Šeštadienis, 2 kovo, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosValdžia suplanavo elektromobilių įkrovimo prieigas, nors gyventojai neprašė

Valdžia suplanavo elektromobilių įkrovimo prieigas, nors gyventojai neprašė

Pagal rajono tarybos patvirtintą elektromobilių įkrovimo prieigų planą per 6-erių metų laikotarpį visame rajone turėtų atsirasti daugiau kaip dvi dešimtys stotelių, kuriomis vienu metu galėtų pasinaudoti nuo dviejų iki keturių elektra varomų automobilių, o apie tai plačiau domėjosi „Merkio kraštas“…

Alternatyviųjų degalų įstatymas įpareigoja savivaldybes parengti ir ne rečiau kaip kas trejus metus atnaujinti viešųjų ir pusiau viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų planus. Pagal šį įstatymą kiekviena savivaldybė taip pat turi skatinti elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimą bei sudaryti tam palankias sąlygas.
Rajono tarybos sprendimu viešųjų ir pusiau viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų planas buvo patvirtintas 2021 metais, o visais vietos politikų balsais atnaujintas 2023 metų gruodžio 27 dieną įvykusiame posėdyje. Pagal minėtąjį planą šiuo metu mūsų rajone yra dvi elektromobilių įkrovimo stotelės: viena – prie Varėnos sporto centro, kur vienu metu gali krautis du automobiliai, antroji – prie Verslumo ugdymo centro Senojoje Varėnoje su viena įkrovimo prieiga.
Įkrovimo elektra stotelių padaugės ir kaimuose
Per 2024-2030 metus norima įrengti dar 20 vidutinės arba didelės galios stotelių: 8-ias Varėnos mieste, 4-ias Merkinėje, po vieną Marcinkonyse, Matuizose, Valkininkuose, Dargužiuose, Perlojoje, Vydeniuose, Panočiuose ir Žilinuose.
Šiemet rajono savivaldybės administracija ketina skelbti viešąjį konkursą dėl elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo Varėnos miesto M. K. Čiurlionio g. (prie Varėnos ligoninės ir poliklinikos), J. Basanavičiaus g. (vieną – prie Varėnos kultūros centro, kitą – tarp Varėnos kultūros centro kino ir parodų salės bei daugiabučio), Vytauto g. (prie savivaldybės administracinio pastato), Savanorių g. (tarp prekybos centro „Maxima“ ir „Ekorato“ turgavietės), Žaliojoje g. (šalia policijos komisariato ir seniūnijos) ir Marcinkonių g. (prie daugiabučių).
Planuojama, kad įkrovimo prieigų ektromobiliams taip pat turėtų atsirasti Merkinės Nemunaičio g. (netoli lankytino objekto) ir Gardino g. (prie seniūnijos ir bibliotekos), Marcinkonių Miškininkų g. (prie seniūnijos, bibliotekos ir ambulatorijos), Matuizų Kalno g. (šalia seniūnijos), Valkininkų Vilniaus g. (prie gimnazijos ir bibliotekos), Dargužių Liepų g. (prie Varėnos kultūros centro filialo) bei Perlojos Vytauto g. (prie bažnyčios ir kapinių).
Kaip teigiama Aiškinamajame rašte, tokių stotelių įrengimą savo lėšomis finansuotų šią paslaugą teikiantis elektromobilių įkrovimo prieigos operatorius.
Varėnos rajone – vos 40 elektromobilių
Sprendimo projektą „Dėl Viešųjų ir pusiau viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų Varėnos rajono savivaldybėje plano patvirtinimo pakeitimo“ rajono tarybai svarstyti parengęs Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Čiurlevičius „Merkio kraštui“ aiškino, kad minėtasis planas pakeistas, atsižvelgus į potencialių operatorių siūlymus bei išnagrinėjus technines galimybes, ir ateityje dar gali būti tikslinamas.
Pašnekovo teigimu, elektromobilių stotelių išlaikymas rajono biudžetui nekainuoja. Antai Senojoje Varėnoje šalia Verslumo ugdymo centro esanti stotelė laikinai neveikia, tuo tarpu prie Varėnos sporto centro esančioje stotelėje vairuotojai gali įkrauti savo automobilius, per mobiliąją programėlę susimokėję tiesiogiai operatoriui, kuris yra nustatęs mokestinį tarifą.
Pasak Turto valdymo skyriaus vyriausiojo specialisto V. Čiurlevičiaus, šiuo metu įkrauti elektromobilį stotelėje prie Varėnos sporto centro kainuoja 15 centų už kilovatvalandę (kWh). vadinasi, jeigu elektromobilio akumuliatoriaus talpa yra 64 kWh, visiškai įkrauti elektromobilį kainuotų 9,60 euro.
Pasiteiravus, ar mūsų rajone yra tokių įkrovimo stotelių poreikis, V. Čiurlevičius teigė, kad savivaldybė nėra sulaukusi gyventojų pageidavimų įrengti daugiau įkrovimo vietų, tačiau šiuo metu esančiomis esą naudojamasi gana aktyviai.
Susisiekimo ministerijos skelbiamais duomenimis, šių metų sausio pradžioje Varėnos rajone buvo įregistruota iš viso 40 elektromobilių. Tarp Alytaus apskrities savivaldybių elektromobilių skaičiumi pralenkiame tik Lazdijų rajoną, kur buvo įregistruoti 25 tokie automobiliai. Daugiausia jų buvo Alytaus mieste – 191, Alytaus rajone – 87, Druskininkuose – 70.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai