Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėnoje pričiuptas ukrainietis su nelegaliais migrantais

Varėnoje pričiuptas ukrainietis su nelegaliais migrantais

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai išnagrinėjo Kauno apygardos Alytaus apylinkės prokuratūros ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, kurioje Ukrainos pilietis kaltinamas neteisėtu žmonių gabenimu; ukrainietį su nelegaliais keleiviais pasieniečiai sulaikė Varėnoje…

Darbo pasiūlymą rado „Telegram“ programėlėje
Spaudoje vis dažniau galima pamatyti straipsnių apie šiuo metu itin klestintį verslą – susirašinėjimo programėlėje „Telegram“ nusikaltėliai ieško potencialių vairuotojų nelegalių migrantų gabenimui ir už tai žada didelius pinigus. Užuodę nemažą pelną, į šią nelegalią veiklą įsitraukia tiek lietuviai, tiek užsieniečiai. Štai Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnams su nelegalių migrantų ekipažu Varėnos mieste įkliuvo ukrainietis.
Teisėtvarkos sargų apklaustas Ukrainos pilietis pasisakė su šeima gyvenantis Lenkijoje. Naršydamas „Telegram“ ir ten ieškodamas papildomo uždarbio ukrainietis netrukus gavo nepažįstamo asmens pasiūlymą pervežti nelegalių migrantų grupę iš Lietuvos į Lenkiją. Galimybė užsidirbti, išgabenant iš Lietuvos neteisėtus migrantus, ukrainietį sugundė, tačiau, kokią tiksliai sumą jis būtų gavęs už migrantų pristatymą į nurodytą vietą, – neaišku, mat dėl uždarbio esą būtų tartasi tik po atlikto darbo.
Kelionė į Europą prasidėjo Rusijoje
Suprasdamas, kad už nelegalų gabenimą gresia baudžiamoji atsakomybė, Ukrainos pilietis vis dėlto ryžosi rizikuoti, tikėdamasis, kad neįklius pareigūnų akiratin. Vadovaudamasis neva nepažįstamo asmens atsiųstomis koordinatėmis, ukrainietis atsidūrė miške netoli Varėnos. Netrukus iš krūmų išpuolė 6 nelegalai: 3 iš jų ukrainietis susisodino į automobilio saloną, dar 1 įlindo bagažinėn, o likusieji 2 pasiliko miške, mat šiems neužteko vietos. Neilgai tepavažiavus, Varėnoje automobilį su nelegaliais keleiviais sulaikė patruliavę pasieniečiai.
Remiantis nelegalių migrantų – pakistaniečio ir trijų egiptiečių – parodymais, Lietuva tebuvo tarpinė stotelė, mat jų pagrindinis tikslas buvo nukakti į Vokietiją. Migracijos maršrutas prasidėjo Rusijoje: iš Maskvos trečiųjų šalių piliečiai buvo nuvežti į Baltarusijos sostinę Minską, paskui vedliai parodė tolimesnę kryptį į Europą – per Lietuvos pasienį. Kelialapis svajonių šalies link migrantams kainavo nuo 5 iki 8 tūkst. eurų. Tačiau Varėnoje jų laukė svajonės pasiekti Vokietiją pabaiga.
Už migrantų gabenimą – belangė
Patikrinę ukrainiečio automobilį, pasieniečiai aptiko šaltąjį nešaunamąjį ginklą – pramoninės gamybos kastetą. Taigi Ukrainos pilietis buvo pripažintas kaltu ne tik pagal Baudžiamojo kodekso 292 straipsnį „Neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną“, bet ir pagal Baudžiamojo kodekso 258 straipsnį „Neteisėtas disponavimas nešaunamuoju ginklu“. Už šias dvi nusikalstamas veikas Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai ukrainiečiui paskyrė 90 parų arešto bausmę, tačiau sumažino šį terminą trečdaliu ir pasiuntė kaltinamąjį už grotų 60 parų, o automobilį ir surastą kastetą konfiskavo.
Šiemet neleistinose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos VSAT’o pareigūnai neleido įsibrauti daugiau kaip pusantro tūkstančio neteisėtų migrantų. Tuo tarpu nuo 2021 metų, kuomet prasidėjo Baltarusijos sukelta migracijos krizė, Lietuvos pasieniečiai į šalį neleido neteisėtai patekti maždaug 21 tūkst. migrantų. Daugiausia migrantų apgręžė Lenkija – beveik 66 tūkst.
Pernai Lietuvoje iš viso sulaikyta daugiau kaip 230 migrantus gabenusių asmenų, dauguma – Ukrainos piliečiai, kiek mažiau – lietuvių ir Sakartvelo piliečių. Iki šių metų gegužės dėl neteisėto migrantų gabenimo VSAT’as pradėjo 43 ikiteisminius tyrimus.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai