Šeštadienis, 6 sausio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėnoje svečiavosi Kalėdų Senelis ir… drakonai

Varėnoje svečiavosi Kalėdų Senelis ir… drakonai

Praėjusį penktadienį prie Varėnos rajono savivaldybės administracinio pastato, stebint miniai varėniškių, tradiciškai suspindo gyva Kalėdų eglė, kurią miestui padovanojo Vilkiautinio kaimo gyventojai Onutė ir Juozas Valukynai…

Nuo penktadienio popietės Vasario 16-osios gatvėje rikiavosi prekybinės palapinės. Kasmetinėje tautodailininkų ir amatininkų mugėje „Vai, atvažiuoja šventa Kalėda“ prekybininkai gundė pirkėjus rankų darbo žaislais, papuošalais, medžio dirbiniais, maisto produktais ir dar daug kuo kitu.

Jau vidurdienį mugėje šurmuliavo pirmieji smalsuoliai. Vieni kažką pirko, kiti daugiau žiūrinėjo. Tačiau vakarop, po darbų, atrodė, kad šventėn susirinko visas miestas. Neišgąsdino nei šaltukas, nei prasidėjęs sniegas. Štai „Merkio krašto“ užkalbinta varėniškė Antanina sakė mugę aplankanti kasmet ir visada kažką nusiperkanti. Šįkart moters krepšyje – konditerijos gaminiai, kuriais ji vaišins anūkus.
Pasižvalgę po kalėdinę mugę, miestelėnai susibūrė rajono savivaldybės administracinio pastato prieigose prie pagrindinės miesto puošmenos – žaliaskarės spygliuotės, pasidabinusios raudonais ir aukso spalvos žaislais. Čia sutikti žmonės gyrė mišku dvelkiančios eglės natūralumą ir skoningas jos puošmenas. Šiųmetės Kalėdų eglės papuošimams ir miesto dekoracijoms rajono savivaldybė išleido 27 tūkst. 795 eurus.
Eglutės įžiebimo belaukiančiuosius maltiečiai kvietė sušilti ir pasivaišinti sriuba bei pinigine auka prisidėti prie pagalbos vienišiems senjorams. Šokiais ir dainomis publiką judino muzikinį spektaklį „Aplink pasaulį“ pristatę „Labaiteatro“ aktoriai. Gausioje žmonių minioje buvo galima pamatyti ir mistinių būtybių – drakonų. Šie buvo draugiški ir noriai fotografavosi su šventės svečiais.
Suaugusiųjų ir ypač vaikų džiaugsmui scenoje netrukus pasirodė ir Kalėdų Senelis. Rajono meras Algis Kašėta perdavė jam vaikų laiškus, švenčių proga visiems palinkėjęs daug dovanų ir svajonių išsipildymo. O štai labiausiai visiems patiko mero palinkėjimas, kad kitąmet į mūsų rajono miškus sugrįžtų baravykai.
Kaip ir kiekvienais metais, miestui padovanoti kalėdinę eglę buvo prašoma rajono gyventojų. Šiemet į prašymą atsiliepė Onutė ir Juozas Valukynai iš Vilkiautinio kaimo. Už varėniškiams suteiktą šventinę nuotaiką rajono meras Valukynų šeimai įteikė simbolinę dovaną – mažą eglutę pasisodinti vietoj nukirstosios.
Šventės dalyvių miniai suskaičiavus iki dešimties, eglutė nušvito margaspalvėmis lemputėmis, o šventę vainikavo danguje pokšintys fejerverkai.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai