Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėnoje veši nelegali prekyba cigaretėmis, alkoholiu ir degalais

Varėnoje veši nelegali prekyba cigaretėmis, alkoholiu ir degalais

Į „Merkio krašto“ redakciją paskambinęs vyras (pavardė redakcijai žinoma) domėjosi, ar gali neuniformuoti policijos pareigūnai klausinėti praeivių, kas nelegaliai pardavinėja alkoholį buvusiame Varėnos bendrabutyje?..

Kada policininkai dirba be uniformų?
„Policija dirba kaip šunys – vaikšto be uniformų, nors iš po marškinėlių matosi kyšantys metaliniai ženkleliai. Klausinėja praeivių, kas pardavinėja alų Basanavičiaus gatvėje 1A. Būtų labai įdomu sužinoti, ar jie gali taip daryti“, – klausė redakcijos interesantas.
Anot Policijos departamento Komunikacijos skyriaus patarėjos Revitos Janavičiūtės, policijos pareigūnai tarnybos metu gali vilkėti civilinius drabužius, kai vykdo „neviešo pobūdžio funkcijas ar policijos priemones, atlieka kriminalinės žvalgybos funkcijas bei specializuotas užduotis“.
Tuo tarpu su „Merkio kraštu“ bendravęs Varėnos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Saulius Dabravolskas patikslino, kad žvalgybą buvusiame Varėnos bendrabutyje dėl nelegalios prekybos alkoholiu atliko nevietiniai pareigūnai. „Policija yra vieninga, taigi gali dirbti ir apskrities pareigūnai, ir aukštesni“, – pakomentavo S. Dabravolskas.
Vien Varėnoje – 17 nelegalių „taškų“
Nuo 2018 metų sausio 1 dienos įsigaliojo prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimai, prekybos laiką sutrumpinus nuo 10 iki 20 valandos, o sekmadieniais – nuo 10 iki 15 valandos. Tačiau šis suvaržymas iškart paskatino nelegalių „taškų“ klestėjimą, mat jau tais pačiais metais šešėlinė prekyba alkoholiu padidėjo 2,6 karto.
Interneto svetainėje www.beseselio.lt galima anonimiškai pranešti apie nelegalios prekybos cigaretėmis, alkoholiu bei degalais vietas. O vadinamajame šešėlio žemėlapyje matyti, kad šiuo metu vien Varėnos mieste veikia net 17 nelegalių „taškų“, kur bet kuriuo paros metu galima gauti rūkalų, „šnapso“ ar galbūt net kuro automobiliui.
Dar po keletą tokių taškų yra aplinkiniuose kaimuose – Senojoje Varėnoje, Merkinėje, Matuizose, Panočiuose ir kitur. Daugiausia nelegalios prekybos taškų šalyje, kaip žymima žemėlapyje, yra Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose.
Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 150 straipsnį už nelegalią prekybą alkoholiu ar rūkalais gresia bauda nuo 390 iki 1 tūkst. 100 eurų, o už pakartotiną nusižengimą – nuo 1 tūkst. 100 iki 1 tūkst. 950 eurų.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai