Ketvirtadienis, 15 vasario, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosValdžia prašo kantrybės

Valdžia prašo kantrybės

Užpraėjusio šeštadienio vakarą, drebiant itin gausiam sniegui, mūsų skaitytojas telefonu išdėjo į šuns dienas ir „Merkio kraštą“, ir merą, ir rajono tarybos narius dėl nevalomo sniego nuo Varėnos miesto gatvių bei šaligatvių, o kadangi žiema dar nesibaigė, ta tema pasikalbėjome su rajono savivaldybės administracijos direktore Vilma Miškiniene ir Varėnos seniūne Jolanta Monkevičiene…

Sningant kelių nevalo
Sniegui užvertus kelius ir gatves, „Merkio kraštas“ kasmet sulaukia gyventojų skundų su valdžios ir kelininkų pakeiksnojimais, kad šie nevalo kelių, gatvių ar daugiabučių kiemų. Antai ir užpraėjusį savaitgalį sulaukėme kritikos dėl nevalomų gatvių ir šaligatvių Varėnos mieste.
Pirmadienį „Merkio krašto“ pakalbinta rajono savivaldybės administracijos direktorė Vilma Miškinienė teigė, kad sningant keliai paprastai nėra valomi, nes tuoj pat vėl pasidengia sniego sluoksniu.
„Sekmadienį prasidėjo pagrindinis visų kelių valymas, buvo nukasti visi privažiavimai, pėsčiųjų perėjos. Šeštadienį valoma nebuvo, kadangi mūsų rangovai stebi orų prognozes. Kalbėjausi su Varėnos seniūne, tai sekmadienį buvo nuvalyti visi pagrindiniai keliai, ir dabar bus valoma ten, kur mažesnis eismo intensyvumas, taip pat ir kaimiškose teritorijose“, – aiškino V. Miškinienė.
Daugiabučių kiemai – pačių gyventojų atsakomybė
Pasak savivaldybės administracijos direktorės, buvo svarstoma nuvalytą sniegą sukrauti ir išvežti, tačiau sinoptikams prognozuojant atodrėkį, „nėra prasmės investuoti į sniego išvežimą“. O štai sniegu užversti daugiabučių namų kiemai yra pačių gyventojų atsakomybė – gyventojų bendruomenės turėtų pačios imti į rankas kastuvus ir nusikasti sniegą aplink savo namus arba kooperuotis ir samdytis tam atitinkamą techniką.
Administracijos direktorės V. Miškinienės pateiktais duomenimis, dėl Varėnos miesto ir Senosios Varėnos kaimo teritorijose esančių susisiekimo objektų priežiūros rajono savivaldybė yra sudariusi sutartį su UAB „Varėnos aplinkotvarkos grupė“.
Tuo tarpu dėl rajone esančių savivaldybės kelių priežiūros yra sudarytos sutartys su trimis įmonėmis: AB „Kelių priežiūra“ rūpinasi keliais Varėnos, Matuizų, Merkinės ir Marcinkonių seniūnijose, UAB „Varėnos aplinkotvarkos grupė“ – Vydenių ir Kaniavos seniūnijose, AB „Anykščių melioracija“– Jakėnų ir Valkininkų seniūnijose. Rajono savivaldybės administracijos žiniomis, negalėdamos užtikrinti tinkamo kelių valymo bendrovės į pagalbą pasitelkia vietinius ūkininkus, o dažniausiai jų pagalbos prireikia valant Matuizų, Kaniavos ir Valkininkų seniūnijų kelius.
Su įmonėmis yra sudarytos įkainių sutartys, kitaip tariant, atsiskaitoma už faktiškai suteiktas paslaugas, todėl rangovo paslaugų kaina priklauso nuo oro sąlygų. Antai pernai gruodį keliams valyti iš rajono biudžeto sumokėta 52,6 tūkst. eurų, iš jų – 40,5 tūkst. eurų vien Varėnos miesto ir Senosios Varėnos kaimo kelių ir aikštelių valymui. Tuo tarpu 2022 metų gruodį atseikėta 118,3 tūkst. eurų, iš kurių 49,4 tūkst. eurų sudarė vėlgi Varėnos ir Senosios Varėnos kelių ir aikštelių valymas.
Skambučių sulaukia ir seniūnija
Kaip „Merkio kraštui“ pakomentavo Varėnos seniūnė Jolanta Monkevičienė, net smarkiai sningant ir pustant, keliai bei šaligatviai buvo valomi labai intensyviai, o kai kurie – kasdien.
„Jeigu vieną dieną pasnigtų, o savaitę – ne, tada rezultatas turbūt labiau matytųsi. O dabar snigo kiekvieną dieną, tai, kol nuvalo vienur, kitur jau būna užversta sniegu. Tikrai stengėmės, kiek galėjome, bet visų žmonių lūkesčių vis tiek nepateisinome. Žmonėms norisi asfalto, bet juk dabar yra žiema ir to pliko asfalto nebus… Esame įpratę su kuo nors lygintis, tai galbūt reikėtų nuvažiuoti į Alytų ar Kauną ir pasižiūrėti, ar iš tiesų pas mus taip blogai, nors ten kur kas daugiau gyventojų, daugiau ir kelius prižiūrinčių rangovų“, – sakė pašnekovė.
J. Monkevičienė pripažino, kad gyventojų skambučių dėl nevalytų kelių sulaukė ir seniūnija: „Buvo atvejų, kai žmonės paskambina mums ir, be žeminimų ar kaltinimų, jog nieko nedarome, pasako, kad štai toks ir toks kelias nepervažiuojamas. Paaiškinus, kad pranešimas bus perduotas kelininkams, žmonės supranta, kad prisnigo visur, ne tik pas juos, todėl gali prireikti truputį palaukti. Vis dėlto norėtųsi žmonių paprašyti kantrybės, ypač kaimuose, nors ir ten valėme labai dažnai, bet gausiai iškritęs sniegas padarė savo“.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai