Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Varėnos šilumos“ direktorius tikisi, kad šildymas šį sezoną bus pigesnis

„Varėnos šilumos“ direktorius tikisi, kad šildymas šį sezoną bus pigesnis

Artėjančiam šaltajam sezonui rajono vartotojus centralizuotai tiekiama šiluma aprūpinanti uždaroji akcinė bendrovė (UAB) ,,Varėnos šiluma“ ruošėsi – vasaros metu tobulino šilumos tiekimo sistemas…

,,Varėnos katilinėje suremontuotas vieno iš vandens šildymo katilų pakuros mūras, o kitam katilui baigiamas kapitalinis valdymo automatikos remontas“, – ,,Merkio kraštui“ kalbėjo UAB ,,Varėnos šiluma“ direktorius Jonas Endrikis. Anot bendrovės vadovo, Varėnos katilinėje taip pat sumontuotas naujas dyzelinis generatorius, kuris užtikrins normalų šilumos gamybos procesą. Esant elektros energijos tiekimo sutrikimams, sumontuota ar suremontuota kita katilinės elektros dalies įranga leis taupyti elektros energiją ir išlaikyti stabilius šilumos tiekimo parametrus.
Pašnekovas teigė, kad dalis šilumos trasų atkarpų buvo suremontuota po hidraulinių bandymų. ,,Vasaros metu buvo rekonstruoti šilumos tinklai į Varėnos ligoninę. Rekonstrukcijos metu pakeista apie 300 metrų naujų bekanalių vamzdžių, o rekonstrukcija užtikrins patikimesnį šilumos tiekimą ligoninei“, – kalbėjo J. Endrikis. Jis priminė, kad UAB ,,Varėnos šiluma“ eksploatuojamų šilumos tinklų ilgis iš viso – 18,3 km, Varėnos katilinė šildymo sezono metu naudoja biokurą (medžio skiedras), o šilumos kainai didžiausią įtaką daro būtent šilumos gamybai naudojamo kuro kaina.
,,Vertinant kuro kainų kitimo tendencijas biokuro biržoje, tikėtina, kad ateinantį šildymo sezoną šilumos kaina vartotojams turėtų būti iki 20 proc. žemesnė nei praėjusį šildymo sezoną“, – pasakojo J. Endrikis, užsiminęs, kad praeitą šildymo sezoną teko susidurti ir su nemokiais vartotojais. ,,Buvo padidėjęs vartotojų įsiskolinimas, nes padaugėjo vartotojų, besikreipiančių į Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių dėl šildymo ir karšto vandens kompensacijų, o besitęsiant jų skyrimo procedūroms, gyventojai, laukdami kompensacijų, nemokėjo arba nevisiškai apmokėdavo pateiktas sąskaitas“, – tokią informaciją pateikė UAB ,,Varėnos šiluma“ komercijos skyriaus vadovė Inga Navickė.
2022 metus įmonė baigė be nuostolių.

Rokas Andruškevičius

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai