Antradienis, 24 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėnos vaikų darželiuose irgi trūksta vietų

Varėnos vaikų darželiuose irgi trūksta vietų

Lietuvos didmiesčių lopšeliuose-darželiuose vietos laukia šimtai ar net tūkstančiai vaikų, bet ir Varėnos miesto darželiuose, pasak rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Stasės Bingelienės, laisvų vietų stokojama, tuo tarpu kaimų ikimokyklinukams jų yra daugiau kaip 100…

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Stasės Bingelienės pateiktais duomenimis, Varėnoje yra 2 vaikų lopšeliai-darželiai: „Žilvičio“ ir „Pasakos“, o ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriai veikia Valkininkų ir Merkinės gimnazijose, Matuizų, Žilinų ir Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinėse mokyklose bei Liškiavos, Marcinkonių ir Perlojos daugiafunkciuose centruose.

S. Bingelienė „Merkio kraštą“ taip pat informavo, kad Varėnos darželiuose visos vietos yra užimtos, tačiau kaimuose esančiose įstaigose, organizuojančiose mokymą pagal ikimokyklinio ugdymo programą, yra net 117 laisvų vietų. Be to, šiuo metu maždaug 12 vaikų laukia eilėje lankyti darželį būtent Varėnos mieste. Atvyko ir 17 ikimokyklinukų iš Ukrainos.

Rajono tarybos sprendimu vaikui iki 3 metų amžiaus viena diena darželyje kainuoja 1,74 euro, nuo 3 iki 7 metų amžiaus – 1,88 euro. Jeigu vaikas neserga ir lanko darželį visą mėnesį, tėvams reikia susimokėti maždaug 40 eurų, arba apie 500 eurų per metus.

Tačiau, padidėjus maisto produktų kainoms, pasak S. Bingelienės, nuo šių metų birželio už darželį reikės mokėti daugiau. Rajono tarybai bus siūloma patvirtinti tokias dienos kainas: iki 3 metų amžiaus vaikui – 2,20 euro (tai būtų 44 eurai per mėnesį ir 528 eurai per metus), o nuo 3 iki 7 metų amžiaus vaikui – 2,40 euro (48 eurai per mėnesį ir 576 metams). Be to, kaip aiškino pašnekovė, tėveliai kas mėnesį papildomai turi susimokėti dar 3 eurus už ugdymo aplinkos išlaikymą.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai