžiai su ciberžole už 8 centus po 100 g atitinkamai. Atsigerti siūloma vandens su citrina už 2 centus, obuolių sulčių už 20 centų ar apelsinų sulčių už 34 centus po 200 ml atitinkamai.
Progimnazija turi savo mitybos specialistę
„Pernai maistas pabrango, o šiais metais kainos neturėtų kisti. Mūsų nuolatinis tiekėjas labai mažai keitė kainas, tik mėsa po naujųjų metų pabrango apie septynis centus. O dabar, kai pratęsėme sutartis, kainos išliko tos pačios. Turime perspektyvinį valgiaraštį penkiolikai dienų ir jo laikomės. Ten surašyta, ko reikia vaikui: kiek kruopų, kiek ankštinių daržovių ir t. t.“, – kalbėjo Varėnos „Ryto“ progimnazijos vyr. virėja Danutė Krisiulevičienė.
Pašnekovė labai džiaugiasi, kad „Ryto“ progimnazija turi mitybos specialistę, kuri pateikia detalų valgiaraštį su nurodytomis kalorijomis, baltymais, angliavandeniais – viskuo, ko vaikui reikia.
„Mūsų valgykloje valgo 600 vaikų, likę 200 nevalgo. Daugiau nei 200 vaikų valgo nemokamai, nes pirmokai ir antrokai yra maitinami valstybės lėšomis ir dar prie to skaičiaus prisideda vyresnių klasių mokiniai, kurie yra socialiai remiami ir irgi valgo nemokamai. Pernai turėjome 260 nemokamai valgančių vaikų“, – sakė D. Krisiulevičienė.

Nemokamai valgančių vyresnių klasių moksleivių pietūs kainuoja du eurus ir trisdešimt centų, o pradinukų – du eurus ir dešimt centų.
Tos dienos, kai apsilankiau, Varėnos „Ryto“ progimnazijos valgyklos valgiaraštyje kibinas kainavo 70 centų, žirnių-perlinių kruopų sriuba – 5 centus, 200 g svorio bulvių plokštainis su vištienos file ir grietine – 1,04 euro, o 100 g svorio baltos žuvies keksiukai su grietinės padažu – 1,59 euro. 150 g troškintų morkų su ryžiais kainuoja 14 centų, 100 g sklindžių su bananais, grietine ir uogomis – 49 centus, 100 g virtų makaronų su sviestu – 15 centų, 100 g raugintų kopūstų salotų – 20 centų, 100 g mažai sūdytų agurkėlių – 37 centus. Atsigerti siūloma 200 ml nesaldintos melisų arbatos arba vandens su apelsinais už vieną centą. Galima nusipirkti ir mineralinio vandens „Tichė“ buteliuką už 49 centus.
Arnas Ališauskas

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai