Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėnoje paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 33 metų sukaktis

Varėnoje paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 33 metų sukaktis

1990 metų kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktą ir tąkart būtent Lietuva buvo pirmoji iš sąjunginių respublikų, paskelbusių nepriklausomybę nuo Tarybų Sąjungos, ką praėjusį penktadienį ir šeštadienį varėniškiai iškilmingai paminėjo…

Varėniškiai šią valstybės šventę minėjo dvi dienas. Štai kovo 10-ąją, penktadienį, įvyko sportiška akcija – šventinis bėgimas, kurį jau antrą kartą suorganizavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinė. Tądien rūškanas dangus ir minusinė lauko temperatūra pavasariško oro nežadėjo nuo pat ryto – šėlo vėjas, o netrukus pradėjo smarkiai snigti.

Senojoje Varėnoje prie Lietuvos nepriklausomybės paminklo susirinkę pasieniečiai, policijos pareigūnai ir kiti šventės dalyviai paliko gėlių, o po trumpos sveikinimo kalbos bėgikams buvo duotas startas. Pirmoji startavusi pasieniečių komanda pasileido bėgti Varėnos link, o jų rankose plazdėjo net 5 metrų ilgio Lietuvos trispalvė. Maratono dalyvius lydėjo pasieniečių tarnybinis transportas, o jų saugumu rūpinosi policijos pareigūnų ekipažai. Neįprastas reginys traukė praeivių žvilgsnius, kas suspėjo išsitraukti mobilųjį telefoną – bėgikus fotografavo ir filmavo. 

Šventinis bėgimas nuo Senosios Varėnos iki Varėnos

Pakeliui prie pasieniečių prisijungė ir mūsų rajono policijos komisariato pareigūnai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 107 pėstininkų kuopos kariškiai, rajono savivaldybės, kultūros ir sporto centrų bei Varėnoje dislokuotų Europos sienų bei pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ atstovai, Pasieniečių klubo Varėnos būrys. Renginį rėmę UAB „Galinta ir partneriai“ ir UAB „Neptūno vandenys“ bėgikams ne tik parūpino vandens, bet ir patys sudalyvavo bėgime.

Bėgikų komandos, iš rankų į rankas perimdamos Lietuvos vėliavą, kirto M. K. Čiurlionio, Marcinkonių, J. Basanavičiaus gatves. Nors žemėn dribo sunkios snaigės, o   kelio danga apsitraukė ledu, bėgikai sėkmingai pasiekė finišą centrinėje Varėnos miesto gatvėje – Vasario 16-osios g. pėsčiųjų alėjoje. Čia po bėgimo išalkę dalyviai noriai vaišinosi šilta arbata ir pasienietiška koše.

Vakarop Varėnos kultūros centre buvo atidaryta grafiko, Gedimino ordino Riterio kryžiaus bei Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Broniaus Leonavičiaus darbų ciklo „Vilniaus legendos“ paroda su 14-ka unikalių paveikslų.

Šeštadienį Kovo 11-osios proga Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, kur giedojo pagyvenusių žmonių choras „Varpilė“(vadovė Ramona Elena Velžienė). Iškart po to Varėnos kultūros centre įvyko šventinis koncertas. Susirinkusiuosius pasveikino rajono mero pavaduotojas, istorikas Giedrius Samulevičius, prisiminęs šviesaus atminimo varėniškį, savo parašu patvirtinusį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą, Juozą Dringelį bei išreiškęs palaikymą Rusijos karą šiuo metu išgyvenančiai Ukrainai.

„Dabartiniai įvykiai primena mums, kad laisvę reikia branginti ir mylėti. Tad šiandien švęskime savo laisvės dieną, džiaukimės šia švente, šypsokimės ir būkime laimingi, tikėkime, kad būsime laisvi“, – kalbėjo G. Samulevičius.

Ilonos Zalanskienės vadovaujamas choras „Harmonija“

Koncertavo mišrus choras „Harmonija“, šokių studija „Mikitukas“, choras „Bruknelė“ ir roko grupė „Sidabro“ – jiems varėniškiai atsidėkojo šypsenomis ir plojimais.

Šoka „Mikitukas“

Evelina Kuliešė

Autorės nuotr.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai