Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėnos ligoninė: „Paciento mirtis nesusijusi su netinkamu gydymu“

Varėnos ligoninė: „Paciento mirtis nesusijusi su netinkamu gydymu“

Užpraėjusį penktadienį nuo pat ankstaus ryto populiaraus internetinio naujienų portalo „Delfi“ matomiausioje vietoje publikuotas straipsnis šiurpiu pavadinimu „56-erių varėniškis su infarktu pagalbos laukė kelias valandas: negavęs gydymo mirė ligoninėje“ iškart sulaukė mūsų rajono visuomenės, netgi neskaičiusios to straipsnio, atgarsio; tad „Merkio kraštas“ paprašė Varėnos ligoninės, kurioje esą per medikų aplaidumą vyras ir mirė, direktoriaus Algirdo Miklyčiaus komentaro, juolab kad jo minėtoje publikacijoje nebuvo…

Straipsnyje „56-erių varėniškis su infarktu pagalbos laukė kelias valandas: negavęs gydymo mirė ligoninėje“ rašoma, kad dar praėjusių metų balandį Marcinkonių kaime gyvenantis 56 metų amžiaus vyras (jo pavardė nenurodyta), pajutęs skausmus krūtinėje, nugaroje ir dešiniajame šone, išsikvietė greitąją pagalbą.

Apie tai, kas nutiko vėliau, „Delfi“ žurnalistei esą pasakojo marcinkoniškio dukra Evelina, teigusi, kad „greitoji pagalba į namus atvažiavo tik po 40 minučių“, „GMP felčerė nenustatė infarkto“ „ir pasiūlė atlikti nuodugnesnius tyrimus Varėnos priėmime“.

Tačiau į Varėnos priimamąjį atvežtas pacientas esą „laukė 2 valandas“, kol buvo atliekami tyrimai, ir tik po to „pagaliau perkeltas į reanimaciją“, kur „po valandos buvo padarytas trombolinis specialus gydymas“, ligonio būklė „pradėjo blogėti“, „tada buvo sumąstyta, kad reikia kviesti reanimobilį į Santaros klinikas“, prieš tai žmogų „intubavus“.

Tačiau Santaros klinikose, kaip rašoma, pacientas paniro į komą ir mirė.

Velionio artimieji tuomet esą kreipėsi į Sveikatos ministeriją ir Valstybinę akreditavimo tarnybą, kurios „po metų skundo nagrinėjimo patvirtino, kad vyras mirė dėl medikų aplaidumo“.

Velionio dukra straipsnyje kalba, kad „tie medikai dirba toliau, jų veikla nesustabdyta, nors turėjo būti“, kadangi „visi faktai, visos išvados yra prieš juos“, ir, „jei tyrimas mums būtų palankus, jie netektų teisės gydyti“.

Portale publikuoto straipsnio autorė pažymėjo, kad kreipėsi „į Varėnos ligoninę dėl komentaro apie šią situaciją“, tačiau atsakymo dar negavo.

„Merkio kraštas“, reaguodamas į mūsų rajono gyventojų atsiliepimus, irgi paprašė Varėnos ligoninės direktoriaus Algirdo Miklyčiaus pakomentuoti naujienų portale aprašytąją situaciją. Ir štai ką Varėnos ligoninės vadovas atsakė.

Varėnos ligoninės direktoriaus Algirdo Miklyčiaus komentaras

Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos

Minėtame straipsnyje buvo išdėstyta neatitinkanti tikrovės informacija apie straipsnyje minimo ir VšĮ Varėnos ligoninėje gydyto paciento mirties priežastį bei paciento gydymo eigą.

Atkreiptinas dėmesys, kad pagal Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginio įstatymo 8 straipsnio 3 dalį visa informacija, susijusi su paciento buvimu sveikatos priežiūros įstaigoje, yra laikoma konfidencialia net ir po paciento mirties, todėl Varėnos ligoninė negali detalizuoti straipsnyje minimo paciento buvimo ligoninėje aplinkybių, tačiau pažymi, kad visi aukščiau pacituoti „Delfi“ žurnalistės teiginiai yra paneigtini 2021 m. gruodžio 20 d. Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūrai veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Pacientų priežiūros skyriaus Asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės patikrinimo Nr. T3-314-3/2021 ataskaitoje (ją „Delfi“ žurnalistė turėjo rengdama straipsnį) esančia informacija, kurioje aiškiai ir detaliai nurodoma, kokiu laikotarpiu, kokie veiksmai, koks gydymas, kokie konkrečiai medikamentai buvo skirti pacientui, taip pat koks buvo gydymo VšĮ Varėnos ligoninėje rezultatas, kada ir kokiomis aplinkybėmis organizuotas paciento transportavimas, kokia buvo mirties priežastis ir kas ją nulėmė.

Šioje tarnybos ataskaitoje, be kita ko, yra pateikta ir specialisto konsultanto, gydytojo kardiologo išvada, kurioje konstatuojama, kad Varėnos ligoninės priėmimo skyriaus gydytojas tinkamai nustatė paciento diagnozę, o įvertinus transportavimui iki Perkutaninės koronarinės intervencijos centro būtiną laiką, paciento perkėlimas būtų pavėluotas, todėl sprendimas dėl paciento gydymo ligoninėje buvo priimtas pagrįstai. Varėnos ligoninės gydytoja anesteziologė reanimatologė nustatė pagrįstą diagnozę bei priėmė teisingą sprendimą dėl pacientui taikytino gydymo, o pačią procedūrą atliko tinkamai.

Paminėtina ir tai, kad straipsnyje minima ir Akreditavimo tarnybos ataskaitoje nurodyta pagrindinė paciento mirties priežastis nėra susijusi su neva netinkamai suteiktomis Varėnos ligoninės paslaugomis.

Atkreiptinas dėmesys, kad tam tikrų diagnozių gydymui skiriamas medicininis preparatas gali sukelti šalutinį poveikį, kurio gydytojai, nesant kontraindikacijų jo naudojimui, negali numatyti. Tuo tarpu nei Varėnos ligoninės gydytojų skirtas laikas paciento būklei įvertinti, nei nepilnai užpildyta medicininė dokumentacija neturėjo įtakos paciento būklės pablogėjimui (mirčiai).

Taip pat paminėtina, kad straipsnyje selektyviai (pasirenkant – red.) pateikiami bei vertinami tik ligoninės veiksmai, neužsimenant apie kitus ataskaitoje minimus subjektus, teikusius paslaugas pacientui, kurių veiksmus Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūrai veiklai tarnyba įvardijo kaip esminį paslaugų teikimo pažeidimą, betarpiškai susijusį su pacientui konkrečiu atveju pritaikytu gydymo metodu.

Pateikta šališka ir tikrovės neatitinkanti informacija nepagrįstai žemina ligoninės dalykinę reputaciją.

Ligoninė, suprasdama paciento artimųjų patiriamą skausmą bei liūdesį dėl netekties, dar kartą reiškia Jiems nuoširdžią ir gilią užuojautą.“

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai