Šeštadienis, 4 gegužės, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėnai reikia viešbučio, bet kodėl jo vis dar neturime?

Varėnai reikia viešbučio, bet kodėl jo vis dar neturime?

Praėjusių metų lapkritį kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas, savo straipsnyje aprašęs viešnagės Varėnoje įspūdžius, liko labai nusivylęs mieste neradęs viešbučio, tuo tarpu šia tema „Merkio krašto“ pakalbinti rajono valdžios, taip pat verslo ir turizmo asociacijų vadovai bei patys verslininkai vienu balsu tikina, kad viešbučio Varėnai iš tiesų reikia, bet jo statyti niekas nesiryžta; kodėl?..

Varėnoje rado tik „viešbutininką“ Vytautą
Trumpai priminsime, kad pernai gruodžio 5 dienos „Merkio krašte“ išspausdinome kelionių žurnalisto Orijaus Gasanovo straipsnį „Apverktina situacija Varėnoje“. Tame straipsnyje žurnalistas rašė viešbučių paieškos sistemoje neradęs nieko, „kas Varėnos mieste būtų vadinama viešbučiu“.
Su vietinių pagalba svečiui galiausiai pavyko apsistoti Varėnos Vasario 16-osios gatvės triaukštyje, kur viršutiniame aukšte keletą kuklių kambarių turi „viešbutininkas“ Vytautas.
Šioje vietoje reikėtų paminėti, kad to paties pastato antrajame aukšte labai neblogą viešbutį su 4-iais kambariais turi ir UAB „Ekoratas“, tik šio viešbučio Varėnoje lankęsis kolega Orijus internetiniuose viešbučių rezervavimo puslapiuose nerado.
Be to, pasižvalgius tarptautinėje viešbučių užsakymo internetu svetainėje booking.com, galima rasti, kad dar pora verslininkų siūlo nakvynę Varėnos Marcinkonių ir Dzūkų gatvės daugiabučiuose. Kainos prasideda nuo 36 eurų už naktį. Žinoma, tokių viešbučio privalumų, kaip maitinimas ar aptarnaujantis personalas, tikėtis nereikėtų.
Viešbučio norėtų ir rajono valdžia
Pasirodžius minėtajam kelionių žurnalisto straipsniui, viešojoje erdvėje varėniškiai ėmė diskutuoti apie viešbučio Varėnoje būtinybę, o apie tai, kokios tam galimybės, „Merkio kraštas“ pirmiausia kalbėjosi su rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėju Egidijumi Zaleskiu bei Ekonomikos ir turizmo skyriaus vedėja Ilona Norkūniene.
Antai E. Zaleskio nuomone, viešbutis Varėnai „tikrai yra reikalingas“, o atsiradus potencialiam investuotojui, savivaldybė pasiūlytų tokiam statiniui tinkamą vietą: „Sunku pasakyti, kodėl neatsiranda iniciatyvos, nors kartkartėmis iš vietinių verslininkų tokių minčių pasigirsta. Iš esmės turime gražią miesto struktūrą – parką, kino teatrą, baseiną ir kita. Esu girdėjęs, kad šeima iš Vilniaus atvažiuoja į Varėną praleisti laisvalaikio, nes taip jiems daug pigiau. O jeigu dar būtų kur apsistoti, galėtų pasilikti ilgiau“.
Panašiai mąstė ir I. Norkūnienė. Pašnekovės teigimu, apgyvendinimo poreikis iš tiesų yra ypač renginių metu, be to, atsiradęs viešbutis esą dar labiau paskatintų turizmą: „Verslininkai labai atsargiai žiūri į viešbučio idėją, nes tam reikalingas nuolatinis lankytojų srautas, kad investicijos atsipirktų. Vis dėlto manau, kad atsakingai viską suplanavus, viešbutis tikrai pasiteisintų. Jeigų Varėna turėtų viešbutį, automatiškai sulauktumėme daugiau turistų, o kai viešbučio nėra, tas srautas sumažėja“.
Atsipirktų tik po 20 metų
Varėnos krašto verslo asociacijos prezidentas Lukas Povilauskas svarstė, kad viešbutis padėtų Varėnai pritraukti keliautojus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, kita vertus, verslininkai investuoti nesiryžta, nes viešbutis jiems atsipirktų ne greičiau kaip po dviejų dešimtmečių. „Investuotojai daugiau renkasi didmiesčius ir kurortinius miestus, kur yra didesnis turistų srautas. Turizmas klesti tuomet, kai tam yra tinkama infrastruktūra, ir atvirkščiai“, – komentavo L. Povilauskas.
Kad viešbučio Varėnoje „vienareikšmiškai“ reikia, teigė ir buvusi Varėnos krašto verslo asociacijos prezidentė, UAB „Tandemus“ direktorė Raida Budrikienė. „Tai reikalauja daug investicijų, o rizika – didelė. Patys svarstėme perdaryti administracinį pastatą, kur būtų galima teikti apgyvendinimo paslaugas, bet kai sužinojome, kad savivaldybė prie Varėnos sporto centro ruošiasi statyti priestatą būtent žmonių apgyvendinimui, šios minties atsisakėme, nes verslas su savivalda konkuruoti negali“, – kalbėjo R. Budrikienė.
Prisiruošė statyti, bet vėliau persigalvojo
Štai kavinės „Grilis“ savininkė Rūta Tumosienė atskleidė irgi svarsčiusi galimybę Varėnoje atidaryti viešbutį, bet šiam sumanymui nebuvo lemta realizuotis. „Esame netgi pasirengę statybų projektą, turime tam visus leidimus, bet pusiaukelėje sustojome, nes investicijos atsipirktų tik per labai ilgą laiką. Vien išlaikyti pastatą yra labai brangu. Jeigu jau statyti viešbutį, jame turėtų būti bent 30 kambarių. Šiuo metu Varėnoje nėra tiek turistų, kad viešbutis būtų užpildytas bent 70 procentų“, – sakė R. Tumosienė.
Tuo tarpu Varėnos krašto turizmo asociacijos prezidentė Lina Černiauskienė Varėnoje įsivaizduoja nedidelį, 5-ių ar 10-ties kambarių viešbutį; „Nemažai žmonių į rajoną atvažiuoja ne tik turistauti, bet ir darbo reikalais, todėl jiems reikia kažkur pernakvoti, ypač vasarą, kai visos sodybos dažniausiai yra užimtos“. Pašnekovės manymu, verslininkams koją kiša Dzūkijos nacionalinio parko „monopolija“ Varėnos rajone: „Parkas turi savo viešbutį, organizuoja edukacijas ir visa kita, ką turėtų daryti privatūs žmonės. Kitaip tariant, parkas turėtų vykdyti strategiją – tiesti takus, leisti lankstinukus, pritraukiant kuo daugiau turistų, o paslaugas jau turėtų teikti vietiniai verslininkai“.
Naujosios Akmenės viešbutis siūlo pasidalinti patirtimi
Šiek tiek paanalizavus viešbučių rinką Lietuvoje, matyti, kad šis verslas gana aktyviai vystomas ir provincijoje. Antai viešbučiai veikia ir mažesniuose, gyventojų skaičiumi į Varėną labai panašiuose, miestuose, tokiuose kaip Joniškis ar Zarasai.
Viešbutį su 12 kambarių turi ir Naujoji Akmenė. Įmonės direktorė Jolanta Ada Januitienė su „Merkio kraštu“ pasidalino apgyvendinimo paslaugų verslo sėkmės mažame miestelyje patirtimi. „Dauguma mūsų lankytojų – darbo reikalais atvykę svečiai, tarkime, darbininkai, įmonių vadovai ir verslo partneriai iš užsienio. Galima sakyti, kad maždaug 40 procentų viešbučio lankytojų sudaro užsieniečiai. Išsilaikyti vien iš turistų būtų sudėtinga. Kad viešbutis sėkmingai gyvuotų, reikia, kad jo užimtumas būtų mažiausiai 70 procentų. Viešbučiui taip pat reikėtų turėti kavinę, organizuojant svečių maitinimą, bent jau pusryčius“, – komentavo J. Janutienė.
Pašnekovės nuomone, viešbutis yra gera investicija tiems, kurie turi pinigų, mat nepasiteisinus planuotai idėjai, nekilnojamąjį turtą visada galima parduoti. Naujosios Akmenės viešbučio direktorės patarimas Varėnos verslininkams – nepabijoti ir bandyti, o jeigu prireiks konsultacijos, atvažiuoti į Naujosios Akmenės viešbutį.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai