Sekmadienis, 30 birželio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVairuotojo nemalonumai su policija – dėl „Regitros“ klaidos

Vairuotojo nemalonumai su policija – dėl „Regitros“ klaidos

Varėniškis Kęstutis Andrijauskas papuolė į labai nemalonią istoriją, kai prieš dvi savaites jį, vairuojantį automobilį, sustabdė policijos pareigūnai, surašė administracinio nusižengimo protokolą už tai, kad jis vairuoja transporto priemonę neva neturėdamas tam teisės, ir pareikalavo atiduoti automobilio raktelius, tačiau, kaip vėliau išaiškėjo, visa tai nutiko vien per valstybės įmonės „Regitra“ žioplystę…

Sankirtis su policija
Prieš trejetą metų varėniškis Kęstutis Andrijauskas už Kelių eismo taisyklių pažeidimą neteko vairuotojo pažymėjimo, todėl pernai gruodį perlaikė teorijos ir vairavimo egzaminus Vilniaus „Regitroje“.
„Anksčiau vairuotojo pažymėjimą pasiimdavo policija, bet dabar taip nėra, nes viskas būna įrašyta sistemoje. Taigi visus tuos metus pažymėjimą turėjau su savimi, tik tiek, kad jis negaliojo. Išsilaikęs egzaminus, „Regitros“ darbuotojo paklausiau, ar negalėčiau parašyti prašymo, kad mano vairuotojo pažymėjimas pradėtų galioti skubos tvarka. Jis paaiškino, kad dabar jokių prašymų rašyti nereikia, ir pažadėjo, kad vairuotojo pažymėjimas bus aktyvuotas jau po 15 minučių, tad galėsiu drąsiai pats važiuoti namo“, – pasakojo K. Andrijauskas.
Ramia sąžine vyras važinėjo pusmetį, kol šio birželio 6 dieną Merkinėje jį sustabdė policijos pareigūnai. Šiems paprašius pateikti vairuotojo pažymėjimą, prasidėjo bėdos, mat paaiškėjo, kad pono Kęstučio vairuotojo pažymėjimas – negalioja, ir už tai jis „užsidirbo“ administracinio nusižengimo protokolą.
„Pareigūnai liepė išlipti iš automobilio, atiduoti jiems raktelius ir ieškoti vairuotojo, kad jis pasiimtų mano automobilį. Išsikviečiau vairuotoją ir iškart paskambinau į „Regitrą“. Kalbėdamas su konsultantu įjungiau garsiakalbį, kad mūsų pokalbį girdėtų ir policininkai. „Regitros“ konsultantas užtikrino, kad viskas gerai – mano vairuotojo pažymėjimas yra galiojantis, bet kai paaiškinau, kad pareigūnai man rašo protokolą, „Regitros“ konsultantas niekuo padėti negalėjo. Policija viską girdėjo, bet protokolą vis tiek surašė“, – nemalonų įvykį prisiminė K. Andrijauskas.
Pasiteisino sutrikusia elektronine sistema
Tas įvykis varėniškį pribloškė, tad jis iš karto po akistatos su policijos pareigūnais sakė nuskubėjęs į artimiausią „Regitros“ padalinį Alytuje, kad išsiaiškintų, kas nutiko. Bet ir čia rūpesčiai nesibaigė – vyrui „Regitroje“ teko dar ilgai aiškintis, kol galiausiai išprašė dokumentą, įrodantį, kad yra teisėtas vairuotojas.
„Konsultantė kažką patikrino ir pasakė, kad nežino, kodėl sistemoje nėra duomenų, jog mano vairuotojo pažymėjimas galioja. Tik pasakė, kad klaidą įvėlė Vilniuje ir kad ji bijo ten skambinti, nes jie viską tvarkė. Labai nustebau. Negi Alytaus „Regitra“ – atskira respublika? Juk tai ta pati valdiška įmonė. Paskui konsultantė šiaip ne taip susisiekė su Vilniumi, o ten pasakė, kad viskas gerai ir galiu važiuoti, nes vairuotojo pažymėjimas galioja, o tuo metu, kai man išdavė vairuotojo pažymėjimą, buvo „užlūžusi“ sistema. Jeigu tą dieną buvo „užlūžusi“, tai kodėl per pusę metų nesugebėjo įvesti mano duomenų į sistemą? Tada paprašiau, kad išrašytų man pažymą, jog pažymėjimas galioja. Konsultantė pareiškė, kad neturi tam laiko, nes daug klientų. Bet juk tai „Regitros“ klaida! Parašiau prašymą, kad elektroniniu paštu atsiųstų patvirtinimą, jog mano pažymėjimas yra galiojantis. Konsultantė sakė, kad to nereikia, nes viskas yra sistemoje, bet aš jau nepatikėjau“, – sakė K. Andrijauskas.
Policijos pareigūnai esą niekuo dėti
Redakcijos interesantas taip pat neslėpė apmaudo, kad policijos pareigūnai buvo nesukalbami ir net nebandė gilintis į aplinkybes: „Policininkai vadovaujasi teisėtumo ir žmogiškumo principais, bet kur čia žmogiškumas? Juk jie patys girdėjo, kad mano vairuotojo pažymėjimas galioja, bet vis tiek surašė protokolą“.
Tuo tarpu Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė „Merkio kraštui“ teigė, kad policijos pareigūnų kaltės šiuo atveju nėra.
„Jeigu policijos pareigūnai sistemoje mato, kad vairuotojo pažymėjimas negalioja, bet koks skambutis nepaneigia fakto, kad sistemoje įrašyti duomenys yra klaidingi. Be to, iš kur policijos pareigūnams žinoti, kad žmogus skambina į „Regitrą“, o ne savo draugui ar kam nors kitam? Kitaip tariant, telefoninis skambutis neatleidžia nuo atsakomybės. Šiuo atveju asmuo turėtų pateikti policijos pareigūnams „Regitros“ dokumentus, patvirtinančius, kad dėl sistemos gedimų laiku nebuvo sutvarkyti dokumentai“, – komentavo K. Janulevičienė.
„Regitra“ pripažino savo klaidą
Pakomentuoti susiklosčiusią situaciją „Merkio kraštas“ paprašė ir „Regitros“ atstovo spaudai Luko Vosyliaus. Pašnekovui beliko atsiprašyti K. Andrijausko už patirtus vargus ir nemalonumus.
„Labai apgailestaujame, nes tai iš tiesų buvo „Regitros“ sisteminė klaida, bet kolegos mane patikino, kad dabar viskas jau sutvarkyta. Ponui Kęstučiui elektroniniu paštu taip pat jau yra išsiųsta „Regitros“ pažyma, kad 2023 metų pabaigoje jam sugrąžinta teisė vairuoti transporto priemonę ir kad birželio mėnesį jis tą teisę irgi turėjo, tačiau dėl sisteminės klaidos policijos pareigūnai šių duomenų nematė sistemoje. „Regitros“ išduotą pažymą reikėtų pateikti policijos pareigūnams, kad byla būtų nutraukta, kadangi būtent gerbiamo Kęstučio sustabdymo dieną sistemoje nebuvo informacijos, kad jis susigrąžinęs teisę vairuoti“, – tvirtino „Regitros“ atstovas.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai