Pirmadienis, 16 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėniškiai rinkėjai – tarp aktyviausiųjų

Varėniškiai rinkėjai – tarp aktyviausiųjų

Pirmąsias dvi išankstinio balsavimo dienas savivaldybėje ir specialiuose punktuose vietos valdžią suskubo rinktis daugiau kaip 1000 mūsų rajono gyventojų…

Rinkėjai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalėję ar nenorėję balsuoti šį sekmadienį, kovo 5 dieną, vyksiančiuose savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, turėjo galimybę savo valią pareikšti iš anksto, balsuodami savivaldybės administraciniame pastate, specialiuose punktuose ir namuose.

Išankstinis balsavimas mūsų rajono savivaldybėje, kaip ir visoje šalyje, prasidėjo šį antradienį, vasario 28 dieną, nuo 7 iki 20 valandos.

Tądien, kaip pranešė Vyriausioji rinkimų komisija, išsirinkti Varėnos rajono merą ir savivaldybės tarybos narius atėjo 516 žmonių (2,76 proc.) iš rinkimų teisę turinčių 18 tūkst. 678 rajono gyventojų. Pagal rinkėjų aktyvumą tai – ketvirtas rezultatas iš visų 60-ies savivaldybių Lietuvoje: varėniškius aplenkė tik Neringos (8,37 proc.), Lazdijų rajono (3,05 proc.) ir Birštono (2,80 proc.) rinkėjai. Neaktyviausiai tądien savo valdžią rinkosi Kauno rajonas (0,46 proc. rinkėjų). Lietuvos rodiklis – 28, 5 tūkst. balsavusiųjų, arba 1,2 proc. nuo bendro visos šalies rinkėjų skaičiaus.

Derėtų paminėti, kad prieš ketverius metus, 2019 m. kovo 3 dienos savivaldos rinkimuose, pirmąją išankstinio balsavimo dieną varėniškiai buvo dar aktyvesni (balsavo 621 rinkėjas iš 20 tūkst. 140 rinkimų teisę turinčių rajono gyventojų, arba 3,32 proc.) ir pagal aktyvumą užėmė trečiąją vietą šalyje po Neringos ir Lazdijų rajono rinkėjų.

Antrąją išankstinio balsavimo dieną, kovo 1-ąją, prie balsuojančiųjų rajono savivaldybėje prisidėjo ir specialiuose punktuose (rajono sveikatos priežiūros, socialinės globos ir pan. įstaigose) paduoti balsai.

Tądien, VRK duomenimis, Varėnos r. savivaldybėje balsavusiųjų buvo priskaičiuota (per dvi dienas) 1203, spec. punktuose – 112, o iš viso – 1315, arba 7,04 proc. rinkėjų nuo visų, turinčių teisę balsuoti, skaičiaus. Aktyviau už varėniškius balsavo tik neringiškiai (18,47 proc.), lazdijiškiai (7,94 proc.), Ignalinos r. (7,15 proc.) ir Birštono (7,08 proc.) rinkėjai, pasyviausiai – Kauno rajonas (1,33 proc.), o Lietuvos rodiklis – 3,29 proc. nuo bendro rinkėjų skaičiaus.

Kaip „Merkio kraštą“ informavo atstovas rinkimams varėniškis Nikolajus Lysenkovas, kovo 1-ąją mūsų rajono savivaldybėje balsavo ir nemažai vilniečių, rinkę sostinės valdžią. O pasak Varėnos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės Laimos Denutienės, viskas vyko tvarkingai, be ekscesų, žmonės išties aktyviai ėjo atlikti savo pilietinės pareigos.

Savivaldybėje išankstinis balsavimas baigėsi vakar (kovo 2-ąją), specialiuose punktuose dar vyksta iki šiandienos (kovo 3-iosios) vakaro, o namuose balsuojantys rinkėjai savo valią savivaldos rinkimuose dar galės pareikšti ir rytoj (kovo 4-ąją).

Rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimų diena rinkimų apylinkėse – sekmadienį, kovo 5-ąją, balsuoti galima nuo 7 iki 20 valandos.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai