Penktadienis, 9 vasario, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVicemero pasivažinėjimas keturračiu baigėsi avarija

Vicemero pasivažinėjimas keturračiu baigėsi avarija

Prieš pat Naujuosius metus „Merkio krašte“ skelbėme, kad gruodžio 23 dieną priešpiet Naujuosiuose Valkininkuose susidūrus dviems keturračiams, nukentėjo moteris, kuriai nustatyti kaulų lūžiai ir sumušimai, o kaip vėliau paaiškėjo, tame eismo įvykyje dalyvavo rajono vicemeras Alvydas Verbickas, tuo tarpu nukentėjusioji yra rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų socialinė darbuotoja…

Redakcijos interesanto liudijimas
Kaip skelbėme Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atsiųstą informaciją praėjusių metų gruodžio 28 dienos „Merkio krašto“ skiltyje „Juodoji kronika“, gruodžio 23-ąją (šeštadienį) apie 11 valandą ir 45 minutės Naujųjų Valkininkų kaimo kelio vingyje susidūrė priešpriešais važiuojantys du keturračiai, kuriuos vairavo 55-erių ir 39-erių metų amžiaus vyrai.

Eismo įvykio metu, kaip skelbta, nukentėjo kartu su 55-erių metų vyru važiavusi 52-ejų metų keleivė, kuriai respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje buvo nustatyti kaulų lūžiai ir sumušimai. Suteikus pagalbą, nukentėjusioji išleista gydytis ambulatoriškai. Keturračių vairuotojai buvo blaivūs.
O štai praėjusią savaitę su „Merkio kraštu“ susisiekęs mūsų skaitytojas (jo vardas ir pavardė redakcijai žinomi) tvirtino, kad minėtasis 55-erių metų amžiaus keturračio vairuotojas buvo rajono vicemeras Alvydas Verbickas, o eismo įvykio metu susižalojo kartu su vicemeru važiavusi rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų socialinė darbuotoja M. K.
„Merkio krašto“ šaltinio teigimu, vicemeras kažkodėl nuvežė nukentėjusiąją ne į Varėnos, bet į Vilniaus ligoninę, be to, apie socialinę darbuotoją, nukentėjusią darbo metu, Valstybinei darbo inspekcijai esą nebuvo pranešta, o policija neva nė nepradėjo ikiteisminio tyrimo.
Vicemero paaiškinimas
„Merkio krašto“ apie eismo įvykį paklaustas rajono vicemeras A. Verbickas patvirtino, kad toks incidentas buvo. „Iškart buvo iškviesti policijos pareigūnai ir greitoji pagalba, kuri atvažiavo per 16 minučių. Medikai priėmė sprendimą nukentėjusiąją vežti į Vilniaus ligoninę. Kaip ir priklauso, policija mus apklausė, patikrino blaivumą ir įformino įvykį. Šiuo metu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, kadangi yra nukentėjęs asmuo“, – aiškino A. Verbickas.
Pasakodamas eismo įvykio detales vicemeras teigė, kad jis kartu su jo vadovaujamo visuomeninio judėjimo „Pakeliui su vėju“ nariais norėjo Varėnos rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų globotiniams padaryti „atrakciją“ ir pavėžinti juos keturračiais.
„Bendruomeninių vaikų globos namų administracija mūsų pasiūlymui pritarė. Vaikai iš Varėnos ir Žilinų buvo atvežti į Valkininkus, suvažiavo 8 mūsų judėjimo keturračiai. Nusprendėme susirinkti Valkininkuose, nes ten yra tinkamiausios sąlygos – visur miškas, mažas eismo intensyvumas. Porą valandų vežiojome vaikučius, taip pat ir personalą. Mūsų tikslai buvo kilnūs, bet buvo prastos oro sąlygos, stipriai snigo, ir taip nutiko, kad patyrėme eismo įvykį, kurio metu nukentėjo socialinė darbuotoja. Kadangi turiu kvalifikacijos suteikti pirmąją pagalbą, tą ir padariau. Su keleive nuolat bendraujame, kai reikia, pats asmeniškai nuvežu ją pas gydytojus. Priekaištų vienas kitam neturime, suprantame, kad nė vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo bet kokios nelaimės“, – pasakojo A. Verbickas.
Paklaustas, ar nelaimingo atsitikimo metu nukentėjo ir pats, vicemeras sakė rimtų sužalojimų neturėjęs – avarijos metu pasitempė raiščius, įtrūko kaulas.
Vaikų globos namų direktorė su žurnaliste bendrauti nepanoro
Pabendrauti su Varėnos rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų direktore Gita Miliauskiene „Merkio kraštui“ nepavyko: trečiadienį kelis kartus pabandžius su ja susisiekti telefonu, į skambučius G. Miliauskienė neatsiliepė. Vėliau direktorė atsiuntė žinutę, kad yra išvykusi darbo reikalais, paprašė prisistatyti ir, paklaususi, kokiu reikalu skambinama, pažadėjo susisiekti artimiausiu metu.
Deja, bet ir ketvirtadienį kalbėtis su žurnaliste direktorė nepanoro: ryte ji atsiuntė žinutę, paprašiusi savo klausimą pateikti raštu, o šių eilučių autorei pabandžius prisiskambinti, skambutį atmetė. Klausimą, ar rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų vadovybė dėl incidento Naujuosiuose Valkininkuose metu sužalotos savo darbuotojos ėmėsi kokių nors veiksmų, pateikėme direktorei raštu – tiek SMS žinute, tiek elektroniniu paštu, bet atsakymo kol kas negavome.
Savivaldybės administracijos direktorės ir policijos atstovės komentarai
Rajono savivaldybės administracijos direktorė Vilma Miškinienė „Merkio kraštui“ patvirtino, kad apie incidentą Naujuosiuose Valkininkuose iškart pranešė pats A. Verbickas. „Greičiausiai buvo kažkokie bendruomeninių vaikų globos namų direktorės veiksmai, nes nukentėjo jų darbuotoja. Tačiau mes į Darbo inspekciją nesikreipėme, nes nebuvo tam būtinybės, kadangi eismo įvykį vicemeras patyrė ne darbo metu. Visiems gali nutikti įvairiausių situacijų. Vicemeras tikrai nenorėjo, kad taip atsitiktų, bet įvyko, kaip įvyko“, – komentavo V. Miškinienė.
Tuo tarpu Alytaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėjos Kristinos Janulevičienės paaiškinimu, ikiteisminis tyrimas būna pradėtas dėl kiekvieno suvestinėje skelbiamo įvykio. Kalbėdama apie atvejį Naujuosiuose Valkininkuose, K. Janulevičienė teigė, kad aplinkybes dar aiškinasi policija, tačiau įtarimas pareikštas rajono vicemerui A. Verbickui, kadangi buvo sužalotas jo vairuojamos transporto priemonės keleivis.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio „Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas“ 1-ąją dalį: tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Alytaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja taip pat patikino, kad vicemeras vairavo keturratį turėdamas tam teisę, abu keleiviai devėjo šalmus bei buvo su kitomis apsaugos priemonėmis.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai