Ketvirtadienis, 12 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Velnio lašų“ prisisiurbusi porelė važinėjosi kartu su kūdikiu

„Velnio lašų“ prisisiurbusi porelė važinėjosi kartu su kūdikiu

Bendrasis pagalbos centras gavo informacijos, kad
Varėnos rajono Giraitės kaimo miško kelyje užklimpo pranešėjo lengvasis automobilis, kuriame yra neblaivi moteris su mažamečiu vaiku…

Abu suaugusieji – gerokai įkaušę

Į įvykio vietą Giraitės kaimo miške atskubėję Varėnos rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus pareigūnai rado vyriškį, skambinusį skubiosios pagalbos telefonu 112, o kartu su juo ir moterį, rankose laikančią visai mažytę mergaitę, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, tebuvo 11-kos mėnesių amžiaus.

Vyriškis iš pradžių neigė, kad vairavo automobilį, bet vėliau vis dėlto ryžosi prisipažinti. O kadangi nuo vairuotojo sklido alkoholio tvaikas, įtarimą kėlė ir neadekvati elgsena bei nerišli kalba, pareigūnai patikrino jo blaivumą. Pareigūnų spėjimas pasitvirtino – vyriškiui, net neturinčiam vairuotojo pažymėjimo, buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, tai yra 2,45 promilės neblaivumas. Gerokai įkaušusi buvo ir keleivė, kuriai irgi nustatytas vidutinis – 1,72 promilės – girtumas.

Alytaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam pasibaigus, Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai pripažino vairuotoją kaltu ir skyrė jam bausmę.

Girtos linksmybės įklampino miške

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas vyriškis ir su juo automobiliu važiavusi moteris liudijo, esą jiedu spalio 18-osios vakarą sutarė „pasibūti“ moters bute, kur ji gyvena kartu su savo 11 mėnesių amžiaus dukrele. Kadangi įtariamasis neturi vairuotojo pažymėjimo, jau „apšilęs“ atvažiavo taksi. Svečias atvyko ne tuščiomis – atsivežė litrą degtinės.

Kol mažylė miegojo, virtuvėje susėdusi porelė tuštino turimą butelį degtinės, o išgėrinėdami sugalvojo, kad reikia važiuoti link Varėnos. Moteris pasiėmė mažametę dukrą, visi trys susėdo į jos automobilį, o vyriškis pasisiūlė vairuoti – esą tokios teisės neturįs, tad ir neturįs ko prarasti. Į Varėną girta pora su kūdikiu dardėjo miškais, o kad kelelis nedulkėtų, atsikimšo dar degtinės.

Sugėrovų linksmybės baigėsi, kai užklimpo jų automobilis. Vyriškis, atrodo, dar sugebėjo logiškai protauti, nes paskambino numeriu 112 ir išsikvietė pagalbą. Atvykę pareigūnai bergždžiai bandė patys ištraukti įklimpusį automobilį, todėl iškvietė tralą. Vėliau policijos pareigūnai moterį su dukrele nuvežė pas vaiko močiutę, vyriškį pristatė į komisariatą, o automobilis buvo išvežtas į saugojimo aikštelę.

Pasivažinėjimas brangiai kainavo

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai automobilio vairuotoją praėjusį mėnesį pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio „Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo“ 1 dalį (tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę būdamas neblaivus, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų).

Teismas skyrė vairuotojui baudą – 2800 eurų. Be to, vyriškiui 2 metams ir 6 mėnesiams uždrausta įsigyti vairuotojo pažymėjimą, taip pat valstybei jis turės sumokėti konfiskuoto automobilio vertę atitinkančią sumą, tai yra 840 eurų.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai